Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Buna, fetelor!

Bibi, felicitari! Casa de piatra!Sa fiti cel putin la fel de fericiti si de acum incolo!

Romana, subscriu la raspunsul pe care ti l-a dat Bibi.
Si eu am patit in primele 2 luni chestia asta.

O faza de cosmar: in Carrefour-ul din Militari sunt o multime de gandaci
A trebuit sa astept impreuna cu cainele socrilor in holul de la intrare,unde este ac, caci afara era insuportabil.Am asistat la un adevarat dans al gandacilor.Oamenii intrau cu caruciorele, uneori ii striveau cu roata sau calcau pe ei, dar nici o persoana nu a dat, timp de 1 ora, semne ca ar fi observat gandacii.Si cand ma gandesc ca eram fan Carrefour

Noi am avut probleme cu pc. Dupa ce mai citesc ce-ati scris, revin!

Marta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Maria,

19 iulie Alexandru Constantin si mami Irina!

Daca gresesc, cu siguranta ma va corecta mami Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Ne-a aparut si al 6-lea dintisor, dar vad ca nu da semne ca l-ar durea. Toata ziua vrea sa mearga si sa mearga.....am spatele in pioneze. El merge singurel, dar mi-e frica; se mai intampla sa mai cada si nu vreau sa prinda frica.
Zilele trecute a cazut din pat (prima oara) cu sotul meu langa el. Al meu tovaras vine mereu tarziu acasa si nu prea stie ce poate fi-su si de ce este in stare. L-a pus in mijlocul patului si el s-a intors sa puna ceva in sifonier, iar juniorul a vrut sa se dea jos din pat.....si s-a dat, dar nu cu spatele, cum stie el ci cu fata si a cazut intr-o parte. A inceput, normal, sa urle; barbatul meu iubit l-a luat de jos ,cu mainele tremurande si l-a pus in pat inapoi tipand dupa mine. Doi tolomaci are mama. Alex nu a avut nimic, decat ca a tras o sperietura.......si a urlat vreo 5 min.
Romana: mi-e mila de tine! Cred ca esti tare obosita. Mai ai timp sa dormi? Sa stii ca si mie mi se facea o foame!!!!! E bine sa mananci cand vrei, sa nu te abtii. Bine, nu non stop, dar asa cate putin si des.
carmenutza: felicitari pentru petrecerea voastra. Abia astept si eu sa-i tai motul lui Alex.

Mai fetelor eu inca nu l-am pus pe Alex pe olita. O fi tarziu acum ? Mi-e groaza daca nu o sa vrea si o sa trebuiasca sa-mi stresez baiatul. La voi cum a fost? Sa nu-mi spuneti ca este vreun bb printre ai nostri care nu mai are nevoie de scutec ziua, ca zau ma pun cu olita pe Alex.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol74 spune:

Ne-a fost dor de voi !!

Multumim mult de urarile de 1 anisor !
Avem multe vesti ... am rupt turta, petrecere cu copii a fost super,
a primit o multime de daruri, a ales cardul(de fapt niste credite de calatorie SUA), banii si la sfarsit oglinda !
A doua zi am plecat la Mamaia, unde cred ca jum. din hotel era plin de carucioare, a fost foarte fericita si voia numai in apa. Vremea a fost buna, in concluzie am avut noroc. S- a schimbat foarte mult in ultimele doua saptamani, merge f. bine (chiar alearga) si a inceput sa bazaie pe limba ei non stop. Nu ma asteptam sa fie asa de bine, am cam oscilat cu plecarea dar ma bucur, a fost f. bine, aveau loc de joaca, patut, carucioare, scaunel de masa, o multime de chestii gratis pt copii !
A dormit cam 4-5 ore pe zi si a mancat f. bine !

Inca ceva, in ziua in care i-am rupt turta a supt pentru ultima oara,
nu am planificat dar asa s-a intamplat, a doua zi nu a mai vrut sa suga, eu nu am insistet si uite asa ne-am intarcat !!

Bibi felicitari si mult noroc si fericire !

Romana asa este cum banuiai COLICI, eu una am pus-o pe Teo la san si la 10 min. si la 2 ore pana pe la 3 luni, asta e ...
Putere multa, ca stiu ca ai mai multa ca noi toate !

pupici,
nicol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Magda –eu am pus-o pe Mara pe olita pe la 7 luni si nu vroia sa stea deloc , parca o puneam pe spini .Am luat o pauza de 2 luni si am mai incercat din nou pe la 9luni, odata cand am vazut-o ca se screme si de atunci nu mai avem probleme cu statul pe olita.
Nicol- la ce hotel ati fost in Mamaia?
Ama si bb Mara


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

E musai sa incep cu felicitarile catre "doamna Bibi" asa ca draga doamna iti urez din suflet viata lunga si fericita alaturi de sot, casnicie trainica si plina de bucurii si nu in ultimul rind iti doresc numai impliniri si mult noroc pentru Davidut!

Simbata am fost in New York la intilnire cu citeva mamici de pe forum, gargarita si-a facut o noua prietena de virsta ei si amindoua fetele au "vorbit" pe limba lor, care mai de care mai ginguritoare si mai vorbareata. Trebuie sa-mi fac azi timp sa pun pozele lor ca tare erau dulci si dragalase tustile mici. Ne-am simtit tare bine, mai ales ca rar se intimpla sa iesim asa la o sueta cu prietenii, asa ca intilnirea ne-a uns pe inimioare.

Micusa mea se chinuie cu dintosii de sus, are gingia inflamata si nu prea vrea sa manince, e maraita si de cele mai multe ori maraiala se transforma in plins de mi se rupe sufletul cind o vad cum se chinuie. Noroc cu gelurile astea pentru dintosi care-si fac destul de repede efectul, ca altfel s-ar chinui mititica mult si bine.

E un subiect la "parintii intreaba" referitor la papica pentru bebei, si chiar vroiam sa va intreb puiutii vostrii ce mai papa? Ca tare-ar fi bine sa mai postam niste retete ici-colea.

La multi anisori tuturor sarbatoritilor!

Va pupam pe toate si pe toti puiutii,



Alina si Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Asteptam sa scrieti voi ceva de dimineata, pt. ca eu nu sunt intr-o forma prea buna.

Felicitari pt. petrecerile reusite si pt. alegerile Mayei si Teodorei!

Romana, nu mai face oferte din astea, ca cine stie, poate se gasesc doritori . Si eu zic tot colici, referitor la plans. Pupici bb-ilor!

Alina, lasa ca ies ei dintisorii de sus si nu o mai sacaie pe fata. Si noi i-am asteptat tare mult si comparativ cu cei de jos, au deranjat-o tare.

Nu stiu ce se intampla ca in ultimul timp am avut numai probleme. Joi a murit unchiul meu, saptamana trecuta a aparut o problema f.f. mare la serviciu si ca sa puna capac, pisoiul meu cred ca o sa ramana fara un ochi. Nu e prea frumos din partea mea ca ma descarc mereu aici, dar voi ma intelegeti. Din cauza problemei de la serviciu nu pot nici sa dorm. Am mai avut eu probleme, dar create de altii. Acum ma simt oarecum vinovata si nu prea stiu cum o sa ies din povestea asta.

Doar Maria ma face sa zambesc. Chiar imi zicea tati zilele trecute: "cu Maria trecem mult mai usor peste necazuri". Mariuta mica este asa de dulce si cand ma strange in brate simt ca nu mai am nevoie de nimic.

Printre atatea probleme s-a intamplat si un eveniment fericit: prietena mea a nascut o fetita de 3,600 kg. bebelus scump. Nu imi vine sa cred ca Maria a fost asa de mica (de fapt mai mica). Am fost la spital si am desfasat-o si imbracat-o eu cu un costumas. Doamne, ce frica mi-a fost. Ma uitam la manutele ei pe care le comparam cu manutele Mariei. Romana, te inteleg ca te apuca nostalgia cand te uiti la Alin comparativ cu Cristi.

Maria a invatat lucruri noi si incearca sa repete unele cuvinte. Doar ca daca ii reuseste, se rusineaza tare, ca si cand nici ei nu-i vine sa creada. Cel mai mult ii place cum suna "dinti". Arata dintii mei si zice ceva de genul "titzi".

De mers merge doar tinuta de manuta sau in ham. Daca simte ca ii dau drumul se lasa pe spate si se aseaza in fundulet.

Va pupam
Cornelia si Mariuta


http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

CORNELIA faci bine ca iti descarci sufletul. E mai usor sa accepti lucrurile rele in viata cand le impartasesti cu cineva. Dupa parerea mea, serviciul nu merita sa te framantia. Daca spui ca tu ai creat problema, incearca sa o rezolvi dupa cum poti mai bine, mai mult de atat nu ai ce sa faci. Bucura-te de Mariuta. Si eu simt la fel, cand o vad pe Stefania ma gandesc ca bucurie mai mare nu puteam avea in viata, si ca totul paleste in comparatie cu ea. Fantastic cum un zanbet, un ras, o gangureala (chiar si la 7 dimineata cand e somnul mai dulce) te face sa uiti de toate problemele...

ALINUTA bravo pentru intalnire, uite ca mai usor v-ati adunat voi peste mari si tari decat noi aici...

NICOL nu stiu cum de eu nu m-am gandit sa pun cardul pe tava, ca uite ca a devenit esential in viata de zi cu zi

MAGDA eu zic sa stai linistita cu olita. Sunt copii care nu au fost pusi pana la 2 ani. Eu am incercat acum vreo 2 luni cu Stefa si urla atat de tare, incat am renuntat, si acum nici ca mai incerc prea curand. E si lenea mea, dar daca ea nu are un program de kk si nu da semne inainte sa faca, nu vad ce as putea face - mai ales ca ea sta cu bona majoritatea timpului.

MARRTA nasoala faza cu Carrefour. Eu am mai auzit de clienti nemultumiti de acolo, carae cumparau legume pline de viermi etc. Eu iau de la supermarket in general numai produse ambalate, legumele si fructele le iau de la piata, mi se pare mai sigur, plus ca e placerea mai mare

Ce o fi cu Crisa?
Nu mai stim nimic nici de Corina-Elena si maine e sarbatorita. Nici Claudya nu a mai postat de mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

cam lenese in ultima vreme bag de seama, poate ne mai revenim acum ca s-a mai racorit afara...

Romana - colici sint, las ca trec odata si-odata! Cristi ce mai face, ce mai zice?

Kehleyr - bravos, de de-astea te tii?!? Vezi poate incepe si sotul tau sa intre pe-aici ca dl. Pojo, sa te vad pe unde scoti ...pardon!...camasa

Nicol - intelepte alegeri, realista si cu picioarele pe pamint.

Acum ma gindesc ca bine ca nu i-am pus peria mea de par pe tava lui Luca, ca la ce fascinatie are ptr ea sigur o lua si trebuia sa-l fac ... stilist (coafor e demodat, acum toti sint stilisti) De cind se trezeste se intinde dupa ea, ca e sus pe scrin, si apoi bate toata casa cu ea in mina, o mai lasa ca sa ia strecuratoarea ca si asta e intre jucariile favorite, mai revine si tot asa.

Cornelia - ai dreptate cu copii, ei te fac sa uiti de orice problema, desi stiu ca problemele de la serviciu iti pot distruge nervii teribil. Noroc cu bb-ii!!

Acum ca mi-am recuperat si eu copilul, mai am ce povesti: de o vreme dimineata sta dupa mine cind ma imbrac; imi las papucii linga pat si ma bag in dressing (noi avem un dressing in camera in loc de dulap de haine, e o debara cu rafturi si umerase in care ai loc doar sa intri) si cind intru acolo, el ia cite un papuc si mi-l aduce si mi-l impinge spre picior... asa ca ma incalt si-i multumesc, mi-l aduce si pe celalalt si ride fr. incintat de ce ajutor imi e. Adica ce, doar eu sa-l imbrac pe el?!?

Idee ptr diversificare extinsa ca sa-i zic asa: ieri i-am dat lui Luca masline, am luat special din Carrefour masline dietetice care nu sint sarate, le-a mincat de parca minca de cind se stie asa ceva, chiar intindea minuta dupa ele sa-i mai dau. I-am dat si un soi de rulada de pui, dar n-a luat decit o bucatica si atit, nici eu n-am insistat. Iar la Breaza i-am dat sarmalute de pui in foi de vita (fara foi bineinteles) cu piure.

pup u,
Andra

http://www.geocities.com/luca_obejdeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Mey, Crisa e la tara , din cauza asta nu a mai intrat si nu a mai scris nimic, dar fiti sigure ca o sa apara pe forum imediat ce se va intoarce.
Nasoala vremea de azi, cu toate ca-mi place ca este racoare, dar e rau pt plimbari. Eu oricum il scot pe Alex in fata blocului ca nu are stare in casa.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput