Bebelusi de ian-feb 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Ilinca si Amos!

Ioana, si eu abia astept pozicile sa ma lau la prietene.

Eu ma rog la Dzeu sa fi facut Alexandra pipi in punguta cu pricina, ca trebuie neaparat sa iasa rezultatele pana pleaca dna doctor. Va pupic. Am azi o zi agitata, cu vizionari de bone, medic, plimbarici si sunt singura la datorie.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buna dimineata

ia sa ne mai plingem si noi un pic ca de mult nu am mai facut-o
asa Matei miriit si mofturos n-am mai vazut niciodata. asta noapte ne-a trezit din doua in doua ore, iar dimineata la 7.30 era de-a latul in patut si dadea suturi la zabrele. a mincat foarte bine de dimineata si acu iar se miriie. si are asa un stil ... parca se cearta cu cineva.

revenim mai tirziu sa va spunem ce zi minunata am avut ieri.

acum il scot la plimbare poate se mai linistetste.


Ilinca si Amos

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Ah, nu mi-am luat calculatorul acasa si n-am mai intrat. Acum ce vad? Ca v-ati intalnit! Ce rau imi pare ca n-am fost prezente si noi la figuratie acolo...
Roxi, cred ca ti s-a terminat bateria la telefon ieri, nu-i asa? Pai da, daca vorbesti mult la telefon...
Nu, n-am plecat inca in concediu (am in a doua jumatate a lunii august). Si pana la urma o sa plecam o saptamana, cum ati zis voi. Cautam acuma oferte de Turcia.
Pupici

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saphir spune:

`neata mamici cu bebici!
Ilinca!!!
Noi va multumim frumos pentru urari si va dorim ca si copilasii vostri, sa creasca mari, sanatosi si frumosi si va pupam tare tare mult!!!
Noi suntem bine, daca pot spune. Amos face iar temepratura de 2 zile, vomita...nu stiu ce are. Daca si azi e la fel ca ieri, adica rau -cu voma toata ziua si temperatura- maine ma duc la medic.
Eu...nu mai zic nimic, ca nu-s plangacioasa de fel si nici nu imi place. Dar stomacul tot ma doare, stari de voma tot am...cum am mai spus, ma consolez cu ideea ca peste 1-2 luni o sa treaca si apoi o sa "savurez" si eu sarcina.
In rest, nu am facut nimic spectaculos. Ca de obicei, tumbe, "vorba" multa, bale, joaca de-a "cucu bau" si tot asa.
Inca odata multumim ca va ganditi la noi si va invitam la un pahar de milk-shake


Saphir si Amos Daniel (26.02.04)
...si pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

a creat babee adresa pe Yahoo pt noi si adresa pe WEBSHOTS.

revin cu amanunte

Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_

http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

Hello!

E vreuna din voi pe aici? am nevoie sa verificati adresa noastra de mail ca sa confirmati adresa de pe community.webshots!

Eu de la birou nu pot intra pe yahoo mail.

Dati un semn doar si va dau pm cu parola

id-ul este: bb_ianfebr2004@yahoo.ie

Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_

http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Eu bantui prin zona!

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helen spune:

La multi ani ILINCA SI AMOS!


Ce frumos ca va puteti intalni... dar asta e! Oricum,e o ideie buna cu un album special... Abia astept sa vad pozele!

Cosmin da semne sa fie mai bine... sper sa nu ma grabesc cu concluziile dar paote scapam mai usor de data asta... ii pun in continuare picaturi in urechi si paote, poate...

Ieri eram tare demoralizata de dimineta si m-am gandit ca daca tot nu prea mananca ce mai conteaza ce ii dau si m-am gandit sa ii fac iar piure cu carne si sa incerc varianta fara cartof si surpriza: a papat o portie intrega, cam 180 g si i-am mai pus de doau ori cate o lingura...cred ca vre-o 250 g a papat in total si daca ii mai dadeam mai papa... Asa mi-a revenit moralul ca am plecat la plimbare si apoi la strand. Cosmin a stat tot la socrii! A papat bine si la celelalte mese iar febra a facut chiar f putin si nu i-am mai dat nimic!

Azi pare sa fie bine dar mai ramane de vazut!

Ane, nici la Cosmin nu a scris ,,otita'' ci ,,infectie otica'' deci tot o infectie la urechi, ca este ceva usor, dar pana la urma tot o otita usoara insemana... eu asa ma inteles.... Tu o duci la control dupa ce termina tratamentul?

Roxana, despre rosie ti-a zis cumnva daca ar putea da scaune moi? I-as pune si eu in piure sa vad daca ii place!

Amm mai aflat de la dr. ca piersica nu ar da scaune moi ci numai caisele. Asa ca i-am dat numai poiersica si paote si datorita piureului cu mult morcov azi am fcaut si noi kk tare... dupa mai bine de doua sapt... Desi mi-a spus la control ca daca sunt maxim 3-4/zi nu este nici o problema chiar daca sunt moi... tot nu eram prea linistita. Au inceput asa moi cand i-am tot dat portocala dar nici dupa ce ma oprit-o nu si-a revenit, ma gandeam ca este de fa fier...uneori poate da constipatie, altoeri invers!

Fetelor, imi spuneti va rog cum le dati voi fierul la bebei? Cat timp dureaza cura? Mie mi-a dat Fier Hausman sirop la 150 ml sticla, cate 2 ml/zi si in felul acesta cred ca min 3 luni zilnic va trebui sa-i dau... am intrebat si mi s-a spus ca asa trebuie... E adevarat, si mie tot asa mi-a dat sa iau dupa ce am nascut si am ramas cu anemie... Dar ii dau de 5 saptamani si nici 1/3 din sticla nu s-a consumat... si trebuie sa i-o dau pe toata!

Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004
http://community.webshots.com/user/phelens

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Helen, nu mi-a zis nimic despre rosie. Banuiesc ca poate da si scaune moi, dar la noi sunt bine venite ca altfel daca aruncam cu ele putem sa spargem capete.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Of, sunt tare tare suparata. Am reusit cu greu sa colectez 2-3 ml de urina de la Alexandra si m-am dus sa facem pe loc un sumar. Se pare ca intr-adecar are o infectie urinara pentru ca sunt prezente multe leucocite. Ciudatenia (zice dna doctor) este ca nu sunt prezenti nici nitriti, iar PH e alcalin, deci poate fi vorba si de o infectie mai ciudatica din maternitate. Acum ma chinui cu punga iar sa duc si o urocultura si sa facem antibiograma.

Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput