Povestea mea!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Lorellay, al naibii de delicata situatia in care te afli!
Nu stiu de sfat sa-ti dau pentru ca am impresia ca nu prea ai ce face in acest moment. Sa te ajute Dumnezeu!
Oricum, cel mai important de acum inainte e bebelusul tau, asa ca ai cat mai multa grija de el!

Bibi si David (08.07.2003)
http://community.webshots.com/user/bgoran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie spune:

Casandra,mie mi se pare ca s-ar putea sa ai dreptate in privinta lui.Postarea ta mi s-a parut cea mai de bun simt,cea mai apropiata de realitate.
Acuma lorellay isi doreste f. mult o casatorie(care in opinia ei ar "reabilita-o" in fata lumii,vis-a-vis de optiunea de cosmar de a avea un copil fara a fi nicicind casatorita) insa ma intreb daca va fi in stare sa uite acest episod (in cazul in care se vor casatori pina la urma).

lorellay- poti sa-l ierti(si sa uiti) ca :
# nu te-a prezentat parintilor lui nici pina acum-indicatie clara ca lumina zilei ca nu are ginduri serioase in privinta ta?
# are -in paralel- o "relatie" si cu fosta sotie ?
# te-a mintit in mai multe rinduri?
# te raneste profund cu nehotarirea lui?

Chiar daca se va casatori cu tine -in cele din urma-tu nu vei putea sa uiti toate aceste umilinte si tensiuni...E greu de imaginat (pt. mine) cum vei mai putea avea incredere in el pe viitor...si cum vei putea cladi o casnicie fericita pe asemenea inceputuri.
Casatoria civila nu rezolva problema INCREDERII,fara de care nu se poate vorbi de un mariaj decent,solid,durabil.
Fara incredere,dragostea se poate transforma surprinzator de repede in... ura!

Mi-e mila de tine,lorellay...stiu ca te doare sufletul si nu stiu,chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amatel spune:

Draga prietena, povestea ta m-a intristat mult!Doamne cate femei nefericite din cauza barbatilor!Si eu am rupt relatia cu prietnul meu acum 2 zile( am 12 ani impreuna)dar nu avem copii.Dar un copil nu este o problema!Fii fericita!Imi doresc un copil enorm si ma simt pustiita ca la 26 ani , in loc sa am o familie sunt singura!!Dar tu nu esti singura , il ai pe copilasul tau!!!Vei vedea ce fericita vei fi alaturi de...tinandu-l pentru prima data in brate!!!Mama mea nu stie ca ne-am despartit ( ea e in Romania si eu in Spania) si nu am curajul sa ii spun ca i-as frange inima!Dar eu pot ascunde faptul asta, sunt pe picioarele mele si ma descur singura!!In schimb tu, ai un bebelus nevinovat!Stiu ca e usor sa dai sfaturi si greu de pus in aplicare , dar cred ca ar trebui sa le spui alor tai!!Daca te iubesc se vor supara probabil la inceput dar dupa , iti vor acorda sprijinul necesar!!!Nu priva copilasul de liniste si ...sanatate!!Gandeste-te ca il poate afecta si daca ai nevoie de ceva pastile...Mergi la medic !!!I-ati inima in dinti si du-te la ai tai!!!Nu te-ai gandit vreodata : daca fosta inca il mai iubeste si va vrea sa se impace cu el ce vei face??Mi se pare exagerat sa iti spuna ca nu se insoara cu tine pana nu o vede pe fostašaranjataš.Poate ,cum este inca libera ,mai spera sa se impace cu ea!!Curaj!
si mai scrie-ne ce ai facut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Draga Lorellay,sunt cu sufletul alaturi de tine si iti doresc sa treci peste toate necazurile si vreau sa-ti dau si eu un sfat:nu pleca inca de la el,daca el nu se va hotari pana nasti tu,tu nu-i mai zi nimic,in primul rand pt ca ai mare nevoie acum de ajutor,de cineva care sa te intretina pe tine si pe bb pana cand vei fi tu in stare sa te descurci singura.daca pana atunci(mai ales daca isi mai si tine copilul in brate,poate se mai sensibilizeaza un pic)el nu s-a hotarat,atunci,cred ca ar trebui sa-i dai un ultimatum,dar in nici un caz acum!!!te pup si iti doresc mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinutza26 spune:

Si roaga-te,roaga-te mult lui Dumnezeu,nu cred ca te va lasa.In viata mea rugaciunile m-au ajutat mult.Daca barbatul asta e al tau,va fi cu tine in mod sigur,iar daca nu ,atunci poate e mai bine sa-l lasi sa plece.Incredinteaza-te Domnului si vei reusi sa treci de necazuri si sa gasesti drumul cel bun.Dumnezeu sa iti ajute!Florina si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elemer spune:

Buna Lorellay
Sa ai incredere in tine,gandeste pozitiv,te ar ajuta mult sa gasesti un medic homeopat bun,printrun remediu bine ales,vei gasii resurse sa invingi,vei sti sa iei hotararea cea mai buna.In Craiova nu cunosc medic homeopat,ma mai interesez.
Bineinteles copilul este cel mai inportant la acest moment,este si legea naturii sa iasa cei mai buni urmasi si pe urma printii daca nu au altele in comun e treaba lor.
Sfaturi nu pot sa-ti dau,hotararea trebuie sa fie a ta,adr cred ca vei gasi si omul cu care sa te intelegi si sa cresteti inpreuna copilul,sa-i dati educatia ceea mai buna.
Sanatate si capul sus.
Elemer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Gandeste-te la copilul tau. Este cel mai important lucru acum. Stiu foarte bine cat de tare doare cand iubesti un om si el nu iti raspunde la sentimente, dar as fi in stare de orice sacrificiu daca as avea un copil. Din pacate pe mine nu m-a binecuvantat Dumnezeu cu un copil, deci tu esti o fericita. Iti doresc multa putere si sunt alaturi de tine.

Luminita


http://photos.yahoo.com/lumylorv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucoantza spune:

lorellay -
sunt alaturi de tine... te inteleg foarte bine.... sper din suflet sa-ti fie putin mai bine! de ce ai disparut si nu ai mai scris nimic? ce-ai mai facut? ce s-a mai intamplat?
si inca ceva: el e un om jalnic, fara coloana vertebrala, imatur si incapabil sa-si asume responsabilitati. nici nu te poti compara cu el - esti un suflet bland, ranit si esti pe cale sa devii MAMA! fii puternica!!!
cu drag,

ralucoantza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Lorelai, am "citit" cu sufletul la gura tot ce ai scris tu, ce ti-au rasp fetele. Si ma gandesc cu teama ca se apropie acel 01.10 cand a zis ca va veti casatori. Sper sa fie asa, de dragul familiei pe care doresti sa o intemeiezi, de dragul puiului ce-l porti in tine, desi eu sincer nu cred ca asta ar fi solutia "salvatoare", nu cred ca el isi doreste cu adevarat asta. Ma voi ruga sa iti fie bine tie si BB nevinovat. Asteptam vesti despre tine.



Mirela si Bubulina 26+


Noi 2 si Minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Si eu ti-am urmarit povestea lorellay. Ce mai e cu tine de n-ai mai scris? Sper sa fiti bine si tu si bb din burtica! Doamne ajuta!
Scrie-ne, asteptam vesti de la tine!



Catrinel si Daria Maria
http://community.webshots.com/user/daria_maria

Mergi la inceput