Miresele anului 2004

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Fetelor, eu una am aceeasi problema cu postul. Mama mea mi-a spus mai intai ca nicioadata nu a fost respectivul post atat de lung ca anul asta. Asa ca in final am ajuns de am sunat la patriarhie sa vad daca va fi post sau nu. Si de acolo mi-au confirmat acest lucru ca a fost o exceptie anul asta, apoi mi-au spus ca nu se stie inca pentru la anul cand va fi dar a facut parintele un calcul si s-ar parea ca avand in vedere ca Pastele va fi in mai, deci destul de tarziu, postul din iunie nu ar trebui sa tina decat 3-4 sau max. 5 zile. Cum Sf. Petru si Pavel este pe 29, s-ar putea ca pe 25 sa fie post si nu pe 18. eu una mai cercertez pentru ca din acest motiv mai bai inca pasul pe loc.
Succes in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Miresele 2005
Kopilash............... 25 Iunie 2005
Pupezica................ 2 Iulie 2005
Bibyrox............... 16 Iulie 2005


Lista continua...

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Sarbatoarea de Sfintii Petru si Pavel este intotdeauna precedata de 3 saptamani de post, care nu variaza. Asa ca in fiecare an pe 8 iunie incepe postul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Si eu stiu la fel ca Stefana.
Asta e motivul pt care am ales 2iulie, noi ne-am fi dorit in iunie.
Am inteles ca se poate pe 4iunie, apoi e post 3 sapt si se mai pot face nunti abia pe 2iulie.

Daca stie cineva altceva, va rog ziceti-mi si mie.
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

se pare ca avem o problema aici.daca e asa cum spune stafana si pupezica...inseamna ca trebuie sa-mi aleg iar alta data.fetelor va spun sigur duminica dupa amiaza...dimineaza ma duc la biserica sa vorbesc cu preotul.

in alta ordine de idei:stie cineva de unde se poat inchiria huse de scaun..restaurantul unde vreau eu sa fac nunta are...dar nu cu funda portocalie cum vreau eu ..am facut o ficsatie pe nuanta asta de portocaliu
si mai vroiam sa va intreb ceva..dar am uitat ce..imi aduc eu aminte

kopilash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Kopilash dragalash ce restaurant ati ales? Noi inca nici nu am fost sa vedem restaurante... de saptamana viitoare ne vom agita . Tu ai fixatie cu portocaliu..eu cu roz! Dar ma gandesc ca nu prea merge.. roz cu alb... e cam pal nu?!

PS: Bine ca data care am ales-o noi (16 iulie) nu are nici o legatura cu postul . E undeva la mijloc!

Pupici la miresici [

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

neatza bibyrox!!nici nu stii ce bosumflata sunt din cauza postului ala.eu trebuie sa-mi aleg nunta in functie de ...socrul meu ..care vine in tara pentru o perioada foarte scurta de timp..adik o luna..si data care o alesesem era tocmai buna 18jun-la mijloc...acu...

in ceea ce priveste restaurantul...primul pe lista este restaurantul johann strauss(fostul restaurant floreasca)asta daca reusesc sa tin lista de invitati sub 150(atat incap acolo maxim sa ca sa fie ok).noi am fost deja si am vb cu ei ..meniul 25-30eur fara
a doua alegere ar fii restaurantul cercului militar ..insa eu nu sunt foarte incantata dar daca o sa am mai mult de 150 o sa trebuiasca sa fac acolo.

in rest mi-am cam facut o idee despre tot mai putin ..fotograf..muzica...baloane..doar idei ca nu am stabilit nimik

daca vrei o listuta mica cu unele restaurante pe care le-am vaz...da o strigare

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Kopilash! Sigur ca vreau!!! Eu o sa merg sa vad restaurantul din Herastrau! Am auzit numai de bine de el ... E chiar nasol sa depinda data nuntii de cineva sau ceva anume.. Oricum nu te stresa prea tare! O sa fie bine!

PS: Trimite lista aia pe PM!

Kissss

"You only live once, but if you live right, once is enough!"
Roxxy

http://photos.yahoo.com/bibyroxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

oki am nevoie de ajutor!!!era sa fac infarct ieri.
trebuie sa aduc o parte din invitati din tulcea...asdar si prin urmare trebuie sa asigur transportul.
am inceput sa ma interesez...mare greseala...cel mai mic pret care l-am auzit pentru o asemenea excursie:30.000.000lei minimu

asa pls help..cei care au mai facut asa ceva sau care o sa faca si stiu tarife mai mici ..pls un pic de help
ca daca nu ...vai si amar de bugetul meu

kopilash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Acum 3 ani am inchiriat un microbuz de 18 persoane pentru ruta Iasi-Constanta-Iasi, pentru 30 de ore si ne-a costat 2 milioane! Deci nu cred ca in doar 3 ani sa ajunga la 30, chiar de e vorba de un autobuz. Calculeaza si tu cat e pretul la biletul de autobuz pe ruta respectiva, inmulteste cu nr. de persoane si mai pune ceva si pretul ala il oferi. E asa o concurenta pe piata transportatorilor, ca e imposibil sa nu gasesti unul mai ieftin.

Mergi la inceput