Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Bun venit Brinnie! Sa-ti traiasca papuseii sa va aduca numai bucurii.Eu ma plang de bebe ca prea nu doarme ziua, cum spui tu de Carina. Daca Victor doarme si noaptea, fii bucuroasa ca potia te odihnesti si sa iti faci treburile. Un copil care zambeste e un copil fericit. De greutate...al meu s-a nascut cu 3,760 kg , la ouna avea 4,900 kg si acum are sigur peste 5 kg jumate. Asa ca nu te ingrijora, nu e prea gras bebe.

Anacami, ce repede a crescut Sebastian!! Felicitari!

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Clau ce frumos ca v-ati dus singurei la concert. Fii sigura ca fetita ta tot cu tine se simte cel mai bine, nu-ti mai face griji ca nu si-a dat seama ca nu esti acolo. E foarte bine ca sta si cu altcineva sa mai puteti si voi sa va trageti sufletul.


Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Bun venit Brinnie!

Sa stii ca a luat f. bine in greutate Victor, nu trebuie sa iti faci probleme. Esti o fericita ca e asa cuminte, sa vezi ce ne mai vaitam noi care mai de care. A mea s-a nascut in 17 mai la 4.200 si acum are peste 6kg. Este inscrisa la capitolul haplea. O sa te trec si pe tine in listutza de pe prima pagina.

Noi azi am avut parastas de 1 an pt. bunica mea si am fost foarte cumintica, spre seara am fost mai maraita, cred ca a fost si deochiata, ca prea s-au mirat toti de ea. Maine avem in program sa mergem la Cheia, abia astept, iubesc muntele si nu l-am vazut de mai bine de un an.

Acum sunt zombie de oboseala, abia astept sa ii fac baitza si sa o culc.
Nally e nasica la ora asta, cred ca dantzuie!!!

Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Buna fetele mele dragi!!!
Mada esti o scumpa! Nu dantzui inca mai am o saptamana! Dar mi-am gasit tzoale de nuneala! E o realizare! Daca nu veneam la Buzau nu cred ca imi gaseam ceva ca sa-mi placa si sa mi se mai potriveasca pe deasupra, in Bucuresti, si la banii pe care i-am dat aici!!!!
Luni venim in Bucuresti si miercuri plecam la Gaesti sa dam comanda de luminari si sa mai cumparam ce trebuie pentru mireasa! Voi stiti ce trebuie sa-i ia nasa la mireasa? Ca la mine nasa mea mi-a zis sa-mi iau eu ce-mi place si imi da ea banii dupa nunta,ca sa fie considerat ca fiind de la ea! Bineinteles ca nu mi-a mai dat nimic si deci nu stiu ce trebuia sa-mi ia ea! La mine in zona nasa ii ia miresei baticul ( dar acum e moda cu palaria - eu asa mi-am luat), deresurile, fardurile... si nu mai stiu ce trebuie!!! Voi stiti? Ca eu chiar vreau sa-mi indeplinesc obligatiile de nasa!
Mai Iubitele nici nu stiu cand oi putea sa stau sa citesc tot de la inceput pana la capat sa fiu si eu la zi cu nouitatile de la voi! Mi-e asa de ciudaaaa!!!!!Parca se scurteaza timpul naibii!!!!
Va pup dulce de tot!!!! Pe absolut toate fetele!!!!

P.S Bun venit printre noi Brinnie!!!!! Ai sa vezi ca suntem toate niste mamici foarte vorbarete si de gasca, si te vei simti foarte bine la noi, chiar vei deveni dependenta!!! (Ne-au murit laudatrii, nu? Plecati mai de la geam!!!!!)

Nally si Sebastian (14.04.2004)
web
www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu" target="_blank">web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brinnie spune:

Multumim frumos de primirea calduroasa ce ne-au facut-o Domniile Voastre!
Madutza,mii,mii de scuze!spre rusinea mea de mama am gresit greutatea copilului gras - la nastere a avut 3.250(nu 4 cum am scris dar, fie-mi iertata greseala, Karina tocmai imi arata ce frumos a desenat ea zilele trecute pe perete).Ne-am bucurat tare ca ne-am vazut pe lista, asa ca adaugam : mama e nascuta pe 5 iunie 1976.
V-am vazut si albumele; sunteti cu totii niste frumosi!o sa ne punem si noi in curand mutritele la catastif ca sa ne vedeti.
Nally,copilul tau parca-ar fi al meu!ma uitam la poze si nu-mi venea sa cred.
Victor astazi s-a intrecut pe sine.A mancat la 12 si a dormit neintors pana la 18, apoi a mancat in doi timpi si trei miscari si iar a adormit;s-a trezit la 23(vorba vine,ca eu am fost cea care l-a intrebat de sanatate ca daca era dupa el...), ne-am hlizit un pic unul la altul, facut baita, pe urma papa si cand era spre sfarsit se vedea ca e frant.Mai oameni buni!de-aia e vorba ceea ca totul e in compensatie:Karina scoate untul din mine toata ziua, acum suntem la faza de trecere spre olita si-i place la nebunie sa vina la mine din 5 in 5 minute:Mama, PIPI!treci,dezbrac-o,spal-o,imbrac-o si incearca sa-i explici ca la olita nu te pui sa faci doua grame.Dar cine sa-nteleaga?
Acum ma duc si eu sa fac ce a facut Victor toata ziua!va pup pe toate si va urez noapte buna!
P.S. la mine sigur o sa fie buna, ca eu noaptea visez tot ce n-am avut voie sa mananc in timpul zilei.Mama tine regim ca sa nu se mai sperie lumea de ea pe strada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Salutari tuturor mamicilor.
Dupa ce timp de mai multe luni doar am citit DC in sfarsit m-am hotarat sa scriu si eu, mai ales ca din cand in cand nu mi-ar strica niste sfaturi de la voi. Sunt si eu o mamica de fetita, Cristina-Maria, DN 14 iunie 2004. La nastere pitica a avut 3,000 kg, 50 cm si scor Apgar 9.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaleone spune:

In sfarsit, timp de scris! Pana acum doar am citit.
Ieri s-a botezat si Elena noastra si a fost foarte bine. A dormit de a rupt dupa, timp in care noi ne-am hranit bine impreuna cu nasii.
Acum e crestina si fata noastra.

De vreo doua zile ma doare taietura de pe fund, mai ales seara si doooaaareee... ma gandeam ca e de la chestii nebuneli. Voi cred ca n-ati patit de-astea ca va plangeati pana acum, sau da? Maine ma duc sa ma vada nea doctoru ca nu mai e de stat.

Irinel, parca tu intrebai de infasat, a mea numai asa imi doarme, altfel patesc si eu ca Clau, adica tre s-o adorm de fiecare data dupa ce se sperie de maini.

Brinnie, bine ai venit, in sfarsit inca o mamica cu doi bebei, numai ca la mine e flacau mai mare. Tot asa si el ca si Karina, scoate untu din noi da ce sa facem?!

Mona, lu anghelushu meu i-au curs balele rau de tot incepand de la 3 luni, iar dintii i-au iesit la 8. Si eu credeam ca tot de la dinti e si l-am controlat mereu da nimic. Dar poate sa fie si pe bune, am auzit ca unii chiar se nasc cu dinti asa ca poti sa te trezesti cu vreunu.

Paloma, bun venit si tie si sa-ti tariasca odorul!

Nally, eu stiam ca tre sa-i cumperi doar voalul de pus pe cap.

Fetele, si io alaptez pe unde o apuca pe fi-mea, tot ce-mi trebuie e o banca sau ceva pe care sa ma asez, pe anghel l-am alaptat odata pe bulevard, stand pe un gardulet de pe margine, ca alta sansa nu aveam, mai era si frig si pana mi-am scos si titele...dar cu cine sa te intelegi ca astia urla pana nu mai au aer daca nu le dau exact in momentu cand ii apuca. De oameni va dati seama ca nu mai tin cont, sa-mi alimentez copilu si pe urma mai vedem.

HAi ca va pup!


Laura, mamika lu Anghel si Elena (21 mai}.
http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Buna mamici si pupici la bbici!

Irinel
, la celalalt ceai ii spune roinita (melissa officinalis) ... nu stiu cat de baut e, ca nu-s cu ceaiurile, dar ai vrut sa sti. Deci ai grija ...
Kebab-ul imi place si mie la nebunie, dar zau daca mancarea a fost buna ... plus ca erau majoritatea furate de la greci ... cred ca stiu de ce nu-i pot suferii greci ;) Ei, nu mai mergem la turci si gata, seara a fost oricum marfa! :)

Bine ati venit, Bri si Paloma! Bb-i sanatosi si frumosi! Sper sa va simtiti bine la noi aici!

Mamaleone, sa-ti traiasca crestina! Pupici la dulcinica!
Mai era cineva cu botezul week-end-ul asta? Ca nu mai stiu ....

Nally, bravo ca ti-ai gasit ceva frumos ptr. nasit! S-o porti sanatoasa!
Eu stiam ca nasa cumpara paliura/voalul, buchetele si lumanarile ... plus plata bisericii si darul, dar asta-i alta mancare de peste. Noi asa am facut cand am nasit, dar mai bine intreaba, ca pana la urma fiecare face cum vrea.

Am facut iar pe gospodina, tot sunt fara pui, si am facut dovlecei umpluti, chiftelute si mi-am mai pus alt borcan cu castraveciori la facut. Mai am de pus, dar nu mai am borcane, asa ca astept sa vad ce mi-aduc ai mei. Cel vechi e pe ´jumatate mancat, asa de buni sunt ... Am facut curat, am facut si ordine la hainutele lui Cris ca sa pun pe cele mici de o parte ... si am observat ca are la hainute si eu tot mai cumpar. Dar parca nicioadata nu am unele bune ptr. vremea de afara ... ciudat rau de tot. Cred ca sunt prea pretentioasa.
Mancam si noi si vreau sa ma bag sa fac o baie cu spuma, sa iau un repauz ... de abia astept. Asa ca va pup dulce si va doresc o zi minunata!!!

Irinusha & Cris ( 3 Mai 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Irinusha pofta buna si sa-ti fie de bine baitza!

Paloma, bine ai venit printre noi sa mai ingrosam si noi randurile la fetitze. Asteptam inrebarile tale! O sa te trec si in listutza!

Laura, sa iti traiasca Elena crestina!!!



Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Va multumesc pentru primire.
Am vazut ca aveti si o lista cu datele de nastere ale mamicilor sau cel putin asta cred ca este si ca la luna iulie locul e gol asa ca m-am gandit ca l-as putea umple eu pentru ca data mea de nastere este 29 iulie 1973.
Si acum as avea si o intrebare: doctorul meu mi-a recomandat ca pe perioada cat alaptez sa nu maninc nici un fel de fructe sau legume crude si pana acum n-am mancat, dar tare imi fac cu ochiul mai ales fructele. Piticutza mea nu are colici si imi e cam frica sa maninc fructe si legume crude sa nu cumva sa o apuce de acum inainte. Ce parere aveti, as putea sa le incerc? Cred ca ar trebui sa spun si ca ea papa si san si biberon, ca numai de la san nu se satura.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)

Mergi la inceput