Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Rares, multe, multe luni sanatoase in continuare!!!! Sa ne traiesti!!!

Uca, pupici dulci ptr. ca esti o cuminte!!! si ptr. botezul reusit!!!

Sebi bravo ca o lasi pe mami tau sa doarma pana la 10 ... io o scol mai devreme pe a mea, asa pe la 6-7 dimineata, dar vorba aia, sa stie si ea ca-i mamica!

Pupici ptr. toti bblusii!
Cris

Fetelor, plecam si noi acum la München ... dar mai intai trebuie sa se scoale Cris sa primeasca sticluta ... si doarme baiatul meu cu doar 60ml in burtica (pe la 8.30) de la plimbarica in oras.
Am pus niste poze (cele de la gratarul la veri si pe Dunare) ... si mai urmeaza si unele in "galeata", in care ii place acum. I-a trebuit o baita cu urlete sa se obisnuiasca.
Va pupicim dulce!! O zi minunata!

Irinusha & Cris ( 3 Mai 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Buna,fetele!

Rares, sa fii sanatos si sa ne traiesti!

Doarme fata mea la aer, de vreo 2 ore, de cand ii dau lapte praf (intai san, pe urma biberon)- mai am si eu timp de respiro, mai doarme si ea ziua, alta viata :))
ne botezam si noi in mai putin de 3 sapt, aici la Toulouse, la biserica ortodoxa.
Madutza, sa-ti traiasca mica printesa crestinata!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cady spune:

Salutare fetelor,

La multi ani pentru Rares!

Madutza, sa va traiasca mica printesa. Ati tinut-o cu voi
Sa sti ca si eu constat ca spre dupa-amiaza scade productia de lapte. O prietene mi-a zis sa beau lichide calde ca asa se face lapticul, de exemplu ceai, lapte cald, supite, etc. Multe, multe lichide...

Cred ca nu am sanse sa scriu prea mult pentru ca piticul meu sa foieste de zor si a inceput sa chiraie.

Cady si Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

irinusha, ce poze super-excelente i-ati tras lu' cris!! mi-am inceput dimineata (si saptamina!) cu zimbetul pe buze, asta datorita pruncului vostru scump!! multumesc!

mona si lia (24 aprilie 2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286336995&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

mai, fetitelor, da' unde-mi sinteti??
eu sint la servici, imi pregatesc de zor dizertatia - nu stiu cind se va tine, in citeva saptamini, o sa va spun ca sa-mi tineti pumnii - si uite, acuma m-au sunat de la ginecolog sa-mi spuna ca trebuie sa repet testul papanicolau ca cica singerarea de la lohii (din saptamina 6 dupa ce-am nascut) a fost prea abundenta ca sa se poata citi testul! ce m-au speriat... ca de obicei ei suna cind e ceva in neregula, adica rau.... of, ca mi-a sarit inima si, de fapt, nu sint prea linistita nici acum, de ce au asteptat mai bine de 5 saptamini de la data testului?! doamne, sper ca totul sa fie ok.... joi dimineata ma duc sa-mi repete testul, o iau si pe lia si-mi iau si o zi libera, ma duc sa-i cumpar la mama ceva fain de ziua ei (e in 21 iulie).... chiar vreau ca totul sa fie ok cu mine, imi doresc sa ma bucur in liniste si sanatate de puiu' meu drag care azi dimineata mi-a zimbit si gingurit de nu se mai oprea.... abia am lasat-o cu tanti lotti, care, la rindul ei, o fost taaaare fericita s-o aiba pe lia pentru toata ziua:).

aaa, ieri am fost la biciclit intr-un parc minunat care are pista de biciclete in jurul unui lac. am facut 2 ture cu un total de 16 km intr-o ora si ceva, dupa care, cel putin eu, nu-mi mai simteam bine picioarele. terenul nu e plat, e cu dealuri si vai. usor la vale, da' mai greu (sa ma fi vazut si auzit cum rasuflam din greu!:)) la deal! oricum, ne-am simtit tare bine. cind ne-am intors acasa, maica-mea facea mincare si taica-meu curat in toata casa, asa ca ne-au 'certat' ca ne-am intors prea repede (lia era in mijlocul casei, in jezlongu' ei, 'dind ordine':)- si ne-au impins sa mergem la un film, ceva. zis si facut: am vazut 'superman2', ne-a placut mult si intorsi acasa am mincat mincare de dovlecei cu snitele facute de mama! mmmm, da' bun a fost. asa am avut noi parte de o duminica excelenta:)

na, hai, treziti-va, mai spuneti si voi o vorba acolo, adica aici, sa mai aud de voi! stiu ca sinteti bine si ocupate cu bebicii scumpi, asa ca va iert:) si va pupicez cu drag, ma intorc la ale mele, of....

mona si lia (24 aprilie 2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286336995&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Mona, scumpo, hai nu-ti face griji! Daca era ceva grav iti spuneau de la inceput, nu mai repetau testul ... ca doar nu s-a putut "citi". Hai capul sus si nu gandi negativ! Gandeste-te la ziua libera alaturi de Lia!!! Iti tin pumnii si ai sa vezi ca totul este bine!!!
Saru'mana de complimente! :) Nu pot decat sa le dau inapoi ... doar stii ca sunt indragostita de scumpita ta! :)

Dana, uitasem, nu da nimic pe bubitze. Trec de la sine ... asa a avut si Cris, au tinut chiar mult, dar acum e totul bine, are o pielicica de toata frumusetea. E ceva normal la bblusi!

Iuliana, bravo! Ce-mi place cand te vad mai optimista si cu planuri mari ... Ti-am vazut flacaul, ce sa mai, o frumusete mica! Stiam eu, din asa parinti ... :)

Clau, bine ai revenit si pupici micutei Alexandra. Eu zic ca-i normal sa le placa bblusilor in brate, doar asa sunt alaturi de mamica lor si ocrotiti. Intr-o buna zi nu or sa mai vrea ei in brate si atunci o sa ne para rau ca ne vaitam de zilele astea. Si eu il tin pe Cris in brate, mai ales ca asa reusesc sa-l adorm cand e obosit si nu vrea sa doarma ... Pupici!

Hai fetelor, pe unde umblati? Faceti plimbari cu bb-ii vostri? Aici e un frig de nu-ti vine sa iesi din casa ... si asta in iulie. Vai de ea de vara :((

Irinusha & Cris ( 3 Mai 2004 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Noi acum am venit de la plimbari.I-am pus Larei caciulita, ceea ce nu a vazut nici cand avea cateva zile... Dar a fot fain aerul,asa fresh parca... Oricum cand aud ce canicule sunt in Ro nu pot decat sa ma bucur ca nu sunt si pe aici. De racoare ne mái aparam cu o bluza in plus dar de caldura cum? Asa ca Irinusha,ia treningul pe tine,fa-ti un vin fiert si savureaza vara 2004
Mona,stai linistita ca n-are ce sa fie! Apropo,mie nici macar nu mi.a facut PAP dupa nastere... Ce-o fi fost in capul lui? A zis sa merg la sf. anului pt. Pap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Monet, spor la treaba!
Nu stiu de ce da la mine merge tare greu pana postez un mesaj, si cumeu si-asa nu prea am timp...
La multi ani Rares! Sa cresti mare si cumintel si sa nu ai colici!

Monet ce bine v-ati distrat...e bine cu mama si tata acasa, este?
Madutza, Piatra Lunii si celelalte fete care aveti probleme cu bebeii cu somnicul, am incercat si eu sa il culc pe burtica azi, si a dormit vreo ora jumate dus, el care de obicei doarme cate 15-20 min, asa ca incercati.Clau, mersic,bine ca ai spus ca si al meu tot numai in brate ar dormi.
Nally, tu cum faci de doarme Sebi asa bine ziua?
Iuliana, parca tu aveai probleme cu cloicile. Eu am inceput sa ii dau alternativ la o masa Gripe Water, la urmatoarea Ovol, si parca e mai bine. Cele doua au continut diferit deci actioneaa pe principii diferite, asa incat nu ma tem ca depasim doza dintr-o anumita substanta.Pupici si bafta!

Pupici la toate.



Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

aaaaa, aici erati!:)
multumesc de incurajari, chiar sper si eu sa fie totul bine!
e aproape ora 3pm, cred ca mi-au ajuns aproape 6 ore de lucru azi, asa ca ma voi carabani acasa sa-mi vad fata:). uitati-va pe www.seansimon.com ca a mai pus sean niste poze " lia: a closer look" si de la botez.

va imbratisez tare..........

mona si lia (24 aprilie 2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286336995&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

Buna dimineatza fetele!

Se pare ca dau startul azi .

Mona
, tocmai m-am uitat la poze, Lia e o adevarata printesa!

Irinel, chiar o sa incerc sa o pun pe burtica, numai sa ii placa.

Mona
, stai mey linistita, o sa fie totul bine, o sa vezi. Pupici!

Fetele am avut o seara fierbinte, prima dupa nastere si a fost totul ok din prima. BB ne-a lasat in pace si acum o sa isi ia portia de buna-dispozitie .

Sa aveti o zi minunata!


Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput