Bebelusi de Martie-Aprilie 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirinda spune:

Elena, Micky, multumesc de incurajari, inseamna ca multi BB alaptati numai la san au mesele dese...m-am mai linistit Si mie mi-a zis de 180 ml la o masa, dar a mea maninca aprox 4-50 la o masa din ora in ora si jumatate, deci face cam 100. Vad ca nu e asa o problema ca-i maiputin, ca si ai vostri sunt la fel. Doctorii zic si ei dupa carti, dar tot in carti am citit ca fiecare copil are ritmul lui, nu trebuie comparat sau incadrat in vreo "norma"...si nu trebuie fortat pt ca ii poate da inapetenta la mincare...nepotica mea a avut, abia pe la 7-8 ani a inceput sa manince normal eu am ajuns la concluzia s-o las sa manince cit si de cite ori vrea ea.

Intreba cineva de diversificare...eu o sa incep sucuri la 4 luni si supa, piure la 6.

Multumesc de urari, tata-da, are cancer. la stomac, nu e o faza prea avansata, o sa-l opereze saptamina viitoare...zic doctorii ca are toate sansele sa fie bine, ma rog...sa o mai duca multi ani cu regim strict.

Veve, ma bucur ca ai mai reusit sa scrii, ne era dor de tine...
Claudelu, bravo ca dai jos kilogramele! eu, cu toata chinuiala cu alaptat din ora in ora, singura acasa, mincare, spalat, curat, tata bolnav, si altele, ca nici nu mai stiu ce sa mai fac, nu dau jos un gram!!! zici ca-s blestemata! ajung si eu la capatul rabdarii, ca Micky, incep sa cred ca s-au adunat toate la mine! Promit insa ca ma abtin si nu ma (re)apuc de fumat!

La multi ani, Luca, Daniel si Eduard, si scuze daca am uitat pe cineva!

Miri si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Miri imi pare rau pentru tatal tau !!! II doresc sanatate multa!!!
Acum hai sa te incurajez...eu am o colega de servici a carui tata are cancer(dar nu mai tin minte de care) si in urma cu cativa ani l-au depistat, tot tratamente peste tratamente si in final i-au dat aprox.2 luni de viata si uite au trecut cativa ani buni si e in viata si inca bine mersi...Eu zic ca daca ai zile ai...Numai D-zeu e in masura sa decida soarta noastra...


Claudia si Raul(01.04.2004)

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Fetelor, dar Flaviana chiar s-a suparat???!!! Stie careva de ce??? Eu sunt intr-o ceata nebuna!!!Lamuriti-ma si pe mine va rog!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Pai mi-a sarit, frate, mustarul, ca io postez aci si nu ma baga nimeni in seama! Si decat sa vorbesc singura, mai bine nu mai vorbesc deloc, nu? Claudelule, asta era tot "misterul" cu supararea mea! Dar ma rog, o sa imi treaca, ca doar nu-i nimeni obligat sa vorbeasca cu mine, ce atatea pretentii si pe capul meu!

Roxana, multumim pentru "aparitia" pe site.

Am pus poze noi pe site-ul meu de la webshots (cel din semnatura), inclusiv cateva din cele de la botez. Nu ca ar interesa pe cineva, da' eu zic, ca nu ma doare gura (adica mana)... .
Hai ca deja sunt eu rautacioasa si nu-i frumos. O sa va povestesc altadata cum a fost - frumos, oricum.


Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
http://community.webshots.com/user/flaviana17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanacaz spune:

Revin cu lamuriri asupra "aparitiilor" pe reclamaxxxx
Pentru procesarea corespunzatoare a informatiilor si actualizarea lor cat mai rapida, folositi adresele de mail corespunzatoare: pozazilei@home.ro pentru aparitiile in sectiunea "poza zilei", pozehaioase@home.ro pentru pozele pline de haz (amuzante, simpatice, nostime) si bebelusi@home.ro pentru restul informatiilor. Pentru a evita orice confuzii, va rog sa specificati in corpul mesajului si numele copilului in cazul cand trimiteti poze. Din motive de securitate mail-urile ce contin fisiere executabile vor fi sterse automat. Rapiditatea actualizarilor depinde in mare masura de acesti factori si de timpul meu disponibil.
Pentru orice alte (ne)lamuriri suplimentare la stau la dispozitie la adresa de mail manager@prestariservicii.ro


Va multumesc,

Luigi


reclamaxxxx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Flaviana,hai ca esti tare...m-a bufnit rasul cand am citit mesajul tau...sunt ffff faine pozele, asta doar asa de ochii lumii, nu ca m-ar fi interesat

Claudia si Raul(01.04.2004)

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleral spune:

Buna fetelor so LA MULTI ANI ututror picilor nascuti zilele astea.
Noi am fost plecati si nu am avut timp de scris, dar v-am citit.
Ela multumesc de precizari, am modificat configuratia albumului.. si acum sper sa ne puteti vedea si voi.
Si al meu pusti, de 2 luni jumate mananca la fel ca al tau Ela.. ma rog de el sa manance mai mult, dar neam si pace.. Cam 50-60 ml e media la el,desi in ultima perioada ( cam de 10 zile)si-a marit parca apetitul.. mananca si 90-110 ml la o masa.

Pentru ca manca putin la san si nu a luat decat 300 g in a 2-a luna, am inceput sa-i dau bibi dar cu lapte de la mine..
Incerc sa-l pun si la san si se joaca cu el , nu mananca.. si tare as vrea sa revina la san..Productia de lapte e ok, dar parca e mai comod si mai normal sa stea la san decat la bibi.. Ce ma sfatuiti sa fac sa-l obisnuiesc sa stea si la san? Noi si inainte aveam mare problema cu asta..abia daca voia sa stea cam 5 minute la o masa..


http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/nicoral/my_photos

Nicoleta si Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Fetelor bine v-am regait

LA MULTI ANI tuturor bebicilor noi suntem tare tare in urma cu urarile, dar ne scuzatzi nu?



eu uite incerc sa scot ceva din tzitzi dar nu prea reusesc, abea am scos de 2 ore 125 ml...si de maine dimineata putem reincepe lapticul de la mami, dar care nu mai estece sa fac....


of of of antibioticele astea...sper sa ajungem macar 3 mese sa le papam de la mine.

si gaza mea a inceput sa pape mai rar cam la 3 ore, chiar si 4 uneori si am scazut la 6 mese, aveam 7 pana acum cateva zile. Mancam un bibe de 135 la o masa, dar cred ca 120 raman ca ne mai curge pe laturi uf uf uf

Nicoleta, tot nu reusim sa vedem pozele Cum a fost la Montreal? ati fost si la festivalul de jazz....las ca crestem noi mari si la anul mergem si noi


MIrinda multa multa sanatate la tatal tau, e rau cu regim dar de nevoie nu ai ce face...si eu sunt pusa la regim si turbez, dar daca nu vreau sa ajung la cutit trebe. Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste toate

Roxana, site-ul e din ce in ce mai frumos, poate ajung si eu azi sa mai trimit poze, ca de maine ma apuc de pregatirile pt botez si nu mai am timp

Claudelul cum ai reusiot cu KG?spune-ne si noua nu fi rea...si eu ma lupt toata, a trebuit sa-mi iau haine noi pt botez, si stiu ca o sa slabesc si o sa le mai poarte mam mare.....

Flaviana e o dulce foc fetita ta....

S-a trezit printesa revin

Corina si Stephanie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Tot eu, am terminat masa

2 intrebari si plecam la plimbare

Mamici de fetite Elena, Flaviana, Adina, Simona , Irina....imi cer scuze daca am uitat pe careva, cum o spalati pe fetita la nunishca? fetita mea cand face KK se umple toata mai ales intre .....si trebuie curatata bine bine. In carti, iarasi cartile astea, spune ca sa nu curatam ca se curata natural, dar cum sa o las asa?

fetele cu formula, cat de calda ii dati formula? eu incerc sa o obisnuiesc sa -i dau mai rece decat calda dar nu tot timpul accpta asa ca tre sa mai incalzesc...voi cum procedati? eu bag la microunde apa, stiu ca nu-i bine dar cum nu avem stabilita exact ora de masa nu stiu pe cand sa pregatesc si cateodata se raceste pana vrea ea sa pape si atunci trebuie sa bag formula gata pregatita....

Pupicei

Corina si STephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Buna tuturor!
Lara face maine 3 luni!! Nici nu-mi vine sa cred ca au trecut 3 luni. Aseara am reusit s-o fac sa rada cu hohote timp de 5 minute si tare fericita am fost...ca prea ma stresam cand citeam ca ai vostri zic deja "mama" si a mea nici nu radea!:))

Mirinda, sa stii ca si Lara se trezeste noaptea sa manance. Ne culcam pe la 11.00 si se mai trezeste la 4 dimineata si apoi din doua in doua ore, dupa ceas!! Si ziua mananca de mai multe ori decat zice la carte si uneori vrea doar un san iar alteori pe amandoi. Doctorul de aici ne-a zis ca e absolut normal ca la 3 luni sa ceara sa manance (de la san) la fiecare doua ore sau doua ore si jumatate.

Daniela si papusa Lara

Mergi la inceput