Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happy spune:

Dragele mele caut si eu coafeza si machioza care sa aranjeze foarte bine si sa ceara pentru ambele servicii maxim 2 milioane ca nu imi permit mai mult.Help! Nunta in 3 saptamani!Merci anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ajutooor!

Tocmai mi-a zis mama ca trebuie servit cu prajituri si ceva cu alcool si la Biserica. E valabil si in Bucuresti? Noi avem nunta la Biserica Manastirii Radu Voda, va rog ziceti-mi cum se procedeaza!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bellasarmisegetusa spune:

Hi HappyGirl.. scrie-mi repede pe private e-mail si-ti dau detaliile ca nu avem voie aici.Bella

quote:
Originally posted by Happy

Dragele mele caut si eu coafeza si machioza care sa aranjeze foarte bine si sa ceara pentru ambele servicii maxim 2 milioane ca nu imi permit mai mult.Help! Nunta in 3 saptamani!Merci anticipat

HappyGirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_2004 spune:

Ioana, e prima oara cand aud ca trebuie sa servesti cu prajituri la biserica. Eu la mine la nunta nu am servit nimic la biserica si nici la alte nunti nu am fost servita. In plus in Bucuresti nici nu ai timp, pt ca nuntile sunt programate una dupa alta si cand iesi tu sunt deja invitati de la urmatoarea nunta.

AnaMaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Michelle_2004, sa traiesti!

Nici eu nu auzisem, si m-am panicat aseara un pic. Azi insa la coada la depus actele la primarie am vorbit si cu altii, care ziceau ca servesc doar cu bomboane in Biserica.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Ioana..cel putin in zona mea-Galati..nu se serveste cu prajituri sau alcool la biserica.
La noi se poarta acum ca la iesirea din biserica sa serveasca o domnisoara dintr-un cosulet ca cel de flori pt pus in piept-cu "marturisirile miresei".Eu le-am facut personal pe ale mele.Intr-un patrat de tul alb,sau bleu..sau cum vrei tu...se pun 5-7 bomboane:arahide trase in glazura alba.Aceasta punguta se leaga cu trandafirasi facuti special pt asta..adeca ca si florile de pus in piept..din tul alb,bleu,roz..ce-ti place tie..sau daca nu..cu panglicuta bleu..alba..roz...Eu le-am avut legate cu panglicuta beu.La restaurant am avut insa pus la bomboanele de ciocolata tot asa legate in tul alb..trandafiras bleu....
La fel am avut la fiecare pahar al musafirilor(la cele de vin)..cate un trandafir bleu.Asta se vede si in poze.Daca..ai rabdare...!

Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

korinna, m-am mai uitat o data la pozele tale, foarte frumoase!

Cred ca o sa servim cu bomboane pur si simplu ... dar e OK ca domnisoara de onoare sa serveasca, in timp ce noi dansam "Isaia..."?

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Chestia asta cu cum anume poti sa faci pishu cu cerucile alea.... ma framanta si pe mine. Am hotarat sa nu consum lichide... nici n-am fost inspirata sa vizitez toaleta, cand am ales restaurantul.. Dar cine oare are toalete de 2 metri latime????

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

cercurile.. vroiam sa spun...
Mai am niste nedumeriri:
-cum tre' sa stai un masina?
*mireasa, cavalerul, nasul si
*mirele, domnisoara, nasa?

- cum se sta la masa (ca noi nu vom avea masa de 4 persoane, adic noi si nasii, desi asa as fi vrut... ma rog, chestie de organizare...)?
*soacra mare, soacra mica, nasa, mireasa, mirele, socrul mic, scorul mare?
ca maica-mea cu maica-sa n-au nmimic in comun!!!
*socrul mare, soacra mare, nasa, mirele, mireasa, nasul, parintii mei?
E vreo regula? Eu as prefera varianta a doua....


Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creatza spune:

Sandi,

felicitari si casa de piatra. Ce poze frumoase ai... Iar rochai este absoult superba! De unde ai luat-o si cat a costat?

merci mult,
Creatza

Mergi la inceput