Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, aseara mi-am tuns baietul la 0.
Vorbeam cu o prietena americanca si mi-a zis ca ea l-a dus pe baietelul ei la salon prima data la tuns. Cica ii fac poze, ii dau jucarii ca sa fie interesat de ceva si ei il tund. Da ce mandri am fost noi, parintii, ca ne-am tuns odrasla prima data. Eu l-am tinut in brate si sotul il tundea. A matait el un pic, dar dupa ce a vazut care e taina cu scula aia s-a calmat.
Are o cheliuta tuguiata rau de tot. Acum il strigam micul shaolin. E haios, dar parca tot nu ma obisnuiesc cu mutrisoara cea noua. Parul de i l-am taiat l-am pus intr-un plic si-l voi pastra.
Ieri Monstruletul meu m-a chinuit toata ziua ca nu a vrut sa doarma. Pana la urma am iesit cu masina la plimbare si mi-a dormit asa vreo ora.
Pupicuri,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Ciuf, iubita, ce-ai avut cu bietul Luca de l-ai lasat chilug?

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

VIKINGA draga nu pot sa zic decat ca si ardeleanul IOI! ca ma si rosesc aicea de rusine!da as mai avea de slabit inca mult si bine...

CARMEN Doamne da sa nici nu aveti nevoie de pilule! sanatate!

mai ieri sotul meu proaspat venit acasa l-a lasat pe Alex fara scutec si a facut kk pe mocheta... ba a venit si cu idei de diete Atkins, de lasat de fumat si alte ifose... pt ca a mancat atat de mult la conferinta aia de s-a scarbit de sine (a baut si bere ca erau muci toti pe la prezentari caci intre 3-5 zilnic era berea pe gratis...) si a decis sa se apuce de dieta si nu stiu de ce ma include si pe mine in schema....

na pupici,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

CIUF draga ce-ti veni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Mai fetelor, nu ma mai certati ca m-am facut mica de tot.
Pai v-am spus ca parintele mi l-a ciumpavit pe al copil, apoi am zis eu ca ii statea prea urat si sa-l "aranjez" eu, si mai rau l-am ciumpavit, iar barbatu-meu cand a venit din delegatie a zis:"gata, il tundem. Tu nu vezi cum arata copilul?" Si bietul copil a ramas chilug.
Ehehe, dar si cand o sa-i creasca pletele, voi veti fi niste invidioase ca ai vostri copii nu vor avea parul asa frumos ca al meu.
Ieri i-am facut portita Monstruletului ca sa nu mai urce pe scari. Taticul mai are inca una de facut, pentru cele care duc jos. Luca a venit, a analizat, si-a dat cu presupusul daca poarta e buna ori ba. Deh, CTCistul.
Ii plac la nebunie caisele. Am cumparat de la niste fermieri caise si rosii. Ar manca toata ziua numai asa ceva.
V-am pupat,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

Buna fetele,

Am ajuns si noi din nou in Olanda dar nici n-am ajuns bine ca tare dor mi-e de Romania,de familie,de prieteni ...Ileana, tare rau imi pare ca nu ne-am intalnit,noi am fost un du-te - vino,nici n-am apucat sa fac tot ce mi-am propus.
Mandra a fost botezata,a iesit totul super frumos iar toata calatoria s-a comportat admirabil,n-am avut nici un fel de probleme cu ea,chiar s-a obisnuit gagica prin hoteluri si restaurante.
N-am apucat sa citesc postarile voastre dar sper ca toata lumea e bine - si mamici si bebici.
Numai bine,
Fleur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Iar vine canicula Pe vremuri din astea, mai bine chilug Codrin are zilnic parul ud de transpiratie, l-as tunde si eu, dar cica tre sa-i taie nasa motul la un an si abia dupa aia poti sa il tunzi. Ma rog, depinde de obiceiuri, nu peste tot e valabil, si oricum Codrin nu are parul nici foarte lung nici foarte des.
Mey, fetilor, ne dau amindoi dintisorii de jos ! Pina acum am crezut ca doar ala din stinga, dar azi am vazut ca si dreptul sparge gingia. Deja la ala din stinga i se vede bine coltul alb Copilul e putin mai marait, dar nu cine stie ce, macar noaptea doarme fara probleme, sper sa nu cobesc
Azi i-am dat mincare de la borcanas, ca ni s-a anuntat intreruperea apei 2 zile si m-am gindit ca n-o sa am cu ce sa gatesc si sa spal vase. Pina la urma apa nu s-a intrerupt (inca...), dar ce bine e sa mai iei o pauza de la facut mincare

Am pus poze noi cu Codrin, e smecher tare puiutul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

buna fetele! Felicitari pt Botez Fleur! sa-ti traisca si sa te umple de incantare mica crestina!

eu sunt bine, fiu-mi-o ii terorist, s-a trezit la 4 a.m. sa se JOACE!!! si s-a jucat pana la 7 am....si radea de numa si umbla repede repede la lumina lunii in 4 labute...offff...si eu chiar atuncea mergeam sa ma culc.... avusesem ceva de lucru pana atunci.... si a fost indopat, nu inteleg ce are! nici macar nu a vrut sa suga, deci nu-i era foame...

va pupic...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

E smecher rau Codrin, si creste si el pe zi ce trece ... s-a schimbat de cand nu l-am mai vazut ... si felicitari si pentru dintishori .

http://community.webshots.com/user/carmen77102
http://community.webshots.com/user/carmen77104

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Bey, e rusinea cat casa cum lancezeste subectu' asta al nost'!!!
Ce faceti? Chiar asa v-ati lenevit!? M-am suparat pe voi.......

Tocmai a plecat mama de la noi, ce nasol e fara ea.......
Markus e bine, papam mai nou lapte Nan 2, s-a marit putin si doza (adica 170 ml de 5 ori pe zi), ceea ce ma bucura tare. E constipat micutul de la mucilagiu de orez, dar acum facem laptele in 1/2 mucilagiu, 1/2 apa, si in cateva zile scoatem mucilagiul de tot.
Am facut ieri vaccinul de 6 luni (PentActHib), i s-a facut un mic nodul, desi i-am pus non-stop lamaie rece de la frigi.......o sa-l dau cu putin Hepatrombin, cred...

Fleur, felicitari pt. botez! Sa va traiasca micuta crestina! Mai, si nu s-au intalnit amorezii Luca si Rose!!!

Allya, ai grija cu Atkins, ca am tot citit ca excesul de proteine duce la dereglari in organism. Dar tu ar trebui sa stii mai bine. Eu iti sugerez Montignac, e mult mai echilibrat si sanatos......de fapt sotului tau, daca zici ca tu esti deja silfida...

In rest, caldura mare, vorba lu' nea Iancu........
Ne mai ascundem si noi prin parc, pe la umbra, si asteptam seara sa iesim pe racoare. Piticul a adormit aseara pt. prima oara in carucior in curte, la 10 seara, si nu s-a trezit cand l-am dus sus in casa, a dormit dus pana dimineata

Vorbeste toata ziua pe limba lui, nu mai vrea culcat in carucior nici in ruptu' capului, doarme tot mai putin ziua, si face in continuare tentaive de mers de-a busilea, care se soldeaza cu spectacole de dat din fund , sprijinit in cap si genunchi, de ne imprastiem de ras!!!

Va pupacim si scrieti si voi mai des!!!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput