Bebelusi de Mai-Iunie 2004 (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Buna fetele!
Sebi, La Multi Ani! Sa cresti mare si sa fii la fel de cumintel, sau si mai cumintel decat pana acum. Sa ai parte de ce e mai frumos si mai bun in viata.
Nally, si eu am incercat cu leganatul si am avut rabdare de cateva ori o ora si ceva, da nu ii place, plange... In schimb in brate, cum zice Iuliana, mama-mama ce repede adoarme si ce multumit e. Cu conditia sa nu il pun in patutul cu "tepi".
Cady, ce bine ca mi-ai spus ca v-au recomandat asa. Inseamna ca nu sunt o mama rea ca il las sa doarma pe burtica. Ieri a dormit de doua ori pe burtica, e drept ca o data doar vreo jumate de ora, da oricum. Si nici nu l-am leganat, nici nu l-am tinut in brate. Adica a stat in brate ca plangea de somn, pana s-a calmat si am vazut ca era gata-gata sa adoarma si atunci l-am pus pe burtica in patut la el si desi s-a foit putin, a adormit fara plansete.Nu stiu daca o sa mearga intotdeauna, sper, ca tare mi-as dori sa doarma si el mai mult. Uneori e asa obosit si totusi nu doarme.

Fug ca bebe sughita de zor si aproape a adormit in leganus (e din ala unde nu sta chiar pe spate, de care va feriti voi, eu sper sa nu ii faca rau ca totusi e inclinat) La inceput nu ii placea, statea putin, da l-am pus zilnic si treptat s-a obisnuit, acum e de mai mult de jumate de ora acolo si inca nu protesteaza da imi pare rau de el ca il chinuie sughitul si nu poate adormi ca lumea).
Va pupic da sper sa ma lase sa revin mai tarziu.

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Cady, LA Multi Ani lui Rares! Suntem si noi pe urmele voastre, da mai avem 2 zile :-) Sa creasca mare si sa fie fericit si voi alaturi de el, evident.

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Cady iubita acu citii mai atent sa vazui ca Rares al tau face si el 7 saptamani! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!!!! La multi ani pui mic!!!
Va mulumim fetelor pentru urari si gandurile voastre bune! Si bebeii vostrii sa creasca mari si frumosi si destepti cel putin cu 10 % mai mult decat voi!!!!
Tutus bine ai revenit printre noi si lasa soriceii cu ale lor, nu-i mai uda atat ca recesc! Incearca sa intri mai des pe la noi si iti garantam ca nici nu vei mai stii ce saunt aia soricei udati!!!! Sa-ti traiasca gadilicii scumpi!!!!
Irinusha mai am ras cu lacrimi de Cris!!!! Ce expresiv poate fi mai!!! Cel mai mult ne-a placut faza cu ochelarii!!! E cea mai tare!!!
Vineri plecam la buni la Buzau si stam o saptamana acolo!!!La aer curat in curte si papica gata facuta pentru mami (un rai!)
Dupa aia vom fii in partea cealalta la mamaia din Dambovita, unde ne pregatim de nunta! Sunt nasa!!!! Nu stiu cum am sa ma descurc si cu alaptatul si cu nunta.... dar speram sa facem fata cu bine evenimentului si sa nu am o mutrita suparata si obosita!!!! Sincer ma gandesc cu groaza la ziua aia!!!! Marele eveniment e pe 31 Iulie! Dar mai e pana atunci!
Va pupic!

Nally si Sebastian (14.04.2004)
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

Sebastian, La Multi Ani deschizatorului nostru de 'pirtie'!!![il] sa traiesti si sa cresti sa-i fericesti pe scumpii tai parinti!!

na, uite cum azi se implinesc 9 ani de cind am pus piciorul pe continentul nord-american. doamne, cite s-au intimplat de atunci..... am invatat englezeste de si visez in limba aia:0, am schimbat un sot roman pe unul american, am o fetitzuca pe care o ador!!! ce mai, aventuri...:).... ma apuca nostalgia, stind aici si incercind sa-mi fac lucrul pe ziua de azi.....

mona si lia (24 aprilie 2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286336995&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

...continui, ca am apasat pe 'enter' din greseala..

nally, multa putere sa rezolvi totul pentru nunta - ca-i fain sa fii nas, nu? petrecere buna la buzau si apoi in dimbovita... mai-mai, vacanta in toata regula cu trambalari si tot tacimul! sa va bucurati cu totii!!! si sint sigura ca te vei descurca de minune. sa faceti poze sa vedem si noi nasica cu puiut scump!

irinel, sper ca gilmitza ta draga sa invete sa doarma mai mult - lasa-i timp sa treaca si el de virsta asta mai frageda si-o sa vezi ce bine-o fi!!

tutus, bine ai mai venit pe la noi!! ne bucuram ca esti bine, impreuna cu gadilicii tai adorati! si poate chiar ne scrie irinusha ceva din scrisoarea pe care i-ai trimis-o ei... fiti bine si mai vino cind apuci!

gabitz, ce fain cum ai scris ca dennis doarme lipit ca un timbru de tine in a doua parte a noptii! iti inchipui ca tu esti lumea cea mare pentru el, micutul! te iubeste asa muuuuult! eu nu cred ca e rau ce faci, pruncii asa tinerei cum sint ai nostri acum au nevoie de etalarea dragostei clar si pe fata de la noi catre ei, deci nu va sfiiti si nu va temeti ca pot fi obiceiuri de care nu se vor dezobisnui....

iuliana, daca rares doarme bine noaptea, nu ai de ce sa te plingi;), stiu ca nu te plingi, na, zic si eu. iar in rest, fiecare copil are 'stilul' si programul lui si relativ orice e ok la virsta asta. sper sa zic bine:).

cady, nostim trebuie sa fie puiu' tau, pe burtica si cu capul sub paturica. daca sta asa acolo, stie el ce face, nu?

ieri era sa-mi sara iara inima de la loc cind din nou, of, a cita oara, m-au sunat de la ginecolog! oh! de data asta sa-mi spuna ca doctorita nu va fi in oras miine, deci trebuie sa reprogramez. ca sa fiu sigura ca n-am de ce sa ma ingrijorez pe un timp mai lung (programarea e pe vinerea viitoare, nu asta care vine, ci cealalta), am pus-o pe sora asta sa-mi citeasca ce scrie pe raportul de la testul pap pe care mi l-au facut acu' 5 saptamini. raspunsul a fost clar si linistitor pentru mine: 'nu s-a putut citi pentru ca prea mult singe acoperea celulele recoltate'. deci nimic rau, dar cu atitea telefoane si tergiversari, parca mi s-a bagat frica-n sin; pina acum, in toata durata sarcinii si si dupa, am fost sigura ca totul e perfect si toate merg bine! sper sa-mi revin si sa nu mai gindesc negativ. pina atunci, va bat pe voi la cap.

na, hai sa mai lucru si eu.... va pup si sa stiti ca sinteti mereu in gindurile mele. pupici mamicilor si pupici puiutilor lor!!!

mona si lia (24 aprilie 2004)

www.seansimon.com

http://www.imagestation.com/album/?id=4286336995&mode=invite&slideshow=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Monet, aniversare fericita! E frumos cand privesti inapoi, asa e? Am si eu momente cand ma gandesc la toate cate s-au intamplat in viata mea si cat de repede a trecut vremea, parca mai ieri eram la mama acasa cu surioara mea, si acum suntem amandoua cu familie si copii iar eu asa departe de casa...da cu un sot si un copilas care ma fac fericita.

Tutus, bine ai revenit, chiar ma gandeam la tine uneori cum te descurci cu puiutii...

Fetelor, Maria nu a mai prea intrat in ultimul timp sau mi se pare mie? Sper ca e totul bine cu ea si bebele.

Pupici

Irina si Strumfulet sau Galmita (Daniel dupa botez)
Data nasterii: 28 Mai 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Fetele se pare ca in seara asta nu am somn de nici o culoare! Baietii mei dorm neintorsi la ora asta si eu pace cu somnu!!! Orbecai pe forum! Noroc ca nu e aceeasi ora peste tot in lume si altii la ora asta e ceva normal pentru ei sa stea in fata calculatorului si sa mai scrie cate ceva pe forum!!!! Vise placute celor care dorm (si sunt cu gandul la voi) la ora asta!!!

Nally si Sebastian (14.04.2004)
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cady spune:

Buna dimineata,

Se pare ca eu sunt cam matinala astazi. Am facut si cumparaturi pana la ora asta. Acum astept sa se trezeasca puiul sa manance si sa iesim afara. In sfarsit dupa zilele astea ploioase putem iesi si noi.

Monet, ani multi, frumosi si plini de realizari pe taram american. sa fi sanatoasa si sa te bucuri de tot, dar mai ales de Lia.

Irinel, Nally multumim pentru urari.

Nally, te invidiez ca pleci din Bucuresti, cu puiul tau. Tare bine trebuie ca o sa fie. Si o sa te descurci si ca nasa foarte bine.

Fetele care ati facut deja botezul, cum v-ati descurcat cu alaptatul? Ati tinut copii cu voi la restaurant? Am nevoie de niste sfaturi pentru ca nu stiu ce sa fac.

Cady si Rares Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

La multi ani Patricia Maria!!! (1 luna!!!)

La multi ani Cristian!!! (2 luni!!!)

Sa cresteti mari si frumosi si cuminti pui dragi!!!!

Nally si Sebastian (14.04.2004)
http://community.webshots.com/user/nally116
http://www.desprecopii.com/albumphoto/folderview.asp?bid=9&folder=Alina%20Nitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi: Patricia si Cristian!!!!

La multi ani cu intarziere lui Sebi!!!!

Madutza si Mariuca (17 Mai 2004)
http://community.webshots.com/user/padme_ami2003

Mergi la inceput