Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cipstyle spune:

Claudelu, stai linistita, nu ma supar eu asa usor . Ai si tu dreptate, dar cand ma gandesc cat era de flescaita cand cu febra, as vrea sa fiu mereu pe faza sa reactionez cat mai repede cu un supozitor daca e cazul (DOAMNE-fereste!!), tot xa sa se simta ea mai bine. Oricum, SLAVA DOMNULUI, ieri n-a fost cazul, cand am ajuns in dormitor, chiar dupa ce am scris pe DC, am gasit-o treaza, pe burtica, explora patul. Asa se bucura cand ma vede langa ea cand se trezeste...e toata numai zambete ! Ce-i drept, pe tati tot nu m-am lasat si l-am trezit, ca se intuneca si noi nu mai plecasem la plimbare. Si i-am stricat somnicul asa dulce......dar i-a trecut repede supararea .

Trebuie sa fug, Anelisa e infometata rau (de la o vreme e tare rea de foame, plange si geme pana ii bag tatza in gura, apoi suge asa dulce ......

Pupici!

Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04

http://community.webshots.com/user/cipstyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Mai fetelor, ce-mi vad ochii pe aici? Va vaitati ca va dorm copiii prea mult???:)) Pai daca va spun eu ca Lara doarme ziua doar vreo 3 reprize de jumatati de ora (si alea chinuite la mine in brate, la tzatza fiindca nu vrea sa doarma in pat) ce mai ziceti?? Iar seara se culca pe la 11.00pm tot numai cu tzatza in gura!!
Acum, de cand o am pe mama la mine a mai pacalit-o ea sa doarma jumatatile de ora de peste zi in carucior. Dar mama are rabdare sa impinga caruciorul acela si cate o ora pana adoarme Lara!!

Dar hai sa schimb vorba si sa va intreb altceva: copiii vostri se trag de urechi? Lara le freaca uneori prin somn si nu stiu daca acest lucru are vreo semnificatie sau nu. In carte am citit ca uneori discomfortul sau mancarimile de urechi pot avea legatura cu infectiile dar mai apar si alte semne: febra, dureri etc. Ori Lara nu are niciunul din aceste semne. Insa ma intreb si eu: o mananca in urechi? E doar o intamplare ca le gaseste in calea mainilor cand si le duce la cap?:)) Daca ii indepartez mainile incetisor nu protesteaza!
Oricum, la cati bani platesc pe asigurarea medicala aici o sa sun si doctorita sa o intreb dar mi-ar prinde tare bine parerile voastre pana sa dau telefonul la cabinet.

V-am pupat!

Daniela si papusa Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Daniela,cupiii nostri-s la fel!Si croko la fel atipeste cate juma' de ora,maaxim o ora,dar numai la tzitzi,scranciobel sau scaunel de ala cu vibratii.Ce patut???Acolo-l pun noaptea la 11-12-1,dupa ce adoarme bine.Si la 6,cucuriguuu ca vrea papa!Mai trege un puiut de somn,o ora,doua in pat la mine si cam asta-i somnicu' de baza.Ziua daca mai doarme 3 ore puse cap la cap e bine!
Mai,vezi cu urechiusa,sa nu fie otita.Nu-i neaparat sa aiba febra sau alte simptome.Fiica'mea a facut de vreo 4 ori si n-avea alte simptome decat durere.Dar daca Lara ta nu plange inseamna ca n-o doare,nu?Oricum verifica,pentru linistea ta!Si evita sa-i dai papa in pozitie perfect orizontala,ca si asta poate fi o cauza.Pune-i ceva sub capusor sau tine-o ridicata putin cand alaptezi.
Pupam fetitu mic si pe mami!



Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Daniela si al meu se trage de urechi, mai ales cand ii este foarte somn...se trage de urechiuse, de obrajiori, isi baga degetele in ochisori, in nas...ce mai, face de toate...

Eu azi am stat de paza, ca am observat ca a inceput sa-si prinda perinita(care e ffff subtire, asa de forma mai mult) de amandoua capetele si sa si-o traga pe fata...nu am stiut ce sa fac pana nu a venit Claudiu cu ideea geniala de a o pune sub saltea...acum sunt linistita ca nu mai are de ce trage...

OF OF si copilasii astia!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5929&cid=2615" target="_blank">Album personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

ILINCA

IULIA ALEXANDRA

MIHAIL ALEXANDRU


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5929&cid=2615" target="_blank">Album personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Claudico,io acum realizez ca Raul e cupilu' tau.Ce ti-e si cu neuronu' asta!...Ma gandeam intr-o zi uitandu-ma pe pagina voastra ca daca anagramez literele de la "Raul" iese "Laur" si Andrei is amandoi.In plus puiu' tau e nascut pe 1 aprilie cand ar fi trebuit sa se nasca croko,daca nu era ma'sa grabita tare!Ce chestie dom'le!


Irina,veve & croko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by Veve

Claudico,io acum realizez ca Raul e cupilu' tau.Ce ti-e si cu neuronu' asta!...Ma gandeam intr-o zi uitandu-ma pe pagina voastra ca daca anagramez literele de la "Raul" iese "Laur" si Andrei is amandoi.In plus puiu' tau e nascut pe 1 aprilie cand ar fi trebuit sa se nasca croko,daca nu era ma'sa grabita tare!Ce chestie dom'le!


Irina,veve & croko





Sa sti ca si eu ma tot uit la copilasii nostri si chiar mi se pare ca si seamana...Cand am aflat ca voi naste pe 1 aprilie, crede-ma, ca prima data m-am gandit la tine...pe atunci nu cred ca stiam cum il cheama pe crocko, sau cel putin nu-mi amintesc eu...chiar e o mare coincidenta
Rau si cu batranetea asta, bat-o vina!!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


Poze familie
Bebelusi martie-aprilie 2004
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Pagina personala www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5929&cid=2615" target="_blank">Album personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Irina draga, m-am mai linistit daca zici ca si Croko mic doarme precum Lara mea - in reprize.:) Sa stii ca si noi tinem patutul ei doar de decor. Nu doarme in el si pace. Lara doarme numai cu mine in pat si cand eram eu mai viteaza, la inceput, incercam s-o mut la ea in patut dupa ce adormea. Dar mi-a facut nervii franjuri in foarte scurt timp si decat sa fiu si eu zombi si ea pui de zombi am ales sa dormim amandoua.:))

Claudelu, deci si Raul se trage de urechi! Poate toti bebelusii le considera adaosuri nefolositoare, cine stie?:))
Asa cum ziceti si voi, mie mi-e frica sa nu fie vreo otita dar Lara nu plange de durere si am incercat s-o apas usurel pe langa ureche sa vad daca o doare si nimic.
Oricum, asa cum zicea si Irina o sa sun doctorita. Am programare pentru controlul de 4 luni peste vreo doua saptamani dar nu cred ca mai astept pana atunci. Mai bine s-o vada pe Lara inainte de controlul de rutina.

Hai ca v-am pupat fiindca imi plange iar papusica!! Imi da doar pauze scurte si putine.:))

Daniela si papusa Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Somn ziua?! Ce-i ala .......ziua noi avem program artistic non-stop....in cel mai fericit caz 2-3 reprize de somn de jumatate de ora, maxim 45 de minute. Si alea doar daca avem chef....in rest agitatie la greu....rostogoliri, gangureli, gimnastica, plansete, tras de urechi, mancat manutze, cearceafuri, jucarii, pus perna peste cap, orice numai somn nu! O recunosc pe Malina in mai toate "plangerile" voastre.....si ea si-a descoperit urechiusele si se tot trage de ele zor nevoie, si ea isi pune perna pe cap, si ea adoarme ziua greu si doar in brate sau in cosuletul de masina. Din fericire noaptea o doarme, are cat de cat program, baita, masaj, papica si somnic....asa ca la 9 jumate, 10 cel tarziu e in patut la ea adormita. Si chiar daca se trezeste peste noapte sa papa, adoarme imediat la loc, asa ca pana la 5-6 dimineata (7-8 daca am noroc) nu am treaba cu ea. Dar atat si nimic mai mult ..... ziua e zi si pace....nu vrem sa dormim cand putem face atatea lucruri interesante .

Hai ca am sters-o la plimbare in parc....asa o mai pacalesc sa doarma peste zi.....
si-o zi buna tutuor.

Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)

http://community.webshots.com/user/mickyyyy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

hai mai fetelor dati-o-ncolo de treaba.....
mai imi zicea cineva : "cum adica ti-ai facut prietene niste persoane cu care s-ar putea sa nu bei in veci o cafea? "
ei bine eu va consider prietene pt ca m-ati ascultat , am invatat ceva din experientele voastre, ne-am bucurat impreuna...si nimeni nu are de unde sa stie ca nu voi bea o cafea cu voi vreodata....

hai si si sa auzim de binee


Mergi la inceput