Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

quote:
Chiar ca e ipohondru... dar nici macar unul serios ca atunci nu si-ar fi facut radiografie de frica sa nu se iradieze


Pertinenta observatie. Dar daca nu e chiar ipohondru, atunci ce specie e? Are cineva un manual de utilizare?

Mihaela,
cea mai adevarata mamica de la bebelusi de iunie iulie 2003. A facut ce a facut si l-a molipsit si pe consort! Are deja doua postari. La mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

UPS! si-a facut sotul cont!....
Si intr-adevar pozele...


Mihaela si Flaviu
http://community.webshots.com/user/pojogao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

LA MULTI ANI, MAYA! Sa fii sanatoasa, norocoasa si la fel de iubita ca acum!


Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

quote:
UPS! si-a facut sotul cont!....

Nu numai atat. Se pare ca are state vechi pe forum caci se pare ca stie despre Raducu, copilul atomic al Simonnei
quote:
Poze noi cu Flaviu, un alt bb atomic !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

La multi ani Maya! Iti doresc sanatate si multa pofta de viata..
Alex merge din zi in zi mai bine singurel, cu manutele in sus pt echilibru....e un dulcel. Afara, in schimb , cred ca-i este putin teama, merge, dar dupa cativa pasi imi cauta mana.
Romana: ce-i pe capul tau, mamica draga !!!!!! Dar puternica cum esti o sa razbesti sigur.........trebuie!
Bibi: mai da ce verva ai. Nu stiu de unde scoti toate vorbele astea, dar stii sa bine dispui pe cineva.
Nici mie nu mi se deschide site-ul cu bebeluusii nostrii si nu pot sa-l vad pe Alin si nici pe Flaviu

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrueduard spune:

Am reusiiiiiiiit! L-am vazut pe Alin! Mai ce dulce este si scump foc. Stiti ce : mi-e dor tare de un bebelus mic.
Si Cristi e urias pe langa el si frumusel foc.
Ma intorc sa-l vad si pe Flaviu si revin.

Magda si bb Alex puisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Am facut un an.....nu-mi vina cred cat de repede si de usor a trecut.....imi tot amintesc ce facem anul trecut pe vremea asta...Maya s-a nascut seara .la 19.50...parca a fost ieri .
La multi ani puiutul nostru adorat!!

Am incercat astazi ca fac smecheria cu luatul formelor manutelor si talputelor...cu vopsea Gouache...., ma si vedeam cu duc tablouasul la inramat..nu vreau sa va spun ce a iesit...dupa ce am facut piciorusele rosii...ne-am plcitisit si am luat-o la sanatoasa prin casa....dezastru...ee, dar la manutze nu a fost asa usor....nu a vrut sa tina mana intisa si am stricat si foaia cu picorusele....cu vopseaua , de data asta albastra, pe maini a inceput sa se frece la ochi si pe fatza,...am crezut ca ma lasa nervii
Si asta n-ar fi nimic daca eu ca o toanta ce sunt nu as fi uitat ca suntem in revizie cu apa calda...am crecut ca, clachez....copilul se tot agita prin toata casa....lasand din ce in mai multe urme, ca leoparzii ne-ar fi invidiat...asa ca am trecut-o in chiuveta si am spalat-o cu apa rece pe picioruse si manutze...radea de mama focului..cred ca o gadilam pe talpa....

Asa ca am lasat aceasta indeletnicire pentru mai tarziu cand va coopera si ea.

Am fost aseara la Casa Pache sa mancam, sa ne edificam...am luat initial salata de vinete (naspa) si mititei (naspa rau) dupa care paste ..ale mele nasoale ale lui Razvan demential de bune, delicoase....Am ales meniul asta ciudata si variat tocmai sa vedem cum stau cu mancarea...este clar unele le ies, altele nu...oricum nu riscam sa o facem acolo..dupa am fost la KARMIS...au facut super draguta terasa intr-adevar...am si vorbit cu seful de sala...cred ca acolo vom merge.
Andra, merci petru idee.In legatura cu muntele, noi am fost intr-o pensiune super misto...nu mai stiu cum se chema, Razvan stie si nr. de tel, il intreb cand ajunge acasa si revin..Sunt cam 5-6 camere, cu baie in camera..dragut si f. curat. Au o bucatarie super super utilata cu ABSOLUT tot ce vrei.Problema este ca nu gatesc acolo..cel putin in Mai cand am fost noi nu gateau...de aia mergeam sa mancam prin alte parti.....In schimb mai gasisem atunci o alta pensiune bestiala, unde se si manca, in Moeciu,...o sa-ti dau nr. de tel. care este prin masina.

Si MAYA se foieste noaptea..la greu si inca se scoala de 2-3 ori/noapte....o imbrac numai intr-un tricou si pampers ...si de o saptamana ii las geamul deschis.

Bibi, mie imi suna mai degraba a narcisism decat a ipohondrie...spune-i sa-si puna radiografiile pe pereti sa-si admire mai usor si partile pe care le vede mai greu.
Maine, poimaine...in loc de tablouri mai vezi o radiografie de la un rinichi, un plaman, ceva...

Revin...


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Elena_Ltd:
Nu dramatiza. Eu te admir ca ai doi copii si cu atit mai mult ca Oana e mare. Spune-i sotului tau ca fiecare persoana are si calitati si defecte. Si sa nu crezi ca sint eroina caci e mama linga mine si se mai ocupa de Cristi chiar daca nu face altceva decit sa se joace cu el si sa-l scoata afara si in plus imi face cumparaturile ceea ce mi se pare cel mai mare si mai important lucru.
Faza cu plimbatul de minuta doar cu mama am experimentat-o si eu cind aveam burta mare. A fost o "placere".
Elena da si tu clik pe adresa de mai jos ca cine stie ce s-a intimplat. Daca nu poti mai spune-mi si o sa-l pun pe Alin in paginuta personala.

Carmenutza: La multi ani Maya!
Scrie si tu aici pe site nr. de telefon de la pensiunile alea ca nu se stie cind o sa am nevoie si eu .

Mihaela: Enumerarea de animale e zestrea lui Flaviu? Aveti gradina plina, ce mai , o gramada de prieteni pentru terorist.




http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Amik: Super pozele Alexandrei . E intr-adevar un ingeras.


http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuta spune:

Spaima ca azi n-am tras de cind ma stiu. Au trecut 3 ore de la "incident" dar inca imi tremura degetele pe tastatura.
Fusesem in parc cu gargaritza, ne-am jucat, si la plecare am pus-o jos in cosul caruciorului, asa ca recompensa ca se tot urca singurica acolo. Parcul fiind la 5 minute de casa, am zis ca o las acolo, era cuminte si o aveam tot timpul sub observatie. In drum spre casa trecem printr-o intersectie. M-am uitat stinga, dreapta, deja mosuletele care tine semnul stop pentru copii sarise de pe scaunel si era deja cu semnul sus, hai sa traversam. Din sens opus apare o masina, la volan o mamaie trecuta bine, care vroia sa faca stinga in directia noastra. Nu stiu ce-a fost in mintea ei, nu stiu unde i-au umblat ochii pentru ca am vazut-o cum vine inspre noi si pune frina la 1 metru de carucior, masina oprindu-se direct in carut. Mi s-au taiat picioarele, inima imi batea sa-mi sara din piept, m-am uitat la fetita sa vad daca e bine, am apucat sa trag caruciorul inapoi pe trotuar am cazut in fund si am inceput sa pling. Era mai mult un plinset isteric, de spaima, de soc, de teama...Fetita n-a patit absolut nimic, nici macar nu s-a speriat, de acolo de jos din cosulet nu prea a realizat ce se intimpla. Ea micusa intindea minutele sa atinga masina. Pret de 5 minute n-am fost in stare sa fac un pas. M-a ajutat tataia cu stopul sa ma ridic, eram moale ca o cirpa, si incet-incet am ajuns acasa. Baba de la volan statea in masina si-si cerea scuze incontinuu. N-am avut putere sa ma duc la ea, nu i-am spus nici macar o vorba. Dar cred ca lacrimile din ochii mei si spaima care mi se citea pe fata spunea tot. Probabil ca numai Dumnezeu mi-a aparat copilul, n-o mai pusesem niciodata pe Alexandra in cosulet, nu vreu sa ma gindesc ce s-ar fi putut intimpla daca fetita era in carucior. Slava Domnului ca mica mea n-a patit nimic! Acum doarme ca un inger, si ma uit la ea si pling, si nu vreau sa-mi imaginez ca ar fi putut pati ceva.
Iertati-mi incoerenta fetelor, incerc sa-mi revin si cu greu m-am adunat sa scriu rindurile astea.

Alina si Alexandra

Mergi la inceput