moldoveni din toate colturile (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Salut!Nicodoh siRemy si eu sunt din Roman!Draga AnaMaria am o poveste asemanatoare cu a ta si eu am stat 12 ani in Bucuresti si acum locuiesc in Montreal.
Cum e in Vancouver draga Anamaria?
Ultima data cind am fost in Roman mi s-a parut cam trist.
Si eu ma gindesc citeodata la plimbarile prin centru si pizza de la "Snack-bar" si de "Roman-Voda" si de multe altele...Asa sunt moldovenii melancolici...



Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

moldovenii mei dragi

Si noi suntem moldoveni get-beget(si eu si sotul),nascuti si crescuti in Vrancea.Acum suntem cam departe de casa,dar in vara se rezolva problemaa,pt ca ne intoarcem.

Mai e cineva din Vrancea?

Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Draga Flori, eu sunt din Focsani! Cind veniti acasa? PET,SIMONA,BUBUTZU(focsanenilor) ???mai dati un semn pe-aici!

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by gegea


Sorry, Veve!
M-am referit ca ne "cunoastem" de pe forum...tu m-ai "invitat" sa merg si la "mamici din constanta"...
Sorry inca o data!


N-ai pen' ce sa-ti ceri scuze!Ma gandeam ca poate chiar ne cunoastem!


Irina,veve & croko
pozici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviujuristul spune:

Salut toate moldovencile si moldovenii,
Am lipsit cateva zile de pe Forum din cauza alegerilor.M-am intors cu un "gust amar" de ceea ce am vazut si cum decurg lucrurile pe la noi.
Cu catva timp in urma m-am "legat" putin de fetele din Germania si mai ales m-am contrazis cu ele in privinta- cum decurge viata romanilor in Romania.Parca pe zi ce trece vad "mizeraia" de la noi si inclin sa va dau dreptate celor care ati plecat in strainatate,si mai ales va inteleg motivele.Niciodata nu este prea tarziu.
Poate ,intr-o zi daca voi avea ocazia si motive bine intemeiate imi voi lua "zborul".Nu este de ajuns sa ai un salariu cat de cat bun,un colectiv prietenos la munca dar ce faci cand in jurul tau "viata este tot in" gri "?Cauti un loc mai "roz".Pacat de locurile minunate din Romania daca ceva te face sa te simti ...stiti voi cum.
De ce spun aste lucruri?pai am ramas uimit cand am constatat cu cateva zile in urma ca fosti activisti ai P.C.R. sunt promovati si au trecere pe la cei" mai marii " societatii,si unde mai pui ca sefa Directiei noastre a fost schimbata "subit", "peste noapte" cu unul care din C.V.-ul lui reiese ca a fost "mare" in partidul stiti voi care.Venind de la Bucuresti,nemancat(imi disparuse pofta de mancare),stateam si ma gandeam la idealurile revolutiei din Decembrie 1989,la visurile miilor de romani...continuati voi...
Nu am nimic cu omul,dar am ceva acum si EU cu cei de "sus",este sfidator sa numesti o persoana cu asa trecut cand exista altii mai "curati" la suflet si trecut.
Dar hai sa lasam astea ,sper sa fie un cosmar care va trece.

Tin sa o salut pe -silvia popa-iti doresc toate cele bune
De asemenea pe - S.L.- si bine ai venit pe Subiectul nostru.Sper sa ne cunosti si sa te simti bine ,la o barfa,alaturi de noi.
In privinta Revelionului,nu m-am hotarat inca,am cateva invitatii din partea rudelor,plus de asta puneam cu cateva zile in urma ceva la cale ,la Predeal cu colegele si exSefa dar in situatia data...
Referitor la prietenele din Japonia,ei,daca eram un Richard Gere,poate ma invitau si aveam placerea sa petrec acolo.Dar raman cu gandul si voi visa la Tara Soarelui-Rasare si la tara Imparatilor China.poate intr-o zi ,cine stie.
Ma bucur ca ati intrat pe Subiect si ne-am reintalnit.
Deja se simte "atmosfera" de sarbatori,uite ca aproape a mai trecut un an,acum suntem in prag de Mos Niculae,ma gadesc la mama vaduva,la rudele mele,colegele si colegul meu, la toti voi romanilor, oriunde sunteti va salut.Doresc sa primiti cadou tot ce va doriti dar mai ales sa descoperiti si sa va bucurati de caldura sufleteasca al celor dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S.L spune:

Multumim pentru urari liviujuristul,vreau sa-ti spun ca s-a simtit lipsa ta,bineaivenit.Referitor la ce se intimpla si ni se intimpla ai dreptate,dar citeodata inclin sa cred ca ne meritam soarta.Nu crezi?Sa nu cumva sa mai dispari,ramii aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Botosani!!! Va rog spuneti-mi ce mai e nou... ca m-a apucat asa un dor de vreo cateva zile

Multumesc si sanatate!

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Dragilor sa va traiasca Nathalie ca e tare frumusica!

Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Veve si eu is din Iasi. Nu ma vad in lista. De ce?


Ramonika si pisica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Ramonika,io nu trec pe nimeni cu japca!Cine doreste,vine frumos cu purcelu-n sacosa la ghiseu,il bag in audienta sa videm daca merita functia di moldovian si bagam la lista!
Acu' serios:ai mai postat inainte aici si nu te-am adaugat?Ca altfel nu puteam ghici ca esti ieseanca!

Pssss-psss!Pisica tot ieseanca?



Irina,veve & croko
pozici


Mergi la inceput