Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

O sa fii ca o printesa! si o sa zambesti mai tarziu, cand iti vei aduce aminte de toate acestea.. Fie sa-ti aduci aminte numai de clipele frumoase!

quote:
Originally posted by blue_rain

Mutumesc Moiraine! Intr'adevar, chiar si cea mai buna prietena a mea vine la nunta tocmai din Spania!
Azi iar imi place rochia! :) Ma intreba sotul, daca maine o sa-mi placa? Ca la cat de stresata eram in ultima vreme intr-o zi imi placea cum imi vine, in urmatoarea nu-mi mai placea
Mai am o saptamana!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Apel catre toate viitoarele mirese! Nu va mai stresati si nu va mai agitati, incercati sa traiti fiecare moment dinaintea si din timpul nuntii, pentru ca sunt clipe unice cu care nu va veti mai intalni. Si trec atat de repede!!! Pentru fiecare mireasa, nunta ei este unica si cea mai frumoasa. Asa a fost si a mea, pe 18 septembrie. Planificata cu 9 luni inainte, dar pregatita, ca la romani, pe ultima suta de metri. Am si eu cateva sfaturi: incercati sa nu slabiti foarte mult, daca aveti rochia cumparata si nu o mai puteti modifica. Eu am slabit aproape 5 kg si rochia'mi statea ca pe gard! incercati sa va aduceti o nota personala, sa confectionati cu prietenele ceva special pentru nunta. Noi ne-am facut singuri invitatiile (vreo 400), bomboanele cu tull pentru fiecare invitat, paharele de sampanie pentru noi si pentru nasi. Mi-am cusut cu o noapte inaintea nuntii pernuta ptr verighete. Cu putina imaginatie puteti crea lucruri deosebite si originale ptr nunta voastra. Veti avea amintiri placute si veti economisi si bani. Am uitat de meniurile ptr restaurant, pe care le-a creeat sotul meu-au fost superbe! Nu ne-a fost usor, pentru ca am avut aprox. 400 de invitati, dar noptile pe care le-am petrecut alaturi de prietene, lucrand la accesoriile ptr nunta au fost cele mai frumoase amintiri!
Va pup, sa aveti o nunta frumoasa!

daca vreti sugestii si detalii, astept mesajul vostru.

Mygirl 11sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Am uitat sa va arat cateva poze de la nunta mea.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/my_photos

Pupici ptr toate miresele!!!

mygirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenaxxx spune:

Mygirl....super pozele, mi-au placut f.f.f.f. mult. Frumoasa miresica.Felicitari si casa de piatra

http://community.webshots.com/user/serenaxx100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

ankalaura Iti tin pumnii azi, sa iasa nunta asa cum vrei tu!!!
Abia astept sa-mi povestesti cum a fost!

Bellasarmisegetusa, multumesc de raspunsul cu masa! Noi ne-am gindit sa-i lasam pe nasi unul linga altul, sa vorbeasca si ei linistiti ... dar o sa-i intrebam pe ei cum vor.

Io ce sa va zic ... mai sint fix 7 zile, si n-avem o gramada: eu manusi si coafeza, iar el .. costum, camasa, pantofi. Plus bauturi, flori si alte kestii. Nu stiu prin ce minune insa, nu ma stresez asa cum ma asteptam. Dar ma astept sa nu dorm in noaptea dinainte.

Am rezolvat cu cununia civila pentru 3 dupa-amiaza, noi vrem sa fie totul shnur, una dupa alta.

,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Tare frumosi sunteti Mygirl!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Ioana, si eu am nunta saptamana viitoare! Se rezolva toate! Noi luni o sa vorbim pentru flori si lumanari. Inca nu am gasit costumul pentru mire. In cel mai rau caz, ramane cu cel cu care a fost la starea civila! cu bautura rezolvi cel mai usor! Noi nici nu am calculat exact de cata avem nevoie. Ma rog, tzuica o au parintii mei, dar vinul si berea le-am comandat, ne-au zis ca putem sa ducem inapoi ce ne ramane! Acum o sun si pe coafeza sa vad daca ma poate programa si pe mine. Daca vrei sa faci un tratament facial, ar fi bine sa-l faci acum, raman urme pe fata timp de o zi sau doua.Mie mi-a spus cosmeticiana ca e bine sa faci unul inainte de nunta cu vreo saptamana si in ziua nuntii cand te duci pentru machiaj, sa-ti faca numai un masaj.
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mygirl spune:

Multumesc blue-rain, imi pare bine ca ti-au placut pozele. Sunt convinsa ca si tu ai sa fii o mireasa superba! Nu te mai stresa (daca se poate)pentru mici amanunte, ptr ca toate o sa se rezolve de la sine, iar daca nu se rezolva nu se observa lipsa lor. Eu in seara dinaintea nuntii imi cautam disperata manusi prin oras, ptr ca se facuse frig si nu vroiam sa par golasa in bretele. Nu am gasit nimik sa mi se potriveasca, am renuntat, iar a doua zi a fost soare si cald. In ziua nuntii, dupa cununia civila(care a fost dimineata) am plecat, eu si sotul meu, sa facem cumparaturi. El umbla cu costumul de ginerica prin oras ca sa-si gaseasca o camasa, vesta si cravata asortate(cele pe care le avea nu erau pe gustul nasilor), iar eu umblam dupa funde pntru legat meniurile, pentru ca mai aveam nevoie de cativa metri.toata lumea a zis ca suntem nebuni!!!Insa in ziua nuntii am fost calma, nu m-am enervat ca nu mi-a iesit cocul asa cum as fi vrut, ca mi se vedea cosul de pe nas, ca rochia imi era putin larga...pur si simplu m-am simtit o zana, m-am distrat, am lasat toate rudele sa-si faca damblalele cu traditiile lor,si dimineata nu-mi venea sa cred ca s-a terminat!
Acum sunt o fericita, care se uita cu placere la pozele de la nunta!
Doresc la toate miresele sa fie cel putin la fel de fericite cum sunt si eu!
Va pup, mygirl

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanarules/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

:) SE vede si in poze ca erati fericiti!
Ce vreme frumoasa e acum! sper sa fie la fel si saptamana viitoare :) Desi, cica se schimba vremea, whatever.
Am rezolvat si cu coafeza. Ar trebui sa ma apuc sa fac curatzenie, dar mi-e o leneee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

blue_rain, iti doresc sa ai o nunta frumoasa!

Noi am mai cumparat din kestii, bautura tot nu, habar n-am cit suc trebuie cumparat, precum si raportul de cola/suc de fructe. Va rog, spuneti-mi si mie!

Nici cu varuitul nu am terminat, daca nu termina muncitorii aia pina miercuri-joi, sa plec si eu mireasa din casa noua, nu-sh ce le fac! Stiti ce ne-a zis unu' vineri? Daca n-avem niste pasile cu chef de munca sa-i dam, ca are nevoie ...

ankalaura, te asteptam din saptamina de miere!

A, si inca ceva: n-am comandat aranjamente florale pentru mese. Cine poate sa-mi recomande si ieftine si frumoase, va rog ...

,

Ioana

Mergi la inceput