Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sandi spune:

quote:
Originally posted by creatza

Sandi,

felicitari si casa de piatra. Ce poze frumoase ai... Iar rochai este absoult superba! De unde ai luat-o si cat a costat?

merci mult,
Creatza



Mutumesc pentru urari!
Probabil ca n-o sa-ti vina sa crezi, dar rochia am gasit-o la un magazin de pe Lipscani, cu 6 luni inainte de nunta. Am probat-o si cand am vazut ca vine perfect, am cumparat-o. A costat 6.500.000 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

Ai dreptate, chiar nu-mi vine sa cred!
Neaparat trebuie sa merg si eu pe acolo sa ma uit. Merci tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Buna,
Sunt mireasa saptamana viitoare, 6 noiembrie! Am atatea emotii!
Am avut starea civila in 17 iulie. Rochita mi-o termina croitoreasa in seara asta (sper). Mi-am cumparat pantofiorii.De tare multa vreme imi cautam pantofi (port 34-35 si imi trebuiau cu toc inalt, eu sunt scunda, sotul inalt).Hmmm... ce mai trebuie sa facem? Un costum pentru sotz, decorarea salii, flori, lumanari pt nasi, voal, diadema, bijuterii, ciorapi albi, fructe, vin, lichior, bere... Deci, mai trebuie sa alergam un pic
Abia asteptam zilele de relaxare de dupa nunta! :)Desigur si nunta!
Ati vazut un buchet frumos de frezii? Ca eu mi-as dori unul din frezii!
Mult noroc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

blue_rain, felicitari si nunta frumoasa!!

iti admir calmul, cred ca io intram in panica daca mai era doar o saptamana si mai aveam pe lista atatea lucrushoare,dar banuiesc ca ai ceva timp liber pe care sa-l dedici pregatirilor asa ca o sa fie totul bine...
am tot cautat o poza cu buchet de frezii, n-am gasit, dar n-are cum sa nu iasa frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

ankalaura, si pe mine ma stresseaza aranjarea prezidiului. Io cred ca o sa-l fac de 4 persoane, dar tot nu stiu daca o sa stam:
nasa, mireasa, mire, nas sau
mire, mireasa, nasa, nas

Cum se face de obicei?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

Buna Ioana! ! Se sta asa : masa "de prezidiu" principala sau cum vrei sa o numesti se fac eindeobste de 8 pers: Mire-Mireasa in centru, incadrati de nas si nasa, de o parte si de alta, parintii miresei pe partea misesei, parintii mirelui pe partea mirelui, sau doar nasii si mirii de 4 pers, daca nu doresti sau nu se poate sa pui parintii la aceeasi masa, din vreun motiv... Iti trimit poza daca vrei sa vezi cum arata masa d eprezidiu cu sau fara parinti :)) cu sau fara tull si aranjamente speciale :))

quote:
Originally posted by Ioana75

ankalaura, si pe mine ma stresseaza aranjarea prezidiului. Io cred ca o sa-l fac de 4 persoane, dar tot nu stiu daca o sa stam:
nasa, mireasa, mire, nas sau
mire, mireasa, nasa, nas

Cum se face de obicei?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

am facut nunta pe 18 iul 2004. a fost super, m-am simtit bine ca mireasa. m-am simtit frumoasa, si importanta.sper ca toate miresele sa se simta la fel ca mine.

roxpanait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Rochia e gata, voalul gata, am gasit si ciorapi albi,vinul l-am comandat, bere o camandam maine, florile si decorarea salii doar luni, asa ca mai raman lumanarile pentru nasi, pe care cred ca o sa le cumpar maine. Costumul pentru sot, o sa-l caut maine si poimaine, ... Ce mai avem nevoie? Ah, lista cu persoanele sigure care vin la nunta.
Nu sunt calma deloc! Sunt foarte stresata! Asta noapte nu am dormit aproape deloc! Nici rochia nu-mi mai placea la un moment dat! Asa ca m-am pus pe plans! Si dimineata am avut ochii incercanati, si aratam ca un zombi la scoala. Noroc ca e Halloween si ma asortez cu decorul :)) ca altfel imi speriam elevii! Da, saptamana viitoare o sa-mi iau liber de miercuri, asa ca o sa mai am timp pentru detalii. Plus ca, programul meu imi lasa mai mult timp liber. Am ore cel mult pana la ora 14!
Deja sunt foarte obosita, sper sa am macar o zi inainte de nunta in care sa ma relaxez. De fapt, noi ziceam ca inainte de nunta o sa mergem la o sedinta de masaj, sauna etc. sa nu fim tensionati in ziua nuntii! Sper sa avem timp si sa nu coste prea mult!
Sper sa iasa totul bine! Adica, sigur trebuie sa fie bine! Imi doresc atat de mult, incat nu are cum sa fie altfel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

blue_rain, draga de tine, pai ce faci, intri'n panica taman acu'? pune-ti o melodie frumoasa, inchide ochii si uita putin de planificari si termene si graba... o sa fii o printesa si totul o sa fie frumos, o sa ai alaturi oameni dragi si zambitori care se vor bucura impreuna cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Mutumesc Moiraine! Intr'adevar, chiar si cea mai buna prietena a mea vine la nunta tocmai din Spania!
Azi iar imi place rochia! :) Ma intreba sotul, daca maine o sa-mi placa? Ca la cat de stresata eram in ultima vreme intr-o zi imi placea cum imi vine, in urmatoarea nu-mi mai placea
Mai am o saptamana!

Mergi la inceput