Bebelusi de iunie-iulie 2003 (23)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Salutam mamicile si bebicii

Bibi, scuze, am incurcat borcanele si te-am maritat mai repede. Urarile se reporteaza pt. sapt. viitoare. Nana parea, dupa spusele tale, intruchiparea unei bunicute tare faine. Ma bucur ca ii dati o sansa pt. ca e tare greu sa gaseti pe cineva caruia sa-i incredintezi copilul si sa fii cu inima impacata.

Deci pica intalneala din week-end? Sa stiu si eu cum fac programul ca nu prea imi arde de stat pe acasa.

Carmen ma mai apuca si pe mine deprimarea cateodata, dar sun prietenii sa ne intalnim, mai fac planuri pt. week-end, … orice numai sa nu ma mai gandesc la asta. Sotul ma intelege ca nu pot sa stau toata ziua cu copil, gatit, spalat, curatat… si ne tot plimba. Oricum la servici inca nu ma intorc.

Mihaela, in Bacau am fost pe 18 iunie, dar era ziua lui Flaviu si nu se cadea sa dam buzna asa tam-nisam in toiul pregatirilor. Asa ca am ramas in Nic. Balcescu la niste prieteni. Data viitoare cu siguranta ne-om vedea.

Am gasit ceva despre un nou tip de scanner cu ultrasunete perfectionat care produce imagini 3D ale copilului din uter. Asta-i link-ul: http://news.bbc.co.uk/1/hi/in_pictures/3847319.stm

Acum mancam si plecam in Herastrau. Se crizeaza copilul ca nu il las la calculici.

Pupici

Bychi si bb Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Intrebare: ce lapte (o sa) le dati copiilor dupa 1 an?


Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by elena_ltd

Intrebare: ce lapte (o sa) le dati copiilor dupa 1 an?


Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai




din care bem noi,in cazul meu,LaDorna

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

elena - eu ii dau in continuare Milumil 3. Am intrebat-o si pe pediatra care mi-a zis ca pot sa incerc sa-i dau lapte de alimentara, dar daca ii place in continuare ce bea acum pot sa-i dau linistita pina la 3 ani. Asta e a doua opinie, cred ca v-am mai scris ca si asistenta care se ocupa de copilul colegei mele i-a recomandat la fel, ea deja il trecuse pe Dorna si a avut ceva probleme dupa vreo luna bb cu stomacul (bb e oricum mai sensibilos, spre deosebire de fi-miu) si i-a zis sa il bage din nou pe lapte formula, ptr ca e imbunatatit cu vitamine etc. ce are nevoie copilul si se poate da cu succes. Mie imi convine si ca e mai usor doar sa incalzesc apa plata si sa-i prepar laptele decit sa-i fierb lapte prospat, si asta n-are cum sa se strice ca i-l fac cind i-l dau, e usor de transportat etc.

bibi - cind il duci pe David la Breaza, ca noi il mutam pe Luca miine sau duminica ptr o saptamina, poate punem bunicii in legatura sa se viziteze acolo si sa aiba bb-ii companie. Ca sa fim mai atragatori iti spun la oferta si ca Luca a primit de ziua lui un tobogan din ala de la Chicco morcovel, pe care il vom instala la Breaza, plus piscina si hamac existente deja, si casuta Danonino... ce zici?!?

am zis ca n-o fac, dar pina la urma se pare ca vom merge in concediu si la munte si la mare cu copilul din dotare , si eu care visam la . Mai vedem pina atunci daca ma razgindesc, oricum sintem gasca de parinti + copii, chiar ar merita sa mergem noi fara sa le facem in ciuda...Dar putem oare sa stam cu burta la soare fara Pitu ?!

pup u,
Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina spune:

In 03.06.2003 a venit pe lumeVASILE ALEXANDRU 4.5 Kg si 63 cm.
Sa ne traiasca copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

LA multi multi ani, MARIUCA MICA SI IUBITA!!!!


[quote][In 03.06.2003 a venit pe lumeVASILE ALEXANDRU 4.5 Kg si 63 cm./quote]

woooow..cat de mare a fost la nastere..si cat de lung!!
Bine ati venit!!



Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

La multi ani Mariuta!
[red]Sa cresti mare, tot frumoasa si sa fii iubita o viata intreaga!

Noi am avut o noapte aproape alba.
Pe la 3 si jumatate s-a trezit Vladut si a inceput sa faca ture in patut.Eu tot incercam sa il ignor(asta dupa ce am incercat cu mancare, cu apa,cu suzi ca sa-l linistesc,degeaba),iar el radea si din cand in cand striga ma-mama-ma!
Ziua, preferatul lui e tata si din "tati" nu il scoate!
Dar noaptea nu o sa-l deranjeze tocmai pe tati!
Am "comis" si greseala de a-l lua la noi in pat.Efectul nu a fost cel scontat: ma tragea de par, imi baga degetele in nas etc
Pe la 7 a adormit la el in patut, iar eu am decis sa ma ridic din pat...
Partea proasta e ca azi mergem la o nunta.
Sper sa nu adorm pe ringul de dans.

Romana, stai linistita.E un proces normal de instalare a lactatiei.

Malina, bine ati venit!

Va pup,

Marta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

quote:
Originally posted by malina

In 03.06.2003 a venit pe lumeVASILE ALEXANDRU 4.5 Kg si 63 cm.
Sa ne traiasca copii

dora





Eu scriu pe fuga ca tre' sa ma duc sa-i iau de papa la piticuta.Noi azi cam stam pe afara(in afara de Miruna,careia i-au cazut jumatate din bube).

MARTTA-distractie mare la nunta,las' ca va distrati voi si dupa o noapte alba......

ANDRA_-sa-i introduci pe lista si pe mami malina si cu bb Vasile Alexandru(3 iunie 2003)

pumpilici





maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_ltd spune:

Intalnirea pica, nu?
Andra, la milumil 3 ma gandisem si eu. Imi convine din aceleasi motive ca si tie, dar mai caut si alte variante. De Dorna ce sa zic, am auzit atatea pareri controversate, ca nu-mi prea vine sa-l iau in calcul. La asta se pune si faptul ca tre sa-l incalzesc de fiecare data. Noi folosim un incalzitor de biberoane in care tinem tot timpul un biberon cu apa si cand e cazul, pac laptele.
Va multumesc pentru pareri.
we placut!

Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catan spune:

Buna la mamici.Pitica mea marti are vaccin si tare mai plinge cind il vede pe nena doctorul.O laudam cind era mai mica ca e cuminte si ea urla...Cind am fost la control sa o vada ptr bubite doar a controlat-o putin si a urlat din toate puterile.Ce m-oi face cind o sa-i faca vaccin?M-a capiat noaptea se trezea de n ori si eu de oboseala o puneam in pat cu mine si ea ma tragea de par sau ii trage niste suturi lui tati in spate de saracul il dor saleleeu mi-s mai desteapta ma intorc si ea nu poa' sa ma prinda.Dar m-am lecuit de cind cu trezitul asta asa de des nu o mai las sa vina in pat cu noi si i-am scos si biberonul cu lapte de noapte.Eram deja cu nervii la pamint.
Piciul meu nazdravan a inceput gradisi ca un baiat mare nu a plins deloc.Sa vedem cum se comporta luni ca vineri am avut o pauza ptr ziua Canadei (joi de ziua Canadei ea a deschis ,dar vineri si-a luat liber).Va pupam Catan ,piciul nazdravan si bebita Cindy.

http://community.webshots.com/user/catya106

Mergi la inceput