Mamici din Constanta (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Salutari...si imi pare rau ca nu am mai scris.
Sunt un pic racita, cred ca am luat ceva de la David...si ocupata cu studiul...
Am facut in fiecare seara aerosoli...adica am iesit pe malul marii si cred ca am racit de la atati aerosoli...glumesc si eu.
Tania, imi pare tare rau pentru mama ta...nasa lui David a trecut prin aceiasi durere recent si imi dau seama ce trebuie sa simti...mama ei era si foarte tanara, 48 de ani, si cancerul recidivase (dupa ce a facut operatie si citostatice mult timp si credea ca e vindecata). S-a chinuit mult si moartea a fost o usurare pentru amandoua...e trist sa spui asta, dar cred ca asa simti...
Roxa nu mai spui nimic? Sau e plecata pe undeva si eu nu am retinut?
July nu a venit?
Crixia si eu mai ies noaptea la o plimare cand David are nervi...dar noi mergem la un Mac (pentru mine, ca daca tot ma trezesc macar sa fiu si eu bucuroasa de ceva) si adoarme la loc in masina.
Oana, deci de ifosele la mancare nu scapam? Si David a mancat asa bine la munte si de toate, acum iar ma chinui...Paul face si propozitii?
Sinzi si Davidhttp://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Bine ai revenit Roxa...
Cred ca te-am vazut we -ul trecut in parc..dar nu bag mana in foc...David fugea de mama focului si mi s-a parut ca am vazut un carucior ca al vostru langa o banca...(nu cumva ati abandonat copilul in parc???) Am glumit...il pazeau 2 persoane strasnic...
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna ziua mamici si piticei,

Tania iti doresc sanatate si multa putere sa treci peste aceasta grea incercare, gandeste-te ca fetele tale au nevoie de tine. Fii tare!

Am ramas datoare cu un raspuns in legatura cu inotul:
-Tibi a fost la bazinul de la Palatul Copiilor, la Razvan Lungu. A invatat intradevar sa inoate intr-un timp foarte scurt si-i placea f.tare acolo dar a facut otita... dupa care evident ca nu l-am mai dus la bazin . Am mai vorbit si cu alti cunoscuti care au avut copiii acolo si nici unul in prezent nu-i mai duce (si asta nu pentru ca e vacanta :D) din cauza conditiilor igienice precare. Adevarul e ca la 50.000 lei/sedinta de unde bani de renovare, apa, diverse substante?
Asa ca asteptam pana va fi gata casuta... si inca ceva timp pana ne vom permite piscina proprie.

Pupici,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Sanzi in parc nu il lasam....(inca). imi pare rau ca nu am putut sta la o vorba, dar daca zici ca era vorba de niste alergaturi la mijloc...inteleg!
sper sa nu tina mult vremea asta urita....sa mai putem iesi in parc.
mai gagici ce e cu linistea asta aici??? hai, la semnat condica, poate??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:


Fetelor, abia luni merg la echo si nu mai am rabdare. Astept cu sufletul la gura sa vad ce face bebicul, cum s-a dezvoltat in burtica! Simt ca e foarte activ, dar vreau sa aud de la nenea doctorul ca e bine.
Sinzi, ia un Nurofen preventiv.
Rox, am rezolvat cu listuta de medicamente.
Tania, sper sa ne dai vesti bune!

Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Marlen te inteleg, si eu de abia asteptam sa il tin in brate pe David. Cand am ajuns acasa am dat de o melodie a celor de la Voltaj, "Scrisoare", si versurile erau cam asa "numar zilele, numar noptile, cat mai am sa astept sa te strang la piept, zilele noptile astept..." si mi se parea ca melodia o canta pentru mine...
Si multam de sfat, am luat nurofen, imi e mai bine (nu stiam ca se ia si la gripa, am citit pe prospect).
Roxa, sincera sa fiu, nici eu nu prea m-am apropiat foarte tare, caci David inca avea febra, nu stiam ce cauza si ma gandeam ca daca e viral se transmite...Asa ca data viitoare ( sa imi opresti si mie o felie de tort...hihihi). Cum ia in greutate Ghindu? L-ati cantarit, masurat?
Diana, din cate stiu eu, e normal ca un copil sa raceasca sau sa faca otita de la inceputul lectiilor de inot, pentru ca ei mai casca gura, si infierbantati de la inot (balaceala) in apa relativ rece, sunt vulnerabili la inceput, dar nu trebuie renuntat. Eu am o prietena la Clubul Elevilor, profa de inot, si am fost de cateva ori cu el la bazin (imediat dupa ce au schimbat apa) si m-a surprins ca e fan bazinul mare...nu ii place cel mic.
Eu sunt foarte incantata de ideea de inot, pentru ca mie imi place sportul asta, si dezvolta corpul armonios. Am inteles ca varsta ideala pentru inceperea lectiilor de inot este de 6 ani, asa ca mai avem de asteptat, pana atunci balaceala.
Acum mergem la culcare, asa ca noapte buna...
Sinzi si David
http://community.webshots.com/user/sinzi_ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Neata fetelor !

Dianamaria, iti multumesc mult pt. info in leg. cu innotul.

Sanzi, cum se numeste prietena ta profa de innot de la Parcul Pionierilor ? Lucreaza si cu copii de 5 ani ?
Ce bine ca e curajos David al tau la bazin !

Dady, ma gandesc la tine si la incercarile prin care treci tu acum cu mama ta...ma rog pentru dumneaei sa se faca bine .

Vlad va reincepe gradinita de luni, nu e el prea incantat de perspectiva, dar pana la urma e constient ca n-are incotro. Eu una de abia astept sa-l duc iar la gradi ca a devenit prea alintat in vacantza asta de vara.

Cali, Marlen, bucuratzi-va de burtici acum ,pe ultima suta de metri... e minunat cu bb-lush , dar e f. frumoasa si starea de gravidutza !

Va pup pe toate !



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza neatza.
noi am avut o noapte linistita....pitikus nu s-a trezit decit la 2 si la 6...si a adormit pe la 7.30 dupa ce, bineinteles, a dat afara tot ce mincase. tare maimutzoi mai e cu faza asta...dar asta e, trece.
Laura ce mai faci mama? tare putin scrii in ultimul timp....ce ma fac eu cu voi?
Marlen, hai ca nu mai e mult....si intri in clubul noptilor nedormite!
Sanzi, data viitoare precis! vin cu tortul la mine! ce misto ca duceti piticii la inot...abia astept sa il duc si eu pe Ghindu.
pitikus creste bine, e un umflatel...am facut niste poze ieri cu el la aniversare si le-am pun pe webshots, le puteti vedea in albumul lui, sunt ultimele trei. http://community.webshots.com/user/rocksy25
pupicei si o zi super va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Mey, Rox, a-ti trecut la blugi!?! Cavaler in toata regula!
Aaa, si am vrut sa-ti spun de data trecuta ca avem si noi urs ca al vostru! Si nu l-am bagat in seama pana acum ca nu-i vedea ochii de blana!

Noi suntem maraiti seara inainte de culcare, asa ca fara Nurofen si inel rece nu ne linistim!
In rest, noi astia mari, suntem la penultima faza a etapei Temelia. De saptamana viitoare poate vom cumpara BCA si sa inceapa zidurile.

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna fetelor,
Sinzi, da, Paul face propozitii, dar simple de genul : "Becul e stins", "Hai la masa", etc.
Crix, si puteti sa mai lucrati pe vremea asta, nu era mai bine daca va apucati la inceputul verii, sa aveti soare tot timpul? Zic si eu, nu ma pricep la constructii... Nopti linistite Alexiei!
Laura, da, are dreptate Roxi nu prea mai pui mana sa scrii pe la noi, esti f. ocupata... Ceva noutati?
Roxi, am vazut si eu baietelul tau in blugi, ai vrut sa il maturizezi asa repede :). Si ii faci tort la fiecare luna?:) Ne dai si noua reteta?


Oana si Paul (03.07.2002)

Mergi la inceput