Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andram spune:

eu sunt din Bucuresti.
a fost cineva la "Tata&fiul"? cam care sunt preturile?
inca ceva: pantofi barbatesi foarte, foarte comozi si moi, flexibili pe unde gasim? de obicei ne rupem picioarele pana gasim si am avut surpriza sa fie rigizi si incomozi si dupa cateva purtari. stiti si voi cat trebuie sa tropai in "ziua cea mare".
multzam anticipat si spor la pregatiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am intrat in linie drapta, sambata voi fi si eu mireasa.Ce repedea atrecut timpul, nici nu imi dau seama cand.Am totul aranjat, me rog aproape totul, a mai ramas sa ii iau lui camasa pentru dimineata la cununie si eu ceva de pus la gat. Cam atat , acum doar sa treaca timpul si sper din toata inima sa fie cald, caci vremea e capricioasa rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

in primul rand:casa de piatra tuturor...si in al doilea rand..eu am avut nunta acum 4 ani, la Hanul lui Manuc, Biserica Domnita Balasa, rochia a fost comandata la Gabriela etc etc..dar vroiam sa va spun de machiaj.Mi l-au facut la The Body Shop in Mall.Trebuie facuta programare, fac o testare cam cu o saptamana inainte, si in ziua nuntii se aranjeaza.Eu nu am platit nimic, i-am dat doar ceva tipei care m-a facut frumoasa.Puteti vedea pozele noastre la Albumul mireselor, Gabriela(Babee).
Inca o data casa de piatar si fericire!

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

http://community.webshots.com/user/babee11
http://community.webshots.com/user/phillip0602

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Intre timp am mai avansat cu prgatirile: mi-am luat pantofi, am inceput sa dam invitatiile si completam lista cu confirmari.Saptamina asta mergem sa luam cocardele (cele pentru invitati).Am fost la oficiul starii civile si am notat ce acte ne trebuiesc si la medicul de familie ca sa vedem ce analize trebuiesc facute.
Cum mai fac ceva va spun.
Succes la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucasimarius spune:

Nu am fost personal la "Tatal si Fiul" dar din cite am inteles un costum (pantalon si sacou), camasa si lavaliera costa in jur de 4 milioane (800000 este camasa; din aceea cu gulerasul scurt si ridicat - nu stiu daca are o denumire anume).Sper ca ti-am fost de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andram spune:

multzam pentru raspuns. ma gandeam eu ca un costum de ginere, complet, si cu vesta, ar costa in jur de 5 milioane. cred ca de acolo o sa-l cumparam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanaiascu spune:

ne inscriem si nou, avem nunta pe 21 august si sa va spun ca totul este pregatit cu exceptia costumului de mire :)))) ... Unde gasesc in Timisoara un magazin de unde putem cumpara un costum de mire. Eu mi-am luat rochia de la Gabriela dar sotul nu a fost in tara cu mine si ca urmare el nu are costum acum, ca sa il cumparamd e la Gabriela trebuie sa dam comanda cu cel putin 2 luni inainte, sa il aduca din Italia, deci nu mai este timp ... alte magazine stiti?

lore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by blanca000

Am intrat in linie drapta, sambata voi fi si eu mireasa.Ce repedea atrecut timpul, nici nu imi dau seama cand.Am totul aranjat, me rog aproape totul, a mai ramas sa ii iau lui camasa pentru dimineata la cununie si eu ceva de pus la gat. Cam atat , acum doar sa treaca timpul si sper din toata inima sa fie cald, caci vremea e capricioasa rau.



Felicitari si casa de piatra
Eh, eu deja pe 25 septembrie fac un anisor (va invit la taierea motzului), asa ca o sa vezi ce repede trece timpul dupa nunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

ralucasimarius...camasa din aia i-am luat si eu sotului.Am dat 700.000 lei pe ea!Costumul a fost mai ieftin:2.000.000 lei.
De sapt asta am inceput sa dau invitatiile.Am mari emotii cu cine o sa vina si cine nu!
Danelutza..eu am nunta pe 25 sept!!Sper sa fie vreme buna.La tine cum a fost?Vremea ma refer?


Corina mamika de 2 baietzi !!!


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Am fost mireasa si a fost superb. Toul a iesit asa cum am vrum (m-am si ocupat din timp), sala a fost superba, florile la fel, toate amanuntele au fost perfecte. Noi am fost frumosi si toata lumea fericita. A fost o zi superba cu mult soare dupa ce pana vineri a stat ploia in aer. Am fost printesa pe 31.07.2004 , am fost regina am fost doamna lui. Va povestesc mai mult cand ma intorc.....

Mergi la inceput