Mamici de septembrie-octombrie 2004 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna burtici si mamici,

Taaaare frumoase pozele cu bebei.
Feteor, in seara aceasta la Prima, ora 23:00, este emisiunea despre nasteri!
Voua v-a spus medicul sa faceti analize in ultima luna de sarcina? Mie mi-a dat:
HLG;
Exorina;
Calcemie.
Asta daca am inteles eu bine scrisul

Pupici,



Marlen - DPN 5 oct.
http://f2.pg.photos.yahoo.com/marlen_hg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Buna la toate fetele!
Eu tocmai am venit de la piata si sunt f.f. suparata pe mine pt. ca de fiec. data cd. merg la piata nu pot sa vin si eu ca o femeie gravida ce sunt cu max. 3-4 kg. greutate. La mine dc. nu depas. 5-6 kg. zici ca n-am facut piata si m-am dus degeaba. Ma duc sa cumpar anumite chestii si pe langa astea ma trezesc ca mai cumpar si atele si uite asa se strang de abia le car dupa aia. Si de fiec. data zic ca e ultima data si cd. colo....
Incetez aici cu plansul ca oricum nu o sa pot sa ma cumintesc. Si ma mai mir de ce mi s-a deschis colul si la interior luna trecuta pe langa faptul ca era deschis la exterior.
Eliana sa stii ca si eu sunt la fel cu burtica, micuta si tuguiata, de la spate nu se cunoaste deloc, de-mi zice toata lumea ca fac baietel. Nasa-mea mi-a facut chestia cu sare si am dus mana la nas - semn de baiat nu? Iar la eco am fost la 3 medici diferiti, 2 mi-au zis ca e fetita iar unul mi-a zis ca nu-si poate da seama pt. ca are cordonul ombilical intre picioare. Oricum b.b. sa fie sanatos ca sexul in definitiv nu conteaza prea mult, noi ii iubim oricum.
Alinah bine ai revenit acasa.
Fetelor care a-ti nascut aveti niste bomboane de bebelusi, sa va traiasca si sa fie sanatosi si cumintei sa va bucurati de ei.
Anne eu nu am putut sa intru pe linkul tau cu poze, deci nu am reusit sa-ti vad fetita inca si ma oftic. Am sa mai incerc si alta data ca azi am timpit de cate ori am dat click, la prima adresa nu gas. serverul iar la a 2-a nu te gasesc

hai ca inchei aici.
multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Hai c-a venit si timpul vostru:-)
Nastere usoara si bebici sanatosi, mincaciosi, necoliciosi si somnorosi!
Va pupam si va uram succese:-)))
mamicele de iulie-august

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Papadie multumim pt urari

Apropo de burti tuguiate..... a mea este extrem de tuguiata, de la spate nu ai zice ca sunt insarcinata. Toti dr. la eco mi/au zis ca este baiat (mi/ar fi placut sa greseasca macar unul sa/mi zica ca este fata , pt ca mai am un baiat) oricum nu mai conteaza sanatos sa fie ... cum zic babele mele.
Acum cind am vazut ce ati scris ma gindeam ca semnele astea babesti nu prea au nici o legatura cu ce iese la urma. Eu sunt convinsa ca este baiat pt ca asa am simtit de la inceput si am si visat (nu prea cred in chestii dinastea dar la primul bb s/a potrivit / si la el am visat ca este baiat).

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Papadie, multumim de incurajarile fetelor din iulie-august. Ne tinem si noi aproape de voi, ce sa facem?

Iulyp, vezi ca la adresa Annei lipseste un m de la community A descoperit Mada (multumim pe acasta cale)

Adela, sa stai cuminte si sa ne tii la curent. Acum sper ca esti linistita ca ai trusa luata.

Monica, a propos de faza cu ridicatul moralului... Asa am facut si eu ieri dupa vizita la dr si deceptia cu eco... am fost si am luat tot felul pentru bebe (comprese sterile, ser fiziologic, servetele umede, betigase speciale pentru urechi...). Si tare bine mi-a facut. Recomandam si celorlalte?

si bb Radu (DPN 20 oct.) - Centre Hospitalier de Saint-Cloud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Iulyp si celelalte fete care nu au vazut pozele annei, trebuie sa mai adaugati un m, la community. Adresa buna e http://community.webshots.com/user/anne3321
Sigur le veti putea vedea. Ma duc si eu azi la dr-ita sa vad ce mai imi spune... asa ca mai vb maine, sau mai diseara cand ma intorc. Cercei la fetitza cred ca am sa-i pun mai incolo. Fetele care ati nascut cu epiduriala vreau si eu detalii, mai ales ca mi-e frica de forceps.
Danyce... cand intri sa nu uiti sa-mi zici si mie niste tehnici de respiratie...
Cam atat, eu si bebelina suntem bine. Spatele ma doare putin, dar nu insuportabil. La baie ma duc si eu din 2 in 2 ore. Sanatate!

Andreea, Doru si bebelina 34 saptamani DPN - 10 octombrie 2004

Azi,1 septembrie... incepe cu adevarat timpul nostru :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

30 August - ana_a (Ana-Bistrita Nasaud), Stefan

A nascut si ana_a ... am vazut pe clubul scutecelor, bebelusi de iulie-august. Am zis ca sa modificati listuta, daca vreti.

Andreea, Doru si bebelina 34 saptamani, DPN - 10 octombrie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:


Superbi bebei am dat un picut la soricei cand i-am vazut,desi imi este cam greu acum din cauza micilor neplaceri cred ca merita sacrificiul sa ii vezi asa de dragalasi sa va traiasca.
Noi inca nu ne-am decis ce nume o sa ii punem fetitei si nici nu putem sa ne gandim ca incep toti ca de ce asa si nu altul si tot asa cred ca vom decide pe ultima suta de metri.
Am arsuri ingrozitoare sper sa nu fie asa pletoasa sa trebuiasca sa o tund din prima la arsurile care le am iau dicarbocalm dar degeaba tot nu imi trece.
Anne33 la a doua adresa se dechide sit-ul cu pozele mele cum ai facut?
Frosa nu ii mai baga in seama, acelasi lucru mi se intampla si mie, ca sigur e baiat, ca la fete nu e burta asa, ca e mai sus si altele, dar Dr a zis ca 100% e fetita de o sa iasa baiat astan e o sa ma conformez si tati mai face glume si intreaba ce face nazdravanu, dar eu am cam cumparat hainute alb cu roz dupa ce am stat si mi-am calcat pe superstitii.
Papadie multumim voua sa va traiasca si sa fie sanatosi.
Acum am din nou arsuri ma duc sa iau din nou dicarbocalm oare cate pot sa iau pe zi?
http://community.webshots.com/user/danina120

Danina si bebitza 32 sapt
Dr Vladareanu Radu - Sp Elias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Tare frumosi bebelusii!
Mihaela, fetita ta deja zambeste? e o scumpa... Eu sper ca si a mea o sa zambeasca caci socrul meu pleaca de la noi in 18 septembrie, eu nasc in jur de 7 si tare ar vrea si el sa o vada zambind.. tot asta zice ca nu apuca sa o vada cand zambeste.... Sper sa fie si a noastra asa de fericita ca ne vede incat sa ne rada...
Eu in rest incep sa ma obosesc pe zi ce trece mai tare , simt ca nu se mai sfarseste... mi-ar trebui o macara ca sa ma ridic din pat, imi trosnesc oasele bazinului la fiecare miscare. Contractii n-am simtit inca, cel putin nu-mi dau seama , ma mai doare spatele din cand in cand dar foarte putin. Mai am o saptaman pana la DPN si nu simt inca nici un semn ca ar vrea sa vina... Asa-i normal?
Sanatate maxima,
Timea sapt. 39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami-florina spune:

Salutare burtici!

Trebuie sa va dau o veste!
Maine dimineata imi voi cunoaste in sfarsit bebicul!
Doamne daca ati sti ce emotionata sunt!
Am fost azi la medic pt control si mi-a spus ca mi s-a scurtat colul foarte mult si s-a si deschis si maine dimineata trebuie sa-mi faca cezariana!
Asa ca diseara merg sa ma internez!
Va pupic si o sa va dau de veste cum ajung acasa!
Acum va las pt ca trebuie sa-mi termin bagajul de spital.

Pupici pe burtici!

Cami-florina

Mergi la inceput