Bebelusi de iunie-iulie 2003 (24)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

La multi, multi ani lui David, Teodorei si lui Tudor!!! Sa fiti fericiti si sa fiti razele de soare din vietile parintilor vostrii!

Andra, vila la care am stat noi se numeste " nu ma uita" tel.0744.681.608 iar cealalta din Moeciu "Vila Moeciu Bran" tel.0744.681.608 Bafta!

Buburuza acum 5 minute a aruncat o sticla de parfum in monitorul calculaturului care nu a stat cuminte si era sa iasa din circulatie.De data asta a scapat.
Am uitat sa va spun ca acum cateva zile, am gasit-o in baie, ridicata la WC si se balacea de mama focului in apa din wc cu mana pana la cot

Bibisor, ce zi importanta maine!Iti tin pumnii..sa iasa asa cum vrei tu si sa fiti fericiti toata viata!!



Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

quote:

Fetelor, spuneti-mi si mie cum rezistati pe caldura asta in casa? Ce faceti cu bebelusii? Cum ii racoriti? Eu mi-as lua aer conditionat si l-as pune in functiune cand nu suntem acasa si l-as opri cand ne intoarcem. Ce parere aveti?Asa nu poate fi daunator, nu?
Exista cumva vreun aparat cu aer ecologic?



Eu l-am pus in functiune de vreo 2 saptamani....il las mergand mai tot timpul...chiar si in camera in care sta Maya...insa o feresc sa nu stea chiar in bataia lui.....oricum si in masina mergem numai cu aerul asa ca piticuta era obisnuita.

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Cum era sa uit?

Casa de piatra Bibi! Sa pasiti maine cu dreptul. Multa fericire intregii familii. Asteptam fetita pe care ne-ai...promis-o.

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

mie imi vine sa plang intr-una.de emotie,de bucurie,de...,de....

ca si voi de altfel imi amintesc cu drag de acum un an pe vremea asta.de cat de nerabdatoare eram,de supusa la injectii,tensiune,edeme,"nici azi nu nasti"...etc.

acum ma uit la alex cum a imprastiat pe jos toooate lucrusoarele ei stranse de pe sarma si puse la calcat si nu imi vine sa cred ca e a mea,ca s-a facut maricica,ca e desteapta si adorabila,ca e tot ce am mai scump pe lumea asta!ma uit la ea cand doarme si vad ca umple patutul...era cat telecomanda de la televizor...

ma cuprinde febra...mai sunt doua zile...i-am cumparat cadoul...un balansoar in forma de vanata de la chicco de care noi suntem foarte incantati(eu m-am si urcat pe el!).i-am cumparat si piscinuta...ca deh o ducem la tara si sa aiba ce face mama cu ea!are si nisip acolo..sa se tot tavaleasca.

am comandat tortul,turta,la Pestisor; tort dreptunghiular ornat cu frisca si trandafirasi-asa am avut si la botez dar in forma de inima.

ieri am fost cu ea intr-un parculet pe-aici pe la noi si,imbracata in fustita si bluza cu vedere la buric,s-a tavalit fata mea in nisip de nu mai stia de ea.si nici eu de mine!toate prostiile le baga in gura:pietre,tigari,frunze,lopetica,galetusa,etc.
apoi ne-am intalnit cu o vecina cu caruciorul si alexandra era calare in cosul tipei.am luat-ode acolo cu scandal mare-nu imi place sa cotrobaie in cosurile altora-si nu m-am mai inteles cu ea neam.am urcat-o in carut cu chiu cu vai si am dus-o pana acasa in urlete si lacrimi de ziceai ca o apucase strechea.si mie,pe de alta parte,imi venea sa dau cu ea de pamant,dar nu i-am dat satisfactia de a ma vedea nervoasa.ii spuneam cat puteam de calm ca am ajuns acasa,bla-bla.razvan dormea cand am intrat in casa dar s-a trezit brusc cand a tras fie-sa un tipat!ce sa-i fac?e incapatanata rau!

acum spal si calc in draci lucrusoarele ei ca sa am cat mai multe sa ii dau in bagaj.problema e ca nu pot calca decat cand doarme ea,si atunci nu stiu pe ce sa pun mana mai intai.daca m-ati vedea!titirez scrie pe mine!

saptamana viitoare imi pleaca sis ocrii in concediu la mare si nu au cu cine lasa cainele.m-am hotarat sa il iau eu.o tinem la noi,ies cu e afara si ma mandresc ca am caine mare!

acum ma duc sa ii dau alexandrei pilafiorul de legume cu copanele de pui pe care i l-am facut acum.sper sa ii placa!
va pupic.



Alexandra mare si Alexandra mica...

www.jester.ro/alex/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

La multi ani Maya draga,[/red sa ai parte de toate cele faine in viata si sanatate!!! Scuzati intarzierea

[red]La multi ani Teodora, David si Tudor sa aduceti numai bucurii celor dragi, sa fiti sanatosi si fericiti.
Sa petreceti frumos si sa primiti cadouri multe!

Acum am venit de la Brasov si imi vine sa ma intorc imedit inapoi. E prea cald! De abia astept sa vina vremuri mai bune ca nu se mai poate asa.

Magda, dupa cate stiu eu, cand opresti aerul conditionat nu se mai simte nimic. E eficient doar in functiune. Si nu cred ca dauneaza copilului atata timp cat nu e inbataia lui; dirijezi aerul spre tavan si cred ca e Ok.

Bine ai venit Ovidiu (pojogao); chiar ne trebuiau ceva impresii de tatic. Tare faine poze cu Flaviu!

Din cele cate ati scris despre copilasii vostrii deduc ca sunt la fel! De cand a descoperit pozitia bipeda Tiberiu scotoceste absolut totul, se crizeaza cand ii iei lucrurile din mana.... iti mananca ficateii! si la fel ca Flaviu (sper sa nu confund) nu mai vrea sa manance (putinul ala) decat singur . Mama ii pune in lingurita si el si-o duce la gurita. Altfel nu concepe. Mai ia si cu manuta... Arata bucataria noastra ca dupa razboi. Si la fel c ca si ceilalti, somnul e foarte agitat; numai pe burta vrea cu genunchii flexati sub el, face ture prin patut; se trezeste, macane si se linisteste doar daca il aduc intre noi. Dar asta e sabotaj! Si cu noi in pat misuna in somn.

Cornelia ai o domnisoara tare isteata. Felicitari!

Romana tare dulce Alin, sa va traiasca.

Amik, Gio... superbe fetite!

Kehleyr si eu gatesc tot noaptea din cauza caldurii si a domnului bb care nu ma lasa sa fac nimic ziua!

Azi am fost la Miniprix otopeni si au acolo o gramada de hainute frumoase pt... fetite. Am tot scotocit eu pe acolo doar-doar gasesc si pt. al meu baiat dar nimic-nimic. Mi se pare mie sau baieteii sunt mai oropsiti cu imbracamintea?

Bibi, casa de piatra! sau de sasi ca e mai trainica! (asa se zice la noi).

Va pup cu drag ca tare mi-a fost dor de voi.

Bychi si bb Tiberiu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

La multi ani DAVID,TUDOR si TEODORA!
Sa traiti mamicilor si sa va bucurati de copii vostri. Gata cu bebeii, am devenit copilasi!!!
Bibi sa ai o viata minunata cu multa lumina sufleteasca si sa fii o vesnica indragostita... de sot(eventual de al tau!) Si sa-i faci pereche lui David.
Crisa imi esti tare draga chiar daca nu ne cunoastem.Iti doresc si tie o crestere cat maiusoara a lui Tudor si stiu ca intr-o zi ai sa reusesti sa fii o mamica cu 2 bebei.
Nicol numai bine si putere mai departe.
Ei de acum zilele sunt grele ca s-a bagat serios sotul si are si avantaj ca la servici devine la curent cu ce scrieti si vad ca si raspunde... de... Nu scap nici aici de el. Daca ramaneam la Femina intim...poate mai era o sansa!

In seara asta am fost de urgenta cu Flaviu la dr si am aflat ca are faringita. Imi voma intr-una desi eu nu am mai patit asta cu el.Insa saracutul nu avea ce da afara pt ca de luni nu a maimancat nimic decat lichide. Sper sa se refaca repede canu sunt obisnuita cu un copil asa linistit si cuminte in masina sau asa in general.

Kehleyr
dar esti harnica nu gluma. si eu ma plangeam ca sunt singura! eu am noroc ca stau la casa si mai am un pic de umbra insa caldura da navala uneori si in casa...
Stefania e mare si de acum cred ca te educa!
Romana l-am vazut si eu pe Alin; e dulce si grasut. Iar Cristi are niste ochi superbi. Asa ca mamico ia sa revizuiesti atitudinea ta fata de ingerasi ca sunt minunati.
Bichy si eu cred ca baietii sunt dezavantajati la hainute,dar daca facem nr 2 fetite cred ca o sa fim incantate de toalete!

Va imbratisez cu drag.




Mihaela si Flaviu
http://community.webshots.com/user/pojogao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

LA MULTI ANI TUDOR, TEODORA, DAVID! Multa sanatate, noroc, sa cresteti mari si sa aduceti lumii fericirea voastra!

Bibi, casa de piatra!


Pe repede:
Romana, l-am vazut pe Alin. E superb si foarte bine facut. Sa-ti traiasca si sa te bucure alaturi de Cristi!
Alinuta, te inteleg perfect si sper sa nu te bantuie multa vreme amintirea celor intamplate. Copiii au un ingeras pazitor, iar cel al Alexandrei a fost vigilent.
Andra, am reusit sa vad cateva poze. Luca e superb, mai. O frumusete, m-a lasat masca de incantare.
Revin peste cateva ore. O zi buna!

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

La multi ani Tudor ,David si Teodora,sa cresteti mari pui frumosi si sa fiti sanatosi .Sa aveti viata minunata.Crisa ,Bibi ,Nicol sa va traiasca comorile.
Pitica mea a facut azi vaccin si plingea tare .AZi ne-am pus si noi pe mers,ca vrea sa ma plimbe prin toata camera ,dar sigur ca eu trebuie sa fiu cu ea ca inca mai cade pe spate daca o las singura .Va pupam .Catan si trupa de piticei.



http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

bychi multumesc de urare. eu l-am incurajat pe Flaviu sa ia cu mina si cu lingurita singur, sa bea din canita si pahar. partea cu mincarea imprastiata e doar o etapa scurta daca ii spui sa aduca inapoi bibe sau mincarea cind nu mai poate. la mine rezultatul a fost oarecum surprinzator Flaviu aduce bibe inapoi dar mi-l baga in gura, la fel si resturile mototolite de mincare, eventual scapate pe jos si este foarte incintat ca eu le maninc. Oricum l-am vazut in poze pe Tiberiu la intilneala voastra din parc si mi se pare ca s-a dezvoltat super fata de cum l-am vazut in Brasov in mai si e si un dragut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

La multi ani TEODORA, DAVID SI TUDOR ptr ieri si ALEXANDRA MICA ptr miine!!!

cit despre Bibi, ma duc sa-i urez personal casa de piatra, alea-alea...ca nu pot sa ratez asa ocazie.

Acum ca n-am copil acasa, nu prea am ce sa povestesc, decit din ce-mi spune si mie Tantica: ca e toata ziua afara, se balaceste in piscina, in continuare la inceput cu plinsete, apoi se da pe brazda, am capatat si un balansoar de gradina ptr copii (in genul cum e vinata de care spunea si Amik, doar ca e mai din topor, dar merge) si tatal meu i-a luat o broasca de plastic, mare, in care se poate pune nisip/apa etc. si are capac (carapacea) ptr ca sa nu faca pipi cateii si pisicile noaptea in ea. Deci curtea noastra de la Breaza e populata de o gasca de plastice, vedem ce se mai adauga in timp.
In rest sint mondena: miercuri am fost la ziua unei prietene la terasa, azi avem aniversarea de 10 ani de la terminarea liceului, simbata dimineata mi-am propus sa ma duc sa-mi beau cafeaua (de fapt frape-ul, ca eu cafea nu beau) la o terasa cu o prietena... parca incep sa-mi aduc aminte cum era... Pe de alta parte, sa stiti ca nu stau de pomana, la intilnirea de miercuri bineinteles ca erau numai prieteni fara copii, ca de-astia avem, si ne plingeau de mila ce ocupati sintem, dar le-am zis si eu: "lasa ca pina la urma ii faceti si voi, si-atunci al meu va fi mare, o sa ma sunati voi sa ma intrebati ce sa-i faceti daca bea doar 100 ml de lapte sau e constipat!" - si le-a mai scazut entuzismul ptr conditia lor privilegiata in comparatie cu a noastra... Acu, mama avea dreptate: cine are sa-i traiasca, cine nu... sa-si vada de treaba, ca vine timpul ptr toti odata si-odata!

Gata cu filozofia de 2 parale, la munca ca trebuie sa termin ceva ca sa pot sa ajung la cununia-bibi la doua.

pup u,
Andra

http://www.geocities.com/luca_obejdeanu

Mergi la inceput