Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Alinuta, bine ca fetitza nu a patit nimic! Sint (virtual) alaturi de tine si sper sa-ti revii din spaima cit mai repede...

La Multi Ani Mayei si celorlalti bebei carora n-am apucat sa le fac aceeasi urare (nu dau nume ca sigur as uita citiva si ar fi nedrept!).

Lui Alex ii curge nasul in continuare...zic "continuare" pt ca dureaza de vreo 2 luni. Acuma ii iese un premolar, distractia de-abia incepe, pina i-ar iesi si restul sigur ne mai face vreo otita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

La multi ani Maya ,sa va traiasca printesa .Sa fi sanatoasa si sa ai tot ce-ti doresti fetita scumpa.
Alina imi pare rau de ce s-a intimplat si te cred ca nu-i usor sa treci prin asa ceva.Simti ca ti se opreste inima in loc.Bine ca sinteti amindoua tefere si mare grija la mosi si babe ca nu prea stiu sa conduca bietii de eiSanatate multa si pupici tie si bebelusei.Te imbratisez si iti doresc numai bine.
Va multumim ptr urari ieri am facut si noi un anisor.Sint o mamica fericita.Va pup pe toate .Catan si trupa de piticei.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Astazi este o zi cu multi sarbatoriti!
La Multi Ani pentru Tudor, David si Teodora . Multa, multa fericire si noroc, sa fiti sanatosi si veseli si sa le aduceti numai bucurii parintilor vostri .

ALINUTA nici nu pot sa imi inchipui prin ce ai trecut. Bine ca s-a terminat totul cu bine, cineva acolo sus v-a iubit cu adevarat.

CARMENUTZA . Cred ca era ca in desene animate la voi in casa

MAROX nu te-am mai vazut de mult, ce bine ca ne mai dai si tu vesti.

MIHAELA de acum trebuie sa ai grija ce spui pe forum, ca sta la panda sotzu' .

Stefania incepe sa isi afirme personalitatea tot mai tare. Ieri ma luase la plimbare prin parc, de manute, si ii intrase ei in cap ca vrea la groapa de nisip. Eu nu si nu, tot incercam sa o cotesc mai in lateral. Dar nimic, se punea in fund sau incepea sa topaie si sa urle, asa ca trebuia sa o iau pe sus sa o mut de acolo. Dupa 5 minute, a luat la plimbare un amic care era si el cu noi in parc (tatic de 2 copii), si unde l-a dus? Bineinteles, la groapa cu nisip... Si eu care credeam ca uitase .
Imi face tot mai des figura cu ridicatul in picioare, si in carutz si in scaunul de bucatarie. 5 secunde si gata, e sus. Trebuie sa fiu foarte atenta

Am aflat despre o prietena care are doua fetite (4 ani si 1 1/2 ani) ca este insarcinata cu al treilea copil! Ma tot gandesc, ce curaj pe capul lor... Eu nu m-as incumeta, abia ma gandesc la nr. 2 . Stiu insa ca isi doresc foarte mult un baietel, dar ma intreb : daca nu le iese nici de data asta baiat, il fac si pe nr. 4?

Ieri am avut seara de smotru... dupa ce am stat pana la 8.30 in parc, nu ma mai dadeam dusa, la 9 m-am apucat sa gatesc: ciorba, clatite si ghiveci . Am terminat la 12 noaptea (bine, in ultima ora contributia mea s-a redus la verificatul mancarii si atat) si eram lac de transpiratie. Macar acum am mancare pe o saptamana . Adevarul e ca nici nu imi vine sa renunt la mersul in parc ca sa imi fac treburile in casa, si atunci automat nu mai pot sa le fac decat noaptea... sau dimineata, acum vreo 3 zile eu la 7 dimineata calcam

Va pupam si inca o data la multi ani sarbatoritilor de azi, sa ne povestiti cum a decurs ziua.

Dana si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

elena_ltd site-urile free au limitari de trafic si poate mai lucra si romana. in alta ordine de idei vezi ce face alt membru al familiei si ii place copilului. eu de exemplu sunt cel cu "brum-brum" adica masina cu care vin si plec de la servici, in bratele cui Flaviu poate sa stea la volan si sa claxoneze politistii. asa ca atunci cind vin acasa devin rapid centrul de interes.

bibi merci de urare

romana enumerarea era a lui Ovidiu si raspunsul e "da", sunt zestrea lui Flaviu (asta e tot ce are), dar bineinteles viitoarea sotie va primi jumatate. amatoare ?

kehleyr de fapt eu sunt cel care se fereste de facalete cu traiectorii imprevizibile

alinuta fii mai prudenta cind traversezi chiar pe trecere de pietoni. Primii 20 de ani la volan m-au invatat sa fiu prudent cu anumite categorii de soferi: cu sapca, cu mobil la ureche, expirati, masini scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Nu stiu daca va intereseaza, dar pentru ca se tot discuta pe aici de vaccinul de un an, am sunat-o pe doctorita sa o intreb de ce noua nu ne-a spus nimic de el. Mi-a explicat ca daca se face schema gratuita de vaccinare (aceea cu polio luat pe gura), intr-adevar se face vaccin la un an. Daca insa se face schema cu Pentact-Hib (care am facut-o eu), se face la 1 1/2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Ei, asta fac de cand citesc postarile voastre.
Mi-am imaginat-o pe Maya flescaind vopselele pe parchet si pe Carmen topaind pe langa ea, doar doar sa nu atinga covorul. Data viitoare incercati in cada.

Alinuta - putin mai multa prudenta nu strica niciodata. Eu sunt absolut terorizata de traversarea strazii si cand sunt singura. Cu carutzul nu trec decat dupa ce ma amestec in multzime.

Well, asta mi-a placut insa cel mai tare

quote:
Primii 20 de ani la volan m-au invatat sa fiu prudent cu anumite categorii de soferi: cu sapca, cu mobil la ureche, expirati, masini scoala


din doua motive. In primul rand enumerarea se potriveste exact cu impresia mea, formata adevarat in doar 6 ani de soferie, numai ca ierarhia e putin schimbata, adica eu zic ca bascalaii sunt de departe PERICOLUL NUMARUL 1(si tare m-ar interesa o explicatie logica), apoi expiratii, celularii si scolarii.
Apoi in aceasta lista nu se regasesc femeile, ceea ce , trebuie sa recunoastem , e un lucru rarisim la un domn sofer.

Romana, dupa tonus s-ar zice ca ti-ai intrat in ritm.

In final, multzumim pentru urari, spunem si noi la multzi ani fericitzi pentru TUDOR si TEODORA si daca nu mai apuc sa vorbim tineti pumnii deseara la tort si maine la starea civila.
Daca iese NU in loc de DA?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

quote:
Mi-a explicat ca daca se face schema gratuita de vaccinare (aceea cu polio luat pe gura), intr-adevar se face vaccin la un an. Daca insa se face schema cu Pentact-Hib (care am facut-o eu), se face la 1 1/2 ani.
Sunt in ceatza. acum o ora am sunat-o si eu pe pediatra si l-am programat pe david la vaccinmaine seara. facem priorix si noi n-am facut schema gratuita de vaccinare ci o schema mai bengoasa cu vaccin la 2,3,4 si 6 luni.
Mai bine nu-mi bat capul ca deaia am medic pediatru la copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

bibi sa fiu sincer am vrut sa mentionez ceva de oglinda retrovizoare si ruj ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani sarbatoritilor speciali de azi: Tudor, David si Teodora!
La multi ani si sarbatoritilor de maine si poimaine Iris si Alexandra!
Va doresc o viata minunata! Multa fericire! Sa aduceti numai bucurii parintilor!

Fetelor va pup pe toate si in special pe mamicile sarbatoritilor. As vrea sa va imbratisez si sa va spun ce mamici extraordinare sunteti (da, Bibi, si tu).

O sa lipsesc cateva zile. Am primit o veste rea si o sa lipsesc de la serviciu zilele astea, asa ca nu o sa am Internet.

Va pupam
Cornelia si bb Mariuta

http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

[font=Comic Sans MS]LA multi ani: DAVID, TEODORA SI TUDOR. Sa ne traiti si sa fiti sanatosi si fericiti. [/font=Comic Sans MS.
Alina: Doamne ce sperietura mare! Cred ca lesinam de teama. E adevarat ca cei mult in varsta nu mai au reflexe si pot pune multe vieti in pericol. Bine ca sunteti nevatamate. Vezi ca piticutii au multi ingerasi sa-i apere?

Fetelor, spuneti-mi si mie cum rezistati pe caldura asta in casa? Ce faceti cu bebelusii? Cum ii racoriti? Eu mi-as lua aer conditionat si l-as pune in functiune cand nu suntem acasa si l-as opri cand ne intoarcem. Ce parere aveti?Asa nu poate fi daunator, nu?
Exista cumva vreun aparat cu aer ecologic?

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput