Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

quote:
Originally posted by Adina Iulia

Imi pare rau, Rayuela, dar esti prima pe lista.

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004



Adinuta vrei nana?.Vorba Flavianei,si mie imi sint suficiente mofturile madamei mele,ca si eu tot singurica ma lupt cu dumneaei...cit despre graviditate,mie chiar asa rau nu mi-e dor,abia am reusit sa incap in vechii blugi,,sa o iau iar de la capat,cu si toanele rele?Io mai stau pe bara..PIUAAAAA!!

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Unde sunteti, frate???

Ori v-ati pus pe facut copii ca v-au facut pofta mamicile de la "grupa mare"?
Io chiar ca cer azil politic, ca vad ca pe-aici bate vantul... Ultimul care pleaca sa stinga lumina!

Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
http://community.webshots.com/user/flaviana17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Flaviana scumpa,am emigrat toate ..la bebelusii nostri.Nu vii si tu?
veve,ma gindeam la kroko al tau dragalas,de ce nu "tavalesti" suzeta in vitamina D?Si eu ii dau,Amelie ia din lingurita,dar cind nu are chef o inmoi in vitamina si sa vezi ce o suge,nici nu se prinde !

Elena si pisicutza Amelie
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/rayuela12000/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

HEHEHEHEHE si eu am emigrat azi la...patutul meu...
Am intrat doar sa va salut si sa semnez condica, ca mai nou asa se face...azi nu m-am simtit bine defel, asa ca mi-am trimis flacaii la "agatat", iar eu fug in pat...
Numai bine va doresc!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Elena draga,daca cupilu meu ar accepta suzeta sigur i-as atasa-o la steclutza cu vit.DDa' copii mei nici unul n-au fost prietenosi cu biata suzi decat o saptamana-doua.Ce-s fraieri,cand au tzatza la nas la orice ora?


Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

dragele mele am revenit !!!

v-am citit pe fuga si scriu tot pe fuga ca de am atata energie si o groaza de treburiiii.....
mi-am luat o cartela de net ...e tare ciudat obisnuita fiiind cu netul non-stop si mocca ....

va tin pumnii la cele cu bb bolnaviori...sa dea DOMNUL sa se rezolve toate ....

la MULTI ANI pt toti sarbatoritii din sapt in care am lipsit...

inca nu am terminat de despachetat..multe se mai aduna intr-o casa..o groaza de "nimicuri folositoare"...faza e ca sunt la socrii mei si ma mut iar la inceputul lui octombrie in casuta mea ca abia atunci se muta cei de la care am cumparat casa........iar impacheteaza..despacheteaza....am treaba pana la CRACIUN

in rest noi bine sanatosi....puiul meu e un figurant si jumatate de imi vine sa-l mananc nu alta....intreba de pupacit cineva (scuze da v-am citit repejor si nu mai stiu cine) pai sta ca un motanel...il mososlesc si-l pupacesc de zici ca-i iau si pielicica de pe el...si rade in hohote si se alinta...cine il iubeste mai mult ca mami lui?.........tati? sigur
e un mancacios si jumatate ...nu-i ajunge un borcanel de piure de fructe , tre sa-i dau si tzati ...papa si iar papa......acusica ajungem la 8 kg .........la 4 lunisoare avea 7,200 si 59cm.....is rupta de spate...
in rest numai in picioruse si de-a rostogolul....deloc nu vrea in fundulet..maine poimaine merge....
offfffffff ca repede mai crescccc.....si asa ma apuca o melancolie cand vad gravidute si cocute mici .....da eu nici nu ma gandesc sa fac inca unul in viit aproipiat....eu nu mai vreau deloc da sotul ma streseaza intruna...zice ca in 2-3 ani ma convinge ell

va pup ca azi e zi de treaba in casa.....

tare mi-a fost dor sa va citescc...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Asta da liniste!!!
Eu am intrat doar scurt sa va salut, noi acum am ajuns acasa, am fost intr-o statiune de langa Arad, la vreo 100km, unde anual se tine Festivalul Clatitelor...din pacate am ajuns destul de tarziu si n-am mai gasit clatite, poate anul viitor cine stie...
Va povestesc mai multe dupa ce ma trezesc!

P.S: Bea, bine ai revenit printre noi!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Din nou la apel....

Ha ca am timp sa va scriu mai multe, sau cel putin sper sa am timp...

De doua zile ma tot pregatesc sa va povestesc una alta...

Am fost sa-mi fac contract cu sanatatea si am reusit sa ma enervez la culme....am stat la o coada nu mi s-a acrit, noroc ca au avut aer conditionat...prostia cea mare e ca au facut un ghiseu doar pentru persoane fizice ci trebuie sa stai la aceeasi coada la care stau si reprezentantii firmelor...prima data trebuie sa mergi la casierie sa-ti iei o foaie de varsamant cu 2000 lei, dupa care se asezi la coada...ajunsa la ghiseu, iti fac dosarul, care credeti-ma ca dureaza destul de mult, dupa care inapoi la casierie unde mai stai la o coada...luna viitoare o iau de la inceput pentru ca nu am stiut ca pot plati pe mai multe luni odata si nu am fost pregatita cu prea multi bani la mine, pentru ca am fost pregatita doar sa-mi iau niste papuci...pe luna trebuie platit 182.000 lei...si sincer nu stiu cat e de obligatoriu sa-ti faci acest contract...

Dupa ce am fost la sanatate, am inceput sa colind orasul sa-mi iau papuci...am fost prin toate magazinele sa-mi caut ceva, dar am ramas socata si de preturi si de papuci, n-am gasit nimic sa-mi placa...intr-un final am gasit niste sabotei din piele, foarte draguti, albi si foarte foarte comozi la 850.000lei...

Aseara pe la 20.00 am plecat la Moneasa, care este o statiune la vreo 100km de Arad, la Festivalul Clatitelor...Ghinionul a fost ca, desi mersesem sa mancam clatite acestea n-au fost decat pana pe la 12-13, dupa aceea doar mici si bere...foarte multa lume bune, foarte multi pustani, chiar ne-am simtit batrani...multe fuste scurte si multi prea multi figuranti pe metru patrat...trecand peste astea a fost foarte bine, ne-a prins bine iesirea asta, mai ales ca afost destul de racoare....la intoarcere ne-a oprit Politia, iar soferul(am fost mai multi si am mers cu un microbuz), care nu a mai pus alcool in gura de vreo 5 ani ii tot spunea la politai ca n-a baut...fraierul i-a dat fiola si a muscat-o...ce mi-a placut cel mai tare a fost ca prietenul nostru dupa ce a suflat in fiola i-a ras in nas politaiului, dar oricum n-am scapat fara amenda, i-a dat 250.000 lei, exact nu se stie pentru ce ca nici viteza nu am avut, scria ceva pe proces, dar asa de frumos a scris ca am inteles niciunul ce a scris...poate nu i-a placut mutra soferului sau a noastra

Am reusit sa scriu...Doarme grasul meu de rupe, probabil ca de la caldura...

El a ramas acasa cu ai mei si mi-au spus ca dupa ce au venit de la plimbarea se seara i-au facut baita, i-au dat sa pape si mama a mers pana in bucatarie si cand s-a intors printisorul meu dormea bustean...Cuminte copil mai am


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipstyle spune:

Chiar ca e liniste pe-aici....noroc cu tine, Claudelu, ca mai inviorezi atmosfera! Numai in festivaluri o tii, ba al Berii, ba al Clatitelor...mi-ai facut si mie pofta !

Printzesa mea e extrem de cuminte de la o vreme, multumesc BUNULUI DUMNEZEU. Doarme mult ziua, doarme toata noaptea, de la o vreme adoarme singurica cu suzi sau fara, doarme in patutul ei si tot asa...Azi chiar m-am ingrijorat ca doarme prea mult (trecusera 3 ore de cand se culcase) si m-am dus s-o trezesc, spre uimirea lui tati, care se mira ce am cu ea . Saracuta, dormea asa frumos...dar stiti voi ca sunt patita, cu febra. Acum, SLAVA DOMNULUI, n-avea nimic, era probabil doar obosita de la treburile ei de bebelus. Era asa moale cand am trezit-o si m-a lasat s-o pup cat vreau , nu ma mai saturam, cred ca intr-o zi o s-o mananc. Pe bune!! Acum iar a adormit (in patul mare), doarme de peste 2 ore. Mai devreme am gasit-o pe burtica, se intorsese si atipise asa. Am intors-o repede si am baricadat-o cu perne. I-am pus o muzica frumoasa, nemteasca si doarme de rupe (la fel ca tati, de altfel...am timp si eu sa scriu pe forum ). Fetelor, mi-am adus aminte, sa fiti f.f.f. atente cu bebeii, acum e varsta cand incep sa cada din pat, DOAMNE-fereste! Am citit un subiect pe tema asta la "Parintii intreaba, parintii raspund" si m-am ingrozit de cati bebei au putut sa cada. Stau numai cu ochii pe ea, si a mea inca nu se intoarce decat de pe spate pe burta, pe o sigura parte si atat, la loc nu poate. Aveti mare grija cu ei!

E 6 si inca mai e soare, as vrea sa mergem la plimbare. Cred ca mai stau un pci si dau scularea. ca m-am cam plictisit.

Pupici!

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

http://community.webshots.com/user/cipstyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by cipstyle

Chiar ca e liniste pe-aici....noroc cu tine, Claudelu, ca mai inviorezi atmosfera! Numai in festivaluri o tii, ba al Berii, ba al Clatitelor...mi-ai facut si mie pofta !

Printzesa mea e extrem de cuminte de la o vreme, multumesc BUNULUI DUMNEZEU. Doarme mult ziua, doarme toata noaptea, de la o vreme adoarme singurica cu suzi sau fara, doarme in patutul ei si tot asa...

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

http://community.webshots.com/user/cipstyle





Mai Cristina pai ce sa fac si eu...macar atat...profit si eu de faptul ca stam cu parintii ca altfel...Si stai sa vezi ca e doar inceputul, dar din pacate sau din fericire am hotarat cu al meu iubit sot sa le mai rarim ca nu ne prea mai lasa vecinii(asta din pacate) si din fericire ca stau cu bebe, ca oricum nu sunt linistita chiar daca ma duc la distractie, gandul tot la el imi e

Sa sti ca si al meu doarme foarte bine, dar eu (cred ca ti-am mai spus) il las sa doarma cat binevoieste el, atata cat ii pica lui bine...Stiu ca la voi de cand cu febra vrei sa fi pe faza, dar nici asa nu e bine sa fi...fi si tu mai tare, nu fi panicoasa...Tie ti-ar place sa te trezeasca cineva cand dormi mai bine??? Sper ca nu te superi!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004

Mergi la inceput