Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_popa spune:

Cici,stiu ca esti din Campulung ca si mine.
As avea o intrebare,poate ma poti ajuta.Ai idee cam intre ce preturi e un frigider prin magazinele de acolo?Sa zicem unul cat se poate de normal,ok?Si oare au magazinele alea un site si o modalitate de a transporta acasa produsul?Tare ma gandesc cum sa fac sa le iau la ai mei asa ceva dar fara sa stie ei,adicatalea un fel de surpriza.
Iti multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Azi am descoperit si eu subiectul cu Suceava.Ce ma bucur...sunt nascuta in comuna Vama, am trait doi ani acolo pana s-au decis parintii mei sa ne mutam in Banat.O buna parte din vacantele copilariei le-am petrecut la Vama.Sufletul meu tot acolo e. Nu ma consider banateanca, ci moldoveanca.Anul trecut am fost pentru o luna in Romania si am trecut si prin Vama, am vazut chiar casuta copilariei mele, construita de insusi tata...si mi-au dat lacrimile de emotia aducerii aminte a acelor vremuri.Cred ca la batranete ma voi stabili acolo, definitiv!
Mona 30 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Mona, bine ai venit la mamici de Suceava.Uite chiar azi am trecut prin Vama,am dus niste oaspeti pe la manastiri.Daca esti din Vama ,intai de toate esti bucovineanca(vezi regatul austroungar) .Cat despre faptul ca visezi ca la batranete sa te stabilesti aici (definitiv) sa speram ca vei avea o batranete lunga sa te poti bucura de conditii de trai civilizate.

Silvia ,ti-am dat PM.

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Salut fetelor!
Eu sunt din Gura Humorului. Banuiesc ca apartin de Suceava, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Bine ai venit la mamici de Suceava, Ramba!

Chiar ma intrebam deseori de ce nu-i nici o mamica de Gura Humorului pe acest site .Cred ca nu gresesc daca spun ca esti singura.
Oricum o sa te bombardez cu PM poate ma ajuti sa -mi gasesc o fosta colega de liceu care e din Gura Humorului.


cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramba spune:

Ok. Te ajut cu placere. Astept detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Hello, sucevencelor !!!!
Mamicutelor, ce s-a mai vorbit pe-aici, eu nu prea am mai avut timp sa intru pe forum, dar va iubesc mult pe toate.
Poate ma incumet sa ajung pe-acasa peste vreo saptamana, pana nu da de tot frigul.
Ia mai povestiti voi, ce mai fac puiutii vostrii?


Alina si Andra - Ioana (in curand 3 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Ymellda ,ma bucur cand mai vine cate o suceveanca sa mai vada subiectul,eu incerc mai tot timpul sa-l aduc in fata.
Azi m-a intrebat o prietena cat de bine "vorbea" Gianina mea la 1 an.
Nu mai stiam nimic,am fugit sa caut carnetelul unde din cand in cand mai notez diverse lucruri din viata ei.Am hotarat ca e pacat ca n-am scris mai des si sper ca macar pana ce face 4 anisori sa scriu saptamanal acolo.



http://community.webshots.com/user/ceciliaisabel102

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicodoh spune:

salut. Eu sunt o proaspata radauteanca. Sper sa ne intalnim mai multe. Eu abia fac cunostinta cu Orasul. Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Nicoleta , bine ai venit la mamici de Suceava !!
Sa inteleg ca nu esti suceveanca sau esti din judet dar nu din Radauti?

cici

Mergi la inceput