Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

vreau si eu pe lista. Noi ne-am hotarat mai tarziu si nu face nunta cu tam-tam , mergem doar la starea civila si facem o masa in familie. SI asa suntem prea batrani pt asta.
eu pe 25 iulie

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andram spune:

hop si eu cu nunta noastra de pe 11 septembrie. cred ca suntem cam in urma cu pregatirile pt ca:
eu am doar rochia de mireasa si pantofii. el - nu are nimic. restaurantul il avem din martie, biserica abia a fost "achitionata", cu greu, dar am avut mare noroc sa se elibereze un locsor unde am vrut noi (nu mi-am inchipuit ca tre sa mergi cu foarte mult timp inainte si la biserica). in rest...azi mergem sa alegem invitatiile si verighetele.
apropo de bautura: am calculat 50 de whisky si 50 martini la aperitiv, apoi tuica de tzara excelenta si vin alb. 1 litru suc (sau 1.5l?)si 1l apa minerala de persoana. voi ce ziceti, ar fi de ajuns? a, si sampania, bineinteles.
inca un sfat: unde isi gaseste el un costum marime mai mica, dar bine facut? cred ca 40 poarta.(si cu toata nebunia cu pregatirea nuntii sper sa ramana la aceasta masura)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Anram amandoua avem nunta pe 11 septembrie:) Costum pt el ti-as spune dar sapune de unde esti eu iti pot spune in cj si in tg mures

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

In victoriei am vazut costume foarte frumoase si masura mica...
Fete eu unde ma machez????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Andram scuze ca ti-am gresit numele.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Fetelor, in primul rand felicitari si casa de piatra! Sa aveti parte numai de bucurii si sa fiti cele mai frumoase mirese.

Fabya, tie iti doresc "sa primesti cadou de nunta un bebe" pe care stiu ca ti-l doresti mult.

Eu am trecut prin acest eveniment anul trecut in mai si pot sa va spun ca este ceva extraordinar. Daca va pot ajuta cu ceva detalii cu mare placere. Nunta am facut-o in Bacau la Catedrala catolica (sotul meu este catolic) dar cumparaturile au fost facute in Bucuresti asa ca nu ezitati daca vreti sa ma intrebati ceva.

Va pup,
Flory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Little Monique spune:

Aura, pentru invitatii poti incerca in pasajul dintre Biserica Sfantul Gheorghe & Lipscani, sunt preturi pentru toate buzunarele. Noi ne-am ales niste invitatii superbe, albastru metalizat, fara plic (era mai scump), dar introduse intr-o imbracaminte alba cerata, pe deasupra cu o fundita alb cu bleu ( aveau fundite de mai multe culori ). Nu au costat decat 20.000 invitatia. Succes!
Daca sunteti draguti am nevoie de site-uri pt. verighete si coafuri, am vazut, nu exagerez vreo 1.000 de modele, nu-mi place nici unul...
MERCI!!!!!

MONIQUE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Data nuntii mele: 11 septembrie 2004

Am vorbit deja la biserica, la restaurant, avem verighetele, dar cam atat. M-ar interesa o rochie de mireasa de inchiriat, daca ar exista firme care sa inchirieze asa ceva. Stiti ceva de genul asta?

Paloma si Cristina-Maria de 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Eu te cred numai ca noi stam in Cluj. Pana la urma am gasit o solutie, le facem singuri. 250 de invitatii ne costa la 1 milion jumate. Nu era vorba neaparat de bani ca pana la urma dadeam si o suta de mii pe ele dar mi s-a parut exagerat pt o invitatie suma asta sincer. Cand te gandesti ca omul se uita vede la ce ora si unde se tine si o arunca la gunoi, nu merita. Foarte rar se intampla ca cineva sa ti-o pastreze.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Eu stiu ca la Salonul Gabriela (pe Ion Campineanu) inchirieaza rochite.

AnaMaria

quote:
Originally posted by pd

Data nuntii mele: 11 septembrie 2004

Am vorbit deja la biserica, la restaurant, avem verighetele, dar cam atat. M-ar interesa o rochie de mireasa de inchiriat, daca ar exista firme care sa inchirieze asa ceva. Stiti ceva de genul asta?

Paloma si Cristina-Maria de 6 saptamani

Mergi la inceput