Bebelusi de iunie-iulie 2003 (23)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Dana, unde in Grecia plecati? Crisa, stiu ca ati fost in Salonic. Unde ati stat? Ca daca nu ma organizez eu, Doru viseaza cai verzi pe pereti. El vrea Samos, pescuit... Sapt. asta trebuie sa ne hotaram. Si vreau si la munte!!!!

Pupici
Cornelia si Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

CORNELIA, GIO - sunt superbe pozele!!!

GIO - m-am lamurit si cum ati dus-o pe munte . Dar cum de mai incape in port-bebe? Se pare ca s-a distrat de minune pe acolo! Eu n-am fost niciodata la Herculane, n-am stiut ca e asa frumos orasul...

CORNELIA - v-am admirat costumul de baie, e o dulceata . Desigur ca meritul cel mai mare este al fotomodelului

Mai fetelor, ce-au crescut copiii nostri... Pe Taisia am vazut-o si in realitate, era asa un bebelus dulce, cu costumasul acela roz cu tichie, si acum s-a facut o frumusete de copilina . Iar Mariuta are niste obrajori numai buni de pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisotexa spune:

Cornelia, noi am stat in Nei Pori, o statiune la 100 km mai jos de Salonic. Mai, mai, ce fata mare Mariuta!!! Si cate stie sa faca. Pai Tudor nici mama nu zice cu dedicatie (ce-i drept nici nu am putut sa fiu mama 100% pentru el).

M-am hotarat sa il dau pe Bodo. Imi este foarte greu cu el. Daca as fi stat la curte sau daca stateam cu parintii era altfel. Am facut tot ce am putut sa il pastrez insa cu un sot care vine acasa numai noaptea si in weekend e prea obosit sa aiba grija de el, nu se poate. Va dati seama ca ma incurajez singura dar asta e adevarul. ca sa nu va mai zic ca daca il vreau pe bebe 2 chiar e imposibil. Daca stiti pe cineva care vrea un caine fox-terrier sarmos, dragut, cuminte (in casa nu face nici o prostie), foarte bun pentru copii mai mari care stiu de joaca, va rog dati-mi de stire. Daca nu se poate acomoda unde il dau oricum il primesc inapoi. Si acum plang de ciuda...

Gio, ce concediu frumos. Meritati si voi din plin putina distractie si odihna. taisia e tare maaaaaaaaaaaaaaare si frumoasa.

Kehleyr, am fost nevoita sa o iau pe bona din cauza problemelor mele la sarcina. oricum imi faceam mereu sange rau ca nu puteam eu avea grija de Tudor. Fetelor, va sfatuiesc, daca vreti sa mai faceti pe bebe 2, sa mai aveti rabdare un an ca sa puteti sa-i invatati pe cei mici sa mearga si sa pape (sa fie mai mari, de), ca altfel e tare greu. Romana ne poate spune cate ceva din experienta ei.

Nu stiu exact de cand nu o sa mai am Internet, caci am facut o cerere de suspendare pana cand voi veni de la tara. mai tinem legatura "telefonic".

iar scriu repede

Pupa Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Buna fetelor

Sa va ajung si eu din urma...
Ieri am primit mult asteptatul hamac si sezlongurile si sunt superbe.
Paula am spus deja ca are 8.360 si de masurat,nu am masurat-o.Sta in picioare fara ajutor si cand simte ca nu mai poate se aseaza jos,in fundic sau in patru labe.Ieri am lasat-o prin gradina si a facut "turu' gradinii" de vreo 100 de ori.Ea stie sa arate cine e mama,tata,Miru.
Pt ca Miru a invatat-o sa faca bllblblb(cu degetelele peste buzite,in sus,si-n jos),daca o intrebi"Ce te-a invatat Miru sa faci" sau "Cum face Miru" piticuta repeta miscare(scuzati explicarea suamara a miscarii).Paula face si bravo-bravo(asta facea de mult),stie cumn face pisica(si daca o intrebi,sau cand vede pisica face ma...i....ma).Zice "mama","tata","papa"(si stie la cne se refera).Mai zice "baba"(dar nu stim cine e aia,asa imi zicea mie ininte sa stie sa spuna "mama",poate "baba" e numele meu de alint).
Cand vede masina zice brrrr,brrrr.......si cam atata.Tre' sa o invat si pe ea partile corpuylui,sa arate cati ani are,si sa se autoarate.

Cornelia,felicitari pt reusitele de la un anisor.Pozele sunt tare reusite....foarte frumoase.Sa va traiasca mogaldeata!Aveti un costum de baie.......Voi unde ati fost la mare?

Gio,foarte frumoase si pozele voastre.Felicitari si voua pt. reusitele Taisiei.

Kehleyr,ai maaaare dreptate.Copii nostri au crescut mari deja.....SA NE TRAIASCA!!!!!


va pup ca-s cu pitica-n bratre si nu ma lasa sa scriu


maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Andra, multzam pentru invitatie dar David ajunge la Breaza abia saptamana viitoare. Pe 17 ii luam motul asa ca daca sunteti pe acolo va asteptam cu drag.

Bai, laudaroaselor, aveti mila de noi astia mai mici si mai prostutzi

Dana la 3 cocosi cu singuranta cred ca l-am prins pe bucatarul mediocru care mai era si intr-o pasa proasta. Era mancarea aia de abia puteai sa o mesteci, fada si fara aspect.

iar fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

bibi-esti mortala

Spuneti-mi va rog.
Am vb pe chat cu cineva si a spus ca nu au voie copii care au facut varicela sa mearga anul acela la mare(?).
nU va interesati va rog pe la pediatrii pe care ii cunoasteti daca bb mea face(Doamne feri) si are 11 luni,si cand vom pleca la mare va avea 1 an si 11 zile....putem pleca cu ea la mare????Dar cu Miru care are 13 ani?

Va implooooorme

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Mamici&bebici


Deschid eu subiectu' cu nr 24 ca am pregatit listuta

OK?

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

Cornelia, noi am fost cu Maya in Bran, intr-o pensiune super misto, ..aveau o gradina IMENSA de vreo 5000m... atat de relaxanta...
Singura problema este ca este cam static, adica noi am savurat ore indelungi cafeaua in curte, am stat pe iarba, ne-am mai plimbat prin Bran, da' este destul de mic ..si mergeam sa mancam pe la Moeciu,,,unde mergem de cativa ani...la Cheile Gradistei sau la Craiasa Muntilor.....peisajul este mirific....merita sa stai sa-ti incarci bateriile...si pentru copii este raiul pe pamant....numai ca, repet, voi ca adulti s-ar putea sa riscati sa va plictisiti de atata...liniste. Vezi si tu....

uite ptr.exemplificare pozele de acolo
www.community.webshots.com/user/carmenmaya

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Buna fetele,

Carmenutza - noi am ales meniul si am facut bufet suedez. Am luat cam multe antreuri si din cauza asta nu s-a mai mincat friptura, cred c-au ramas vreo 40 de fripturi pe care le-am luat acasa ptr week-end Dar stii cum e, ca daca la o petrecere nu ramine mincare, inseamna ca n-a fost de-ajuns. Unde-s vremurile tineretii, cind spre dimineata cotrobaiam prin camarile gazdelor dupa muraturi, slanina afumata sau ceva pesmeti ?!? Daca mai vrei informatii scrie-mi pe PM ca sa nu le plictisesc pe fete aici cu amanuntele.

Gio - ce mare s-a facut domnisoara, si aceeasi ochi albastri uluitori! pupici! Deci a fost bine pina la urma chiar dac-ai lasat-o pe Taisia la bunicii, parca tu iti faceai o mie de probleme pe tema asta, nu? Le prinde bine si lor, si bunicilor sa mai stea impreuna, ca sa nu mai zic de noi.

Cornelia - bebica e o dulce, mi-a placut si costumul de baie.

Crisa - cind pleci la tara? Imi pare rau ptr Bodo, dar stiu ca e tare greu si cu el si cu bebe si cu toata casa pe cap.

Noi am aranjat partea 2-a a concediului, vom merge la mare la Venus cu alti prieteni cu copii, dupa mijlocul lui august. In prima saptamina vrem sa mergem undeva la munte, Bran, Moeciu, agroturism ceva de genul asta, dar inca n-am reusit sa cadem la pace si sa stabilim ce si cum. E greu cind sintem mai multi, pareri si idei diferite.

pup u,
Andra

http://www.geocities.com/luca_obejdeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogao spune:

Poze noi cu Flaviu !

Mergi la inceput