Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petra spune:

quote:
Originally posted by nicodoh

salut. Eu sunt o proaspata radauteanca. Sper sa ne intalnim mai multe. Eu abia fac cunostinta cu Orasul. Sa auzim de bine!



Bine ai venit aici si in Radautiul meu natal!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaralu13@yahoo.com spune:

Salut mamici din Suceava.Sunt nou venita si nu ma descurc inca cu site-ul.Sunt si eu din Suceava si am terminat si eu Stefanul in 1995.Sunt mama unei fetitede 2 ani si o luna,pe nume Bianca Maria,nascuta pe 6.09.2002.Este o nazbatie de copil,o smechere,o alintata si o frumoasa.Noi o alintata mai tot timpul.Imi vine tot timpul sa o strng in brate ,sa o pup ,sa o pap.Cateodata,de fapt in fiecare zi ii spun asa"vin,si te prind,si te pap,si te mananc,bucata cu bucata de mata ce esti tu" si ea rade,apoi fuge si se ascunde sa o prind.
Cam atat pentru inceput,astept mesaje de la voi sau alte subiecte.
Salutari
Oana&Bia&Nicu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

... ce mai, sa nu stiu eu de faptul ca mamicile "de Suceava" sunt pe net!? stau de vreo 3 ani pe desprecopii.com, toata sarcina mi-am petrecut-o aici si cautam raspunsuri. recunosc faptul ca parca a fost mai usor dupa ce am nascut, stiam deja multe lucruri de aici si mai ales ce sa imi iau in spital pt mine si bebe, si multe altele (cine sta aici de multa vreme stie despre ce vorbesc). eu il am pe Georgecare e nascut pe 6.09.2002, odata cu Bianca, protagonista din mesajul anterior, care de altfel sunt amici bunisi sper sa ne vedem pe net si atunci cand mai avem cate o nedumerire (si eu am...). va pupam Elena & George, care v-ar saluta cu drag asa:

capraru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Iaca miine-i luna de cind fetili de Suciava nu mai zic nik... da si poati mai fetili?

Io am o scuza ca ma primblu tata ziua la Ieshi cu o blestemata di opiratie... da voi?

Pupam

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Uite ca nu vrem sa lasam "subectu" nostru codas, asa ca m-am gandit sa mai postez un mesaj! Cum va petreceti aceste zile "cumplite" mamici si viitoare mamici din Suceava & imprejurimi? Ca pe mine ma deprima amarnic vremea asta... buna la numarat banii (pe care cu onoare declar ca nu-i posed) si la baut (nu avem voie, ca suntem in timpul programului - ne crestem odoarele)! La restul nu ma mai pot gandi ca asa ma ia cu un nerv, fix pe spate, si ma arunca in "abis"!Nu va speriati, nu sunt filosofari, ca nu ma pricep, dar asa e o chestie afara, nici ploaie, nici ninsoare, nici... nemecutza, si bebe al meu e asa nervos ca nu a iesit azi din casa! Va astept si cu alte mesaje pe aici!
Va pupa Elena&George&huzband (cica sa nu ii dau numele, ca e cunoscut prin targ)
PS. Dana, ce operatii prestezi, mama???

capraru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Sunt placut surprinsa cand vad ca mai aduce cineva in fata subiectul!!
Dana, speram ca esti bine ,ce operatie ,ce spital ,poate te putem ajuta cu ceva? -relatii ,chestii..
Helen ,eu ce sa zic ,la noi e mult mai frig ca la Suceava, in schimb ne bucuram mai mult cand vine iarna (schi,patine ,saniute) ca avem unde slava Domnului!Vremea rea si sezonul rece sunt dusmanii mei care-mi dau moralul peste cap,ma consolez insa cu emotiile sarbatorilor iar dupa sarbatori,numar zilele pana ce vine primavara.
Chiar, patinoarul artificial din Suceava mai functioneaza?

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

Fetili, io mai am di primblat prin Ieshi fo tri-patru simbete de-acu incolu dar ma discurc io... sper sa fie bine, nu va zic mai multe sa nu va deprim si pe voi dar cu Dumnezeu inainte sper s afie toate bune.

Cici, patinoaru a functionat in iarna-primavara anul acesta. Sezonul asta nu stiu inca cind se va deschide.

Aha... si inca una... mie-m place vremea asta! esplicabil... mi-s scorpion cu ascendent in varsator

Pupicei

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

am vazut subectu' nostru pe prima pagina! Asa mai merge fetele! Mai Dana, dar scorpion mi-s si eu, insa nu ma omor dupa asa o vreme imi vine urlu, ca altceva mai bun ce am de facut? Iar de schi, sanie etc. abia asteptam sa vina, nu??? Mi-e dor si mie de patinoar, dar din cauza nostalgiilor cu vremurile vechi si bune, de liceeanca, am lasat-o moale si nu mai stiu cum a fost in ultimii ani pe acolo! scorpioanca nostalgica cum sunt, cred ca ar crapa cordul in mine de atata suparare ca am imbatranit!
Hai va pup, si mai veniti cu mesaje!

capraru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Eu mi-s balanta (ascendentul din pacate n-am sa-l stiu niciodata) ,deci ar trebui sa-mi placa si mie macar toamna,cine stie poate daca n-as locui aici ,unde vara, nici macar intr-o zi de joi n-a fost anul asta,m-ar incanta si pe mine anotimpul rece.

cici

Mergi la inceput