Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Liliana m-am uitat pe pozele voastre si ai doi copii superbi!


Mariana si DAVID(11.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Salutare!

Liliana, superb concediu ati avut, m-am uitat la toate pozele voastre si am tot oftat intr-una........Bravo voua, ma bucur ca v-ati relaxat si distrat si copiii au fost ok! Frumusei foc, dar nu seamana de nici o culoare!!

Davidutza, felicitari pentru primii pasi, de acum sunteti baieti mari!!!

Carmen si Simona, aveti niste mandreti de flacai!!
Si-a revenit Matei din raceala? Pupici de la noi!

Adameasco , mama, ai dat bir cu fugitii??? Unde eeeeeesti??? Sau ai plecat in vacanta si nu zici nik?? Rusinica!

Mai, noi o tinem tot intr-o disctractie. Adica, dupa ce la vaccinele de 2 si 4 luni n-a avut nici o treaba, acuma a facut ieri febra (38,1), scaune moi i s-a facut ditamai nodulul si s-a inrosit acolo, plus ca s-au umflat si ganglionii inghinali de pe partea aia. Dr. zice ca asa e normal, si se vor dezumfla de la sine. Febra a cedat repede, dar aseara nu's ce-a avut, de la 10 la 12 a urlat intr-una, s-a culcat numai dupa 1/4 de fiola de algocalmin. Si baga mana in gura la greu. Dimineata, iar nici urma de dinte. Io nu mai inteleg nimic!!!

Mai povestim, ma duc sa fac mucilagiul de orez........

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Oare o fi ceva cu vaccinurile de 6 luni ? Nici Codrin n-o avut nik la alea de 2 si 4 luni, dar acuma a facut galma la piciorus. Febra n-a facut totusi, de fapt nici nu i-am luat temperatura, ca nu mi s-a parut necesar. Eu galma am pus-o pe seama doctoritei, ca dr noastra era in concediu, asa ca vaccinul i l-a facut dr care o inlocuia, si m-am gandit ca probabil n-a avut mana la fel de buna. Dar daca si Ven se plange de vaccinul asta de la 6 luni, o fi ceva cu el. Dupa ce s-a intors dr noastra din concediu, am "parat-o" pe cealalta dr ca ne-a facut galma in picior, si explicatia a fost ca sint bb-ii mai grasuti, si stratul adipos e mai gros, acul nu a ajuns bine in muschiulet, iar vaccinul nu se absoarbe la fel de bine din stratul adipos ca din muschi. Hmmm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

Ce mai faceti?
DAVID s-a facut un nazdravan,ar merge toata ziua,in toate felurile:
tinindu-se de mobila sau canapea,tinut de manuta,prin patut sau singurel,este de o energie debordanta.
Pe afara sta ce sta in carut,dar cind se plictiseste,se propteste cu piciorusele in carut,se ridica in picioare si incepe sa chiuie sa mearga pe jos.
Ii plac mult copii,dar pe cei care se apropie de el ii trage de par si le baga degetele in ochi.Eu cred ca face asta din curiozitate.Ai vostrii bebei fac asa?

A inceput sa nu se mai duca in brate la cei necunoscuti,si chiar plange cind nu-i place fata vreunui musafir!

Va trimitem multi pupici!
Mariana si DAVID(11.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ven-ule mama, oare chiar asa de in urma sa fi tu cu stirile? Normal ca nu seamana, ca n-au de unde. Ti-am dat tema de gandire?Da un refresh la memorie
pupici,

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Am vazut si eu pozele, Liliana .. super vacanta ati avut .. si ce bine le-a mers copiilor .. se vede ce bronzati si fericiti sunt . Si chiar stiind ce stiu ... sa stii ca mie tot mi se pare ca seamana David si cu Laura .. doar sunt amandoi Csaki, nu?
Sa va distrati la fel de fain si pe Semenic, ca e tare frumoasa statiunea .. si puteti sa va plimbati, aer curat ... e super.

http://community.webshots.com/user/carmen77102
http://community.webshots.com/user/carmen77104

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Bey, ma scuzati de nesimtirea care m-a doborat... :)) Nu am mai avut chef nici sa respir, Luca ne termina cu maselele lui pe care le vaita de o luna si nu ies, pe el il termina caldura, stam pe afara destul de mult si seara mai mult de ora 10 nu rezist. Cad lata. Am mai avut si treaba, am mai stat pe langa mama, ca tot pleaca o luna si ceva si o sa-mi fie dor de ea, d-astea.

Acu ma duc sa recuperez ce am pierdut zilele astea, sa vad noutati.

A, am fost ieri cu fi-miu ca dr. ma dispera copilul asta, iar a luat 500 gr in 3 saptaman, in greutate. Are 11 kile jumate, mie mi se pare mult. Doctorita zice sa-l las in pace, ca asta e ritmul lui. Va rog sa ma credeti ca nu mananca fainioase decat cereale in lapte seara, nu mai papa biscuiti deloc, fructele i le dau goale, nu ii mai dau decat o lgt de zahar in ceai si cam atat... mai molfaie la cate un covrig, dar mai mult il imprastie decat il papa...

Hai ca mai revin.

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Fleur, felicitari pentru botez! Imi pare rau ca n-am reusit sa ne vedem, dar mai e timp pana s-or face astia micii mari. La treaba cu laptele zau ca nu pot sa te ajut, ca fi-miu e sac fara fund si ar bea oricat i-as da, dar cred ca-l trec la regim, ca nu se mai poate. Ideea e sa nu o fortezi, si incearca sa-i mai faci cate un orez cu lapte, cereale cu lapte, poate gris cu lapte.

Felicitari pentru dintosi si pentru mergaciosi. Si pentru sarbatoritii pe care i-am uitat, sa-mi fie rusine, vorba lu' ven.

Davidutza, si Luca scoate ochii si paruie pe oricine se apropie de carutul lui. cand vede cate o fetita mai blondutza ranjeste cu gura pana la urechi si infige mainile in pletele ei.

Liliana, felicitari pentru dintosu mic, ma bucur ca v-ati distrat atat de bine. Si distractie placuta in continuare.

Mai, multicele as avea referitoare la alimente noi:
- e voie branza topita? daca nu, de ce nu?
- e voie ceva albus de ou? Adica un chec, albus de ou din ciorba noastra, etc.
De ce va intreb: pentru ca pediatra mi-a zis ca as avea voie sa ii dau asa ceva. dar eram curioasa sa aflu ce zic alti medici pediatri. Mi-a mai zis sa incerc sa-i dau peste vreo cateva zile sunca de Praga... la asta chiar ca am dubii.
- ce alte combinatii noi le mai dati? Zau daca stiu ce sa-i mai dau la gustarea de la 5 dupa amiaza. ca fainoase nu, doar iaurt si s-a saturat de el. I-am mai dat cascaval cu rosii si parca i-as da o branza topita cu rosii, poate chiar altceva. Da' nu stiu ce.

Lorelai, teoretic poti sa-i dai din mancarea ta de pe la un an. Practic, cand vrei tu, depinde de ce gatesti, cat e de dietetica mancrea, etc. Eu maine am de gand sa-i dau din ciorba noastra de vita. ca nu are sare decat extrem de putina, e facuta cu bors de tara pe care Luca il serveste demult, doar ca are un ou batut in ea. Atat... Ce carucior v-ati luat?

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Victorie, acum a zis MAMA, in sfarsit, si tot acum s-a ridicat prima data singur in patut si-a trebuit sa stau sa-l pazesc pana a adormit ca desteapta de mine n-am lasat patutul mai jos si mi-era sa nu cada-n cap, da' promit s-o fac maine dimineata.
Sar'mana Carmen, bine punctat cu Csaki.
Noi ni-s banatani, Tibi e din Resita si eu din Oravita si suntem in Bucuresti doar de vreo 12 ani. Asa ca mai avem multi prieteni pe-acolo, fratii nostri sunt in Timisoara si de fapt mergem la Garana unde ne facem o casuta si acum sunt mesterii acolo, asa ca imbinam utilul cu placutul, tot acolo ne trage ata desi e asa departe.
V-am vazut pozele, ce mare s-a facut Matei si e tare, tare dulce.
Adameasco, n-ai vrea sa ne dai si noua vreun kg. de la Luca, hai ca ai de unde, vad ca te "plangi" ca pune prea repede pe el.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Liliana, felicitari pentru MAMA si pentru acrobatie. tare v-as da un kil de la Luca, ca are niste copanele dolofane... iti vine sale manaci. Io le mai musc uneori si rade de zici ca-si da duhu'

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput