Mamici din Constanta (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Roxa, am vazut pozele cu Patrick (de unde numele asta? e tare frumos!), ii sta foarte bine in blugi...cred ca incape cu totul in ei daca te chinui...hihi...unde ai gasit blugi asa mici? Avem si noi unii assa tociti, dar mai mari...
DEspre inot, nu pot sa spun ca il duc la inot, mai mult la "balta" sa se "balaceasca"!!!
Oana am sa vb cu prietena mea, sa vad ce spune, dar cred ca ea deja are o echipa cu care merge la concursuri si nu mai ia altii copii in pregatire. Dar nu stiu sigur.
Crixia, rai mai sunt dintii astia! David nu prea a avut probleme cu ei, si acum am cam scapat de chin...Va mutati in casa noua pana de Craciun?
Marlen ai fost la control? bebe ok?
David are chef de joaca, si mamaie e la noi, mancarea calda, vase spalate si partener de joaca pt David (am timp sa stau la comp!)
Am cam inghetat pe afara, dar nu cred ca s-a invetat vremea care sa ne tina pe noi in casa.
Sinzi si David

mi-am schimbat tara, ca pana la anu' sunt in romania!!!hihihi ...suna bine nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:


Sanzi , eu te intrebam cum o cheama pe prietena ta-profa de innot, nu Oana. In fine, n-o intreba nimic deocamdata, ma interesa doar cum se numeste...daca poti sa-mi spui.

Fetelor, eu ieri am stat 4 ore la coafor, m-am facut blonda cu suvitze roscate si m-am tuns putin mai scurt (dar nu scurt de tot).
Maine ma duc la o nunta la un coleg de serviciu, la restaurantul Metropol, in Mamaia (e langa Riviera). Duminica vreau sa coc capia pt. pus la congelator peste iarna. Marti ma duc la dr. Lutescu la echo sa vad daca a mai dat innapoi chistul meu de pe ovarul drept. sper sa nu fi crescut , ca n-am kef sa ajung la cutzit...

Am fost tare prinsa cu treaba la birou d-aia n-am mai scris, dar sa stiti ca de citit v-am citit zilnic.

Pupicei !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Scuze Laura...era galagie pe langa mine!!!
O cheama Buzbuchi Anca...vrei sa il dai pe Vlad la inot? Sau de ce intrebi?
Sinzi si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Sinzi, tocmai luni merg la control. Astazi am facut analizele; rezultatul il iau maine.
Ne bucuram ca stai mai mult in Romania.

Laura, sa-ti fie de bine! Asteptam poze cu noul look.

Rox, ii sta foarte bine lui Patrick in blugi.

Puppici tuturor mamicilor,



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Sanzi, nu ne mutam pana de Craciunul asta! Cat va tine vremea cu noi vrem sa ridicam casa ( la rosu, cum se spune) sa se aseze pana la anul si apoi finisajele.
Oana, ma apucam eu mult mai devreme, dar birocratia si hartogaraia m-a tinut pe loc. Prima hartie am depus-o pe 01.03 si ultima s-a eliberat pe 02.08. Deci, atatea zile pentru un teanc de hartii(destul de scumpe)
Marlen, ce ai mai cumparat pentru bb?
Rox, mie mi-a venit ideea cam tarziu cu tortul in fiecare luna, dar acum daca ai pus-o tu in aplicare vin cu o idee: Punei si cifre! de ex. 02 pentru luna a doua, 03..... Le confectionezi din hartie, ca nu poate sa sufle bb. Faceti pozici cu tortul si cu bb la fiecare aniversare si uite asa umpli albumul bb-ului si voi burticutele!

Cristina si Alexia ( 22 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihii Oana i-am facut ieri la 6 saptamini...nici macar aniversare de luna....recunosc ca mie imi era pofta de muream de tortul asta, care e complet de ciocolata si e usor de facut. (si mai e si insiropat cu visinata...). dau reteta, cum sa nu?
Sanzi, numele asta imi place mie si eu i l-am pus. iar blugii ii vin tocmai bine, doar un picutz blugi - i-a adus sora-mea de la zara, din spania, impreuna cu bluza din poza si sosetele.
ieri am fost in vizita si mi-a venit in cap sa incerc blugii, care sunt de 3 -6 luni....dar uite ca au inceput sa ii vina deja. iar sosetele ii sunt un pic mic....sper sa nu poarte 44 la picior....
Laura mama felicitari ptr noul look!!! si eu trebuie sa ajung la coafor...dar nu stiu cum poate sta individu' 3 ore fara mine. trebuie sa incerc.
Crix bafta la constructii si vreme frumoasa!!!! si somn usor si nopti linistite! super ideea cu cifrele pe tort, asa o sa fac de acum inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna,

Sanzi - nu ma intelege gresit.Eu sunt mare fan inot, mi se pare ca este sportul care e cel mai potrivit pentru copii(in special pentru baieti), ca ii dezvolta armonios. Si lui Tibi i-a placut maxim, numai ca a racit foarte tare dupa cateva sedinte. El a fost si anul trecut cateva luni(din aprilie pana in iulie) si anul acesta . Am evitat perioada de toamna-iarna tocmai din cauza posibilelor raceli... Si cum am mai spus bazinul nu corespunde intocmai dpdv igienic. Chiar profesorul lui Tibi ne povestea ca il intrebau copiii: "dl.profesor, ma lasati la toaleta sau fac in bazinul mic?". Toata stima pentru profesorii de acolo - chiar isi dau interesul.

Roxi - super pozele cu piticul. M-am uitat pe ele si mi-am dat seama ca sotul meu cu sotul tau se cunosc. Ce mica-i lumea!

Pupici,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aoleu Diana super aia cu facutul in bazin....extra vorba! sper ca totusi nu ii lasa sa faca in bazin, nu?
asa deci....zici ca ai nostri soti se cunosc....si de unde draga mea? hai, ca poate ne stim si noi...de undeva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Diana nu am inteles gresit, te inteleg...iar cu chestia cu pipi in bazin...e asa de cunoscuta mie, ca nici nu ma mai mir!!!
Ce bine ar fi ca si la noi in Ro sa se fol substanta aceea care coloreaza apa daca cineva are un "accident"!!!
Cred ca s-ar numi Marea Colorata, marea noastra!!!
sinzi si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianamaria spune:

Buna seara,

quote:

aoleu Diana super aia cu facutul in bazin....extra vorba! sper ca totusi nu ii lasa sa faca in bazin, nu?
quote:


Parca trebuie sa-i lase!? Iar pe ai nostri soti "i-a intalnit" pasiunea pt. computadoare; noi sper ca ne vom cunoaste odata.

Diana

Mergi la inceput