Bebelusi de ian-feb 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Am intrat si noi rapid pentru cateva cuvinte:
Distractie placuta fetelor ! Ce bine de voi ca puteti sa fiti impreuna. Noi o sa va fim alaturi cu gandul si sufletul, asa ca ar fi bine sa ne dezmierdati privirile cu pozne – si noi asteptam, dar imi este gandul mai ales la Babee si saphir ; nu e bine sa tineti in tensiune noile burtici, nu-i asa ???
Andruska – astept sa vad daca esti si tu treaza la ora asta . Chiar imi aduc aminte prea bine ce pasari de noapte eram noi acum cateva luni. Ma gandeam sa spun fete de noapte, dar cine stie cum se interpreta asta ! Ce vremuri, ce vremuri ! Eu alaptez acum prima masa a zilei in jur de ora 5 dimineata, asa ca mai repede nu cred ca o sa ma mai scol, dar, evident, altcineva „tine telecomanda” !!
Roxana_G – multumim pentru paharul de sampanie. L-am savurat la greu ! Esti o dulce.
saphir – din cate imi aduc aminte, in gastrite la burtici se dau numai antiacide de tipul Dicarbocalm, Maalox, etc., pentru ca cele din clasa blocantelor H2 (Ranitidina) sau a pompei de protoni (Omeprazol) fiind contraindicate. In plus, exista o chestie simpla, babeasca: iei grau biologic (vezi sa nu fie tratat cu cine stie ce !) si se pune la inmuiat seara, iar dimineata se ia pe stomacul gol si se rontaie incet – se formeaza ca o pasta care are rol de protector al mucoasei gastrice. Oricum, iti tinem pumnii sa te faci bine.
Babee – recunosc ca ai fost mortala cu ! Eu nu-l prea folosesc, asa ca mi-a luat ceva timp sa vad unde este maimutoiul !
ane2 – ce faci fata frumoasa acolo cu „tata” si cu „anca” ? Pai Rachella vrea sa te boteze si tu te superi ? Ia fa chef, taie mielul, desfa vinisoorul si cheama fetele de pe forum. Nu se face sa ratam asa ceva !
adlemi – ce chestie cu comoara ta... o sa scorbelesc prin zona sa vad ce gasesc pentru scaune explozive. Pana atunci, am auzit ca meseriasii de la antitero au niste genisti... mama, mama, ce sculosi !!!

Am fugit, ca trompeteste cineva. Aveti trei incercari sa aflati cine !!!
,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)
http://community.webshots.com/user/darael100

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

DARAEL - eu m-am trezit mai devreme (pe la 04,00) insa am vrut pe tine sa te las sa scrii prima .

De dim am dormit si eu mai mult si a stat tati cu baietii iar acum vrem sa ne plimbam,cred ca prin Cismigiu ca este mai aproape.

Fetele vad ca nu au spus nimic asa ca...poate altadata. Oricum ieri a fost super faina plimbarea .

Pupici si o zi minunata,

Andra mamica lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Vad ca astazi este tare liniste pe forum !!!

Nu-i nimic va mai povestesc ce am facut noi astazi: nu am mai ajuns in Cismigiu ptr ca era destul de tarziu si atunci am fost la biserica (astazi se sarbatoreste Adormirea Sf Ana - Mama Sf Fecioare Maria) unde am avut norocul si l-am impartasit pe Matei dupa care am fost la piata si la plimbarica. Matei a adormit si ne-a prins o super ploaie dar noi nu ne-am speriat si am mai stat in fata blocului sub copertina.

Acasa era tare marait si nu mi-a dat prin cap ca ii este foame iar cand a vazut castronul era deja cu guritza deschisa . A papat tot + iaurtzel desert. Acum se hlizeste cu ta'su si frati'su.

Sper sa ii putem culca pe amandoi si sa ne odihnim si noi. NU stiu, eu parca nu mai imi revin cu oboseala .

Va pup ca ma cheama datoria

Andra mamica lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Cum nu puteam sa stau fara sa clicaresc ceva, am intrat cat am putut de repede, dar se pare ca a fost prea repede – ce liniste, o fi duminica ??? Cred ca voi fetelor nu v-ati intors din parc. Poate mai pe seara o sa ne povestiti si noua.
Andruska – vad ca esti foarte harnica. Dar de ce, mama draga te scoli tu asa de repede ? Te pregateai pentru meciul cu Doroftei ? Uite, eu nici acum nu stiu ce a facut, ca am uitat de meci... desi, sincera sa fiu, nu cred ca aveam rabdarea sa ma uit – nu-mi plac chestiile violente si niciodata nu am inteles de ce unii oameni normali suporta sa se bata unii cu altii
La noi tot caldura mare este – avem in jur de 34 de grade si, desi au fost ceva noricei, au fugit in ciuda meteorologilor care prevedeau ploi in Timisoara. Gandacelul a primit un pic de algocalmin ca avea peste 37 grade si ceva preventiv nu strica, asa ca a adormit pana la urma, dupa repriza regulamentara de trompetit. adlemi ar zice ca Daria este sora cu Andrei !!!

Am fugit ca s-a trezit chispotelul.
,
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)
http://community.webshots.com/user/darael100

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Vrem pozici,vrem pozici!!!!!!
O dupa-amiaza placuta!


Tania= Anduta(14 sept'96)+ Bibi(14 febr'04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna fetelor, exista vre-un truc in ai face pe bb sa pape piureul??, vre-un secret ascuns bine?voi cum il faceti?puneti ceva deosebit pentru ai da gust mai bun?
Gizei mele ii vine sa vomite cind ii dau piure fie el si numai din morcov....
Dati-mi un sfat va rog!
banana o dati prin mixer doar? dehhh probleme de diversificare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane2 spune:

Wow ce liniste

Azi toata ziua miminca mea a fost la socrela iar noi am tulito pe plaja...si atat m-am balacit...ca acum nu mai aud cu o ureche...asta asa ca tot vorbiram noi de urechiuse..si chiar ma miram cum de nu am mai avut eu probleme....daca pana maine nu-mi revine auzul...ma duc la dr...ce placere

Emyli pai pune si tu mai multe in pireul ala...un pic de cartofior...ceapa...ardei...morcov...
si la sfarsit adauca si-un pic de sare..asta asa ca sai dea un pic de gust....eu azi i-am pus si-un pic de iaurt...so fi vazut pe miminc cea ras tot....

Azi iar a adormit neimbaiata....a luato somnu in masina si nici ca a vrut sa se mai trezeasca....acu dorme parca e aruncata din avion

Ps.Da unde sunteti ??????????????????????


Anita si Rachella -17.o1.2004
http://community.webshots.com/user/sugarbabe134

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by Emilly

Buna fetelor, exista vre-un truc in ai face pe bb sa pape piureul??, vre-un secret ascuns bine?voi cum il faceti?puneti ceva deosebit pentru ai da gust mai bun?
Gizei mele ii vine sa vomite cind ii dau piure fie el si numai din morcov....
Dati-mi un sfat va rog!
banana o dati prin mixer doar? dehhh probleme de diversificare...


Raspuns foarte rapid si scurt:
Noi il amestecam cu suc de portocale sau de piersica si este comestibil. In varianta simpla nu putem nici noi sa-l mancam. Iar cum BB sunt mai destepti decat noi... !
Cu banana noi am lasat-o la iarna, ca acum este vremea altor fructe si trebuie sa profitam de ele. O sa vina si vremea bananelor odata si odata.

DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)
http://community.webshots.com/user/darael100

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Ilinca si Amos


DARAEL- - nici nu puteam scrie daca nu erai prezenta .

Emily-- eu ii pun la fiert la supitza morcov, dovlecel, putin ardei gras, putina ceapa, putin orez, cateva frunze de telina sau o rondea si cand sunt aproape fierte adaug f putin ulei si mai las sa fiarba inca putin. Le bag in blender si adaug branza calcica (cam 2 linguritze de cafea cu varf la o masa) + iaurt DANONE natural sau de baut si gata piureul. Lui Matei ii place si papa cam 190gr. Eu ii mai alternez linguritzele cu piure cu iaurt !!!

Cum ai nascut-o pe Ilinca? Ma gandeam sa updatez lista

El isi 'provoaca' senzatia de voma cand ii dau fructe cu linguritza asa ca am renuntat si dimineata papam numai suc de fructe (mar, morocv, piersica, caisa si pepene galben - amestecate cum gasim) - am inteles ca ii pot da max 150ml. Eu banana nu am cum sa ii dau ptr ca nu papa cu linguritza asa ca...mai la iarna vb lui DARAEL.

Voi ce fructe le mai dati?

Noi ne-am alimentat si acum . Doamne cand s-a trezit era de-a curmezishul patului si cu niste ochi mari la mine...imi venea sa il pap .


Ane-
sanatate multa cu urechiusa si sa dea Dumnezeu sa nu ai nevoie sa te duci

Babee- bafta multa la si sa ne aduci numai vesti bune da?

Saphir - cum iti mai este cu stomacelul? Sper ca bine . Cati cm a avut Amos la nastere? - tot ptr lista

Va pup ca ma duc si eu la pana la urmatoarea trompetzire

Andra mamica lui Andrei Teodor (18 septembrie 1999) si Matei Daniel (6 februarie 2004)

http://community.webshots.com/user/andruska30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

Prezent.
Pozele sunt la mine. promit ca imi fac azi timp sa le pun.
Va propun sa facem o pagina pe community.webshots pentru noi, cu pozele de la intalniri. Si sa stim toate parola (poate sa ne-o trimitem pe PM)

Aveti vreo idee de nume?
Poate "BBi_ianfebr2004"?

Daca vreuna din voi gaseste 2 minute libere azi si este de acord cu propunerea, poate creaza pagina (poate facem si o adresa de mail doare a noastra ? ).
Eu sunt la birou si nu am timp sa creez astea.

Si PROMIT ca pun azi pozele.

Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_

http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput