Suceava... (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumitan@k.ro spune:

va cer o parere cam cu cit ar trebui sa-mi platesc bona care sta cu fata de 1,8ani 5-6ore pe zi,5 zile pe saptamina ,ca am intrat la subiectul cu bone dar m-au speriat preturile de acolo[sunt de bucuresti probabil]ca eu nici nu i-au atita salar cit se vehiculeaza pe acolo
poate pe la noi sunt preturi mai umane
tin sa precizez doar grija pentru copil si nimic nimic altceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

1,8-2 milioane cred ca e un pret rezonabil.Am auzit si de 2,5 milioane dar mai mult de atat nu am auzit in Suceava.
Eu platesc 2 mil pentru 8 ore pe zi,5 zile pe saptamana dar fetita mea are 3 ani si 7 luni si va merge si la gradinita cu program normal.
Eu de curand am facut "angajari".Da un anunt la un ziar si ai sa vezi ca ai de unde sa alegi.

Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumitan@k.ro spune:

mersi
ma asteptam[de fapt ma rugam ]la un raspuns de 1,5 mil ca si asa mi se pare mult la cele 4mil pe care le iau,dar pentru printesa ORICE.... chiar si haina de pe mine chiar daca uneori ma aduce la disperare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

buna fetelor!
vad ca randul fetelor chiar din orasul Suceava s-a ingrosat si
vreau sa va rog ceva. poate intamplator este cineva pe aici care cunoaste o fosta prietena de-a mea, colega de liceu cu care am pierdut legatura dupa ce am terminat liceul in 1987.
Se numeste Lacramioara Zaharescu (sau se numea ca poate s-a maritat)
de loc este de pe langa Falticeni,Cornul Luncii,daca-mi amintesc bine, si am auzit acum cativa ani ca totusi locuieste in Suceava.


o vacanta de vis in Bucovina
http://www.pensiuni-vile.ro/detaliu_spatiu.php?id=83

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Buna fetelor !!!
De cand nu am mai intrat vad ca sunteti destul de multisoare si ma bucur enorm.
Bineinteles ca nu am mai apucat sa vin la Suceava, si ma enerveaza cumplit. Sunt la 2 ore de drum, dar, cum nu avem masina personala, cu maxicul sau cu trenul, pe caldura asta, nu prea ma incumet cu Andra. Plus ca sotul meu lucreaza non-stop de ma dispera.

Hei, cum v-ati petrecut concediile?

Noi acasa, am facut ceva curatenie (ne-a stricat un individ centrala, mi-a montat termostat fara sa o scoata din priza si a ars placa de comanda, asa incat banii de concediu sau de orice altceva i-am dat pe o noua placa - 13 mil.). M-am lins pe bot de orice.

Pupici tuturor si mult mai mult bine!!!!

Alina si Andra !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

quote:
Originally posted by ymellda
Noi acasa, am facut ceva curatenie (ne-a stricat un individ centrala, mi-a montat termostat fara sa o scoata din priza si a ars placa de comanda, asa incat banii de concediu sau de orice altceva i-am dat pe o noua placa - 13 mil.). M-am lins pe bot de orice.

Pupici tuturor si mult mai mult bine!!!!

Alina si Andra !!!



Si nu l-ai pus pe mesterul lu' Peste prajit , sa-ti plateasca macar o parte din dauna, daca nu in intregime???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Buna dimineata, mamici din Suceava!
Eu sunt din Iasi, insa am o mare rugaminte la voi. Trebuie neparat sa merg la medicul meu stomatolog din Suceava, insa nu mai gasesc numarul de telefon de la cabinet si degeaba fac un drum pana acolo fara programare. Doctorul se numeste Babiuc Florin si are cabinetul aproape de Bucovina, putin mai sus de Curtea de Apel. Daca aveti vreun numar de telefon sau daca stiti cum se numeste cabinetul (as suna la informatii, dar nici macar numele cabinetului nu-l stiu ), va rog mult sa-mi spuneti.
Multumesc!
Ada


Fiecare lucru are frumusetea lui, dar nu oricine o vede. (Confucius)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

uite ,eu nu sunt din sv dar m-am uitat in cartea de tel.
si cel care ar sta pe langa mag Bucovina are nr.tel 0230551412
da si tu tel si intreaba ,poate este el!

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Hei,fetelor,ati disparut ?
http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=133863482


o vacanta de vis in Bucovina
http://www.pensiuni-vile.ro/detaliu_spatiu.php?id=83

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Am vizitat si noi Suceava duminica!! Am fost la Cetate, unde am nimerit din greseala, ca nu e prea bine semnalizata. Foarte frumos! Imi pare rau ca n-am avut telefonul tau Dana, da' sa stii ca ne-am uitat dupa o tititza scumpa Ania.
Salutari la Suceava!

Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)

Mergi la inceput