Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

marox-lasati-l mai sa doarma in timpul saptamanii!

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Eu nu prea am somn acuma...e cald.
mai scriu dimineata...pupici la bb-ei!
maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Mara inca nu merge singurica ci doar tinuta de o manuta.Dimineata si seara avem ritual : o pun pe olita si ii dau periuta de dinti si ma spal si eu pe dinti in paralel cu ea.E tare incantata ca ma poate imita.Seara ne insoteste si tati si ne spalam toti trei pe dinti.
Mihaela-Mara doarme dezvelit si foios , dar pe langa asta se trezeste de cateva ori pe noapte si se ridica in picioare in patut.De mancat mananca f. putin, dar eu cred ca e si din cauza caldurii.
Ama si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

BB Flaviu are piscina. Si ca-n bancul cu Bula daca e cuminte am sa-i pun si apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna ziua fetelor si baiatule!

Am scris un mesaj lung-lung, dar asa cum mi se intampla frecvent, am reusit sa-l fac sa dispara (ca mare scamator sunt in ale Internetului). Asa ca va povestesc despre noi altadata, cand mai am timp.

Bibi cum a fost?

Romana, Alin este un bb superb. Scumpic tare. M-am emotionat cand i-am vazu poza. Mie mi se pare ca seamana cu Cristi, doar ca e mai grasut.

Sarbatoritii de la sfarsit de sapt., cum ati petrecut?

Crisa, ati plecat la tara?

Va pupam
Cornelia si Mariuta



http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Mai fetelor, ce liniste pe aici... Nu v-ati revenit dupa w/end?

BIBI te asteptam cu impresii si cu poze de la nunta! Sau ati plecat in luna de miere?

CORNELIA ma bucur ca te-ai intors. Incearca sa dai un CTRL-C inainte sa postezi mesajul, astfel il ai in clipboard daca se intampla ceva... sau scrie-l in Notepad.

Noi nu avem noutati... am fost la bunici in w/end, pe care nu ii mai vazuse de vreo 3 saptamani, si ca urmare plangea in hohote cand o lua soacra-mea in brate . Soacra-mea s-a stresat cumplit, bineinteles

Eu m-am mutat cu biroul la alt etaj unde este inca in renovare si bantuie pe coridoare tot felul de barbati despuiati . Este un muncitor constructor care umbla la bustul gol, zici ca e latino lover la agatat

Hai ca va las si va astept cu vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Doamna Bibi: Sa fie intr-un ceas bun si cu noroc. Dar luna de miere unde o petreceti ( macar o zi de miere sa aveti) si poate-i faceti lui David o surioara.

Daca tot va place de Alin nu vreti sa il luati careva pina face 3 luni? Ca m-a terminat cu nervii. E un mincacios si ii place doar in brate. Ziua , dupa ce-i dau sa suga si vreau sa-l pun in patut, ca doar e adormit, simte si se trezeste si urla. Acum i-am pus suzeta dupa ca l-am tinut la sin mai toata ziua.
Noaptea e mai bine ca am sinii plini de lapte cind se trezeste si suge repede si in maximum o ora terminam cu masa si mai maninc si eu ceva. Ziua e infernala si mai e si Cristi care daca ma vede cu Alin in brate vine sa-l traga de picioare sau sa-l loveasca“poca-poca“ in joaca dar cu o mutricica razboinica.
Concluzia e ca sint foarte obosita dar imi place enorm cind il vad pe Alin cu ce placere suge la sin. Din pacate sint nevoita sa-i mai dau uneori si lapte praf ca sa mai suflu si eu.

Voi ati patit ca la un moment dat , dupa ce a supt , a adormit, l-ati pus in patut, s-a trezit si a urlat sa vreti sa-l puneti la sin si dupa ce trage de doua ori sa inceapa sa urle desi in sin mai e lapte? Oare de ce urla? Eu ma gindesc ca poate vrea sa rumege sinul dar sa nu-I vina lapte ca nu poate dormi daca mai trebuie si sa inghita. La problema asta astept raspunsurile mamicilor care au alaptat.

Si oare e normal sa am mereu senzatie de foame dupa ce suge Alin din sini?

Ati inceput sa le dati alt lapte? Sotu zice sa-i dau lui Cristi LaDorna, dar nu prea am incredere in el. Eu am avut reactii urite de la acest lapte cind am fost insarcinata. Pina la urma am decis sa raminem pina la toamna pe Humana 3 si apoi mai vedem dupa ce trec caldurile astea ingrozitoare.


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Hai ca se pare ca noi ne-am revenit primele dupa petrecerea noastra....a fost SUBERB...sunt mai mult decat incantata de cum a iesit....am facut-o duminica, ptr ca sambata nu au putut nasii si bine au facut ca ati vazut ce furtuna a fost...asa ca ieri, incepand cu ora 18 am inceput petrecerea pe care am terminat-o dupa miezul noptii...Buburuza deja dupa atatea petreceri la activ nu mai are nici un fel de probleme cu orele mici din noapte, asa ca a fost cel mai activ membru al petrecerii pana la inchidere...si cand zic activ..activ a fost, caci daca invitatzii nu s-au omorat cu dansatul piticutza mea a dansat si a topait non-stop...
Cu alesul de pe tava a fost de rasul lumii....inainte sa-i punem tava, i-am rupt turta ....cateva firimituri au cazut pe tava deja pregatita cu obiectele necesare...asa ca , atunci cand a venit momentul alegerii, iubita mica, sppre incanatarea tuturor nu vroia sa ia nimic de pe tava ci incerca din rasputeri sa prinda firimiturile de la turta, ratacite printre obiecte...
A fost haioasa rau...in cele din urma a ales in ordinea asta....inel, glob pamantesc si ...spre incantarea si in uralele asistentei prezente, cu voia d-vs ultimii pe lista...da, a ales baniiiiii
Asa ca saptamana asta trebuie sa ma duc negresit sa ii fac pasaportul domnitei , sa o pregatesc ptr. plecarea in Turcia..
Dupa obiectele pe care le-a ales ii prevad un viitor luminos si lipsit de griji.(cel putin materiale)
Am primit o gramada de cadouri, bijuterii, jucarii, hainutze....cu siguranta este un copil f.norocos.
Acum ne pregatim ptr. saptamana viitoare cand trebuie sa luam noi motzul finutului nostru....si dupa se pare ca incepe vacanta...intai o tura in Vama, dupa Turcia si pe urma un pic la munte.





Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

buna mamici!

Ce ati mai petrecut in w/end,norocoaselor!Ma bucur tare pentru voi.Noi inca am mai stat acasa w-/endul asta ca sa-si revina Miru complet din varicela.ca norocul Paula nu a facut si multumesc lui Dumnezeu prntru asta.
Maine m-am hotarat sa o scot pe Miru in oras,ca mi-a spus ca o ia razna daca mai sta mult in casa.....ceea ce e si adevarat ca da semne...,glumeam.
Ma tot gandesc la petrecerea Paulei de 1 anisor si am cuprind niste emotii....M-am gandit sa le pun copiilor piscinute(facem colectie deja)in curte,cu apita ca sa se joace impreuna(cu rugamintea sa nu lase si catelusa noastra sa se balaceasca cu ei....noroc ca va fii legata).Sper sa iasa bine.....Cat despre tort,i-am oferit Mirunei onoarea de a-l alege(s-a declarat in exclusivitate purtator de cuvant al Paulei pana aceasta poate sa-si impuna punctul de vedere).Deci,ne asteptam la un tort scaldat in ciocolata......totusi am spus ca-i facem Paulei o tarta cu fructe si ingrediente pe care le poate manca si punem acolo lumanarea....sa aiba si ea un tort de ziua ei.

Paulei i s-e vad deja incisivii centrali,se vad chiar foarte bine!Acuma scriu in graba ca trebuie sa se trezeasca ca sa pape.

Romana,Alin un scump si un dulce......esti o mami norocoasa(ca noi toate de altfel,nu?)Bucura-te ca e mancacios....asa creste mare!Si mie m-i se pare ca seamana cu Cristi.....vom vedea cand mai creste.Si eu tot LaDorna vreau sa-i dau....vom vedea,noi din asta bem si ne place.

Carmenutza-pt un anisor.....dar prevazatoare fiica ai(in privinta alegerii cadourilor)Va urez vacanta placuta.Cand plecati si mai ales cu ce:cu masina sau cu avionul?

Kehleyr,m-am spart de ras cand ti-am citit mesajul.


sanatate la mamici&familie&bebici!





maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Dragutzelor v-am dat tarcoale de cum am ajuns la birou dar din lipsa de timp n-am putut sa zic nimicutza nimicutza.

Felicitari Mayei si parintilor pentru petrecerea reusita si pentru alegerile inspirate. Astept si io sa vad la ce se orienteaza David ( caci motzul il luam abia sambata 17.07) si apoi, daca nu pune mana pe bani si alte chestii valoroase, ma apuc sa-i fac educatie ca sa stie cand o fi mare cum sa curteze o fata ca Maya

Despre cununia noastra o sa spun cate ceva maine ca acum n-am nici stare si nici inspiratie. Multzumim pentru urarile si gandurile voastre bune. De semnat nu pot sa ma semnez cu Doamna Bibi din doua motive. 1. O Doamna Bibi exista deja pe forum si 2.Doamna sunt de cand m-am nascut

quote:
Voi ati patit ca la un moment dat , dupa ce a supt , a adormit, l-ati pus in patut, s-a trezit si a urlat sa vreti sa-l puneti la sin si dupa ce trage de doua ori sa inceapa sa urle desi in sin mai e lapte? Oare de ce urla?

Un posibil raspuns COLICI

VA LAS

Mergi la inceput