Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stanciu.d spune:

Denisam..........................10 iulie
Dordia2000.......................18 iulie
Blanca000........................31 iulie
Sandi............................28 august
Michelle2004.....................4 septembrie
Canuta-om -sucit.................11 septembrie
Iepurila.........................18 septembrie
Korinna..........................25 septembrie
Fabya............................2 octombrie
Dana.............................16 octombrie

Ma inscriu si eu pe lista celor de anul acesta. Sper sa nu fiu ultima.
Am cam terminat cu pregatirile, desi mai avem de cumparat cate ceva.
Imi spuneti si mie cum e cu artificiile de interior? Eu am gasit pe cineva, dar seful de sala de la restaurant spune ca sunt periculoase :( Si tare mi-as dori...
aaah..si cum e cu starea civila? Cu cate zile inainte ar trebui sa mergem acolo? Am auzit ca ar trebui sa merg cu o atentie ca sa pot obtine o ora decenta...
Multumesc fetelor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Korinna, itzi doresc casa de piatra, o nunta ca in povesti, vreme buna si mult soare in suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Korinna, asteptam impresii de la nunta! Si sa nu ne uiti si cu sfaturi !

Sa povestesc si eu unde am ajuns cu pregatirile. Avem programare la biserica, restaurant (trebuie sa mai discutam meniul), imbracaminte scaune, fotograf, cameraman, muzica, invitatii .. la facut (dureaza ingrozitor de mult, si au avut o gramada de greseli cei din pasaj la Lipscani), verighete ... la magazin (a venit comanda, dar n-avem bani sa le ridicam). Ne lipseste: restul.

Cel mai important lucru mi se pare incaltamintea, ca daca nu e comoda nu rezisti atitea ore. As vrea sa-mi iau niste pantofi bej cu toc foarte foarte mic si foaaarte comozi. Puteti sa-mi recomandati un magazin? A mai optat cineva pentru pantofi cu toc mic?

Spor la pregatiri,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Despre pantofi... Si eu am cautat mult pantofi albi-crem nu foarte ascutiti si cu toc comod. Si am gasit, dar in Iasi. Finuti, albi-crem, cu botul nu foarte lung si taiat si cu tocuri de 5-6 cm inaltime si 3 cm latime. Au aratat foarte bine in pozele in care mi-am ridicat rochita si au fost de milioane la dans. Am stat incaltata de la 5 seara pana a doua zi la 8, slujba religioasa a durat o ora si jumatate (!!!), am dansat incontinuu si nu cred in aceste ore sa fi stat mai mult de o ora adunat pe scaun. Si nu m-au durut picioarele!!! Decat pe la 6 dimineata incepusera sa ma doara talpile de la atata dans.
Asa ca recomand tuturor celor care vor sa se simta bine la nunta lor: PANTOFI CU TOC JOS!
Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

..Si eu voi opta, cu siguranta, tot pt pantofi cu tocul jos.
Am fost in vara asta la nunta unei prietene f. bune, a avut o rochie culoarea piersicii si pantofi bej.
Au fost facuti pe comanda la sotul Doinei Levintza, erau gen balerini, cu toc f. mic, au costat 150E.
Cei de cununie si i-a facut la Mihai Albu, cam acelasi pret cred, tot asa, si-a ales tocul, culoare, material, etc.
Dar eu cred ca poti gasi si in magazine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu am optat pentru pantofi cu toc lung. Sotul meu e mult mai inalt ca mine si daca alegeam toc jos s-ar fi vazut diferenta si mai mult. Oricum nu am avut nici o problema cu ei , au avut un calapod foarte comod( "Comod" era si firma producatoare, i-am luat din Cocor). Am dansat toata noaptea, si hore si alte topaite si am rezistat. Nu a fost deloc greu sau obositor. Toata lumea se mira cum rezist pe tocurile alea, mama imi luas pantofi de schimb dar nici nu am vrut sa aud.
Daca va face placere , puteti vedea ce pantofi am avut in poze (se vad cel mai bine cand mi-a dat jarteluta jos)


http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

So, si noi vem nunta pe 23 octombrie, mai e putzintel. Suntem aproape gata. sotul e imbracat tot, eu am rochitza de mireasa + 2 perechi de pantofi(am probleme cu picioarele), dar nu gasesc pt cununia civila. Am ratat un costum superb, din cauza unei superstitzii (nu dau bani de lunea). In rest: restaurant gata, deco gata (150 euro), tort ne-am informat si hotarat, fot & video gata, cununia civila o avem pe 22 oct si pe 11 oct trebe sa depunem actele (se depun cu 10 zile inainte), florile avem idee, cele din piept vor fii naturale, si am batut palma pt un pret. Invitatzii, verighete de la sine inteles ca sunt gata.

Nu mai stiu cine zicea ceva de invitatzii din pasaj Lipscani: aceeasi problema am avut si noi, nu au fost gata la timp, dar am facut scandal si ce crezi ca am obtinut: carduri de masa gratis ;)

Ioana75, nu stiu de unde esti, dar daca esti din Bucuresti, da-mi un semn cand apari pe YM albinutzza75@yahoo.com, si iti spun de unde. Aceeasi problema ca si tine o am si eu


Albinutzza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stanciu.d spune:

Eu mi-am gasit pantofii de mireasa la Madonette (au magazin in Mall si pe Dorbanti). I-am gasit la reduceri (70%)- m-au costat 1 mil 300. Au toc f mic si sunt extrem de comozi. Puteti incerca, am vazut acum 2 zile ca mai au inca.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna iubitele mele!!!!
nma mai refac!!!A fost nunta visurilor mele..a fost superb superb!!!Acasa..la gatit...la plecarea de acasa..a fost cum am vrut eu:sa-mi zica"tziganu" la ureche:"Ia-ti mireasa ziua buna"...apoi am plecat tot poporu in Gradina Publica..am facut acolo poze...ma simteam ca o regina!!!Cum am pozele..le scanez si le urc pe webshots..probabil asta va fi luni dimineata.
Am ajuns la restaurant la ora 19.La inceput nu am fost decat noi si parintii lui Cristi..restl poporului a plecat acasa sa se schimbe.INsa am dansat de am spart.Apoi au iceput sa vina..sa vina..sa vina...si desi am dat comanda de 60 portii..au fost pana la urma 73.
Pt primirea musafirilor am avut cumparate pahare speciale pt mire si mireasa...cu floricele lipite pe ele..o sa le vedeti in poze.
Aaa..dar am uitat sa va zic de biserica..a fost superb...am avut cor...apoi 2 preoti batrani au slujit..extraordinar!!Toata lumea a a fost emotionata.La biuserica au fost si Stefu si Mihai.
In rest ce sa va mai zic....am dansat ca nebunii toata noaptea..si cu noi toata lumea!!!
Dimineata m-a desbetelit ...si mi-a pus palarie.....am mai dansat cateva dansuri...si gata!!!
in final ne-am achitat toate datoriile..si ne0au mai si ramas ceva banuti..nu multi insa la nr asta de persoane zic eu ca e oki:70 milioane!
Acum..m-am linistit..sunt fericita si impacata!!!


Corina mamika de 2 baietzi

http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:


Korinna, voi la ce restaurant ati facut nunta si cat a fost meniul?
Sper ca nu te deranjeaza intrebarea, dar mi se pare super bine ca v-ati acoperit toate cheltuielile si v-au si ramas.

mersi

Mergi la inceput