Bebelusi de iulie-august 2004

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

oare sa fie bananele de vina ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maaria spune:

Fetele suntem acasa!

Am de recuperat cateva pagini si apoi am sa postez mai multe noutati despe noi. Important este ca suntem bine (ne bantuie un icter...da' ne trece, nu-i asa??).

va pup si va multumesc pt incurajari! revin cu pozici cat de curand!


Maria si BB Stefan-Luca (26 august 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

bine-ai venit acasa Maria ... multa sanatate tie si bebicului tau ...
si Luca al meu are icter ... am intles ca trece in max 3 saptamani paote si mai repede ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Fetele se pare ca Olivia are contractii dureroase. A fost duminica de doua ori la spital si cum s-a dus asa s-a intors, cica nu avea nici un pic de dilatatie. De atunci nu mai stiu nimic de ea, poate deja il tine pe Luca in brate,
Bafta Olivia si nastere usoara.
Acum cate ceva despre noi. Adeluta e bine, a crescut, iar mami a inceput serviciul. Adica de ieri a luat niste cursuri la college. Si bebelina sta cu tati. Azi mami e libera asa ca recuperam si dormim pe pieptul ei. Caci maine iar ne lasa cu tati.
Va pup si va doresc o zi linistita, fara colici.
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Wow!...Ce pretzizie la Olivia!!...hahaha
Se temea ca ajungem la suta si ea nu mai naste...si uite ca fix la suta se puse pe nascut!...Brafa!...:)))
Cred ca de frica sa nu o lasam singurica aici!...hihihi
Tinem pumnii si nascare usoara!

Monica si bebelusa (02.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Maria, bine ai revenit acasa. Sa-ti traiasca baietelul si sa te bucuri de si cu el. Sa fie sanatos, mancacos cuminte si necolicios!

Olivia, nastere usoara!

mami Eliza si bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.babiesonline.com/babies/h/hanako/" target="_blank">web1 web2 www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=eli" target="_blank">paginuta DC www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Stefan Takeshi&mid=2236&cid=10198" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Sunt necajita...acum am venit de la eco cu asta micu:

-hidrocel scrotal
-fimoza
-nu are reflexul pasitului la o luna

Recomandari:
-trimitere la chirurgie pt fimoza - de operat !!!
-tratament cu Tanakan (nu stiu ce sa zic !). Am gasit pe net ca e vasodilatator

Daca aveti voi vreo idee despre cele de mai sus, va rog, sunt extenuata nici sa mai gandesc nu pot, abia mai respir de suparare


lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

reflexul pasitului apare la doua luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Bai, medicii astia nu-s normali...adeca unii....ma scuzatzi ... reflexu' pasitului, m-o spart faza asta...si mie mi-o zis una ca tre sa-si tzina capul pe la 5 saptamani...
By the way, cum verificatzi reflexul pasitului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

il tii de subrate pe bebe deasupra unei suprafete plane si vezi ca bebelacul are tendinta de a pasi (vez sa nu-l lasi sa se sprijine). corect e sa puna cind un picior, cand celalalt.

Mergi la inceput