Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (30)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Ioana, Andrei, la 6 luni si jumatate, are 5 mese pe zi:
6:30-7 - lapte(e extrem de variabila cantitatea, intre 120-200, de obicei mai aproape de 200 ml)
10:30-11 - 200g de fructe(pere, mere, piersici, mango, banana,etc)+un iaurt Danonino sau o lingura cu varf de branza de vaci.
2:30-3 - 200g de legume (cartof, morvoc, dovleac, fasole pastai, spanac, etc) + cam 30g de carne sau un galbenus.
6-6:30 - 200g de gris+lapte+ un iaurt Danonino sau ceva fruct.
9:30- 10 - 200-280 ml lapte cu o masura de orez sau gris.

,Dana si Andrei(12 dec 2003)

http://community.webshots.com/user/dpintilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA!

LUCA .Sa fii sanatos,cuminte si sa ai noroc!

Mariana si DAVID(11.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

La multi ani Luca Sa cresti mare si sanatos si sa o lasi pe maia sa doarma!Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Fetelor, sper ca ati primit cartea toate care mi-ati scris mail sau PM. Va dau acum si citeva lamuriri in caz ca nu va descurcati cu fisierul. Eu am trimis o arhiva rar (se dezarhiveaza cu WinAce de exemplu), adica exact ceea ce am primit si eu. In ea sint comprimate mai multe fisiere :
- un fisier in format pdf (se citeste cu Acrobat Reader), care dupa parerea mea era suficient, fiindca e gata formatat pe A4 si apare cu caractere romanesti.
- un fisier doc (se citeste cu Microsoft Word si se poate si edita daca chiar doreste cineva, dar nu stiu la ce ar folosi, eventual sa schimbi formatul paginii). Daca aveti instalate fonturile care se cer in document atunci vedeti si caracterele romanesti, daca nu, trebuie sa le instalati
- niste fisiere ttf (True Type Font) cu fonturi romanesti, pe care daca nu le aveti instalate pe sistem, trebuie sa le instalati pentru a vedea caracterele romanesti in fisierul format Word.

Sper ca am fost destul de clara, dar daca totusi mai sint intrebari, nu ezitati sa-mi cereti lamuriri, sper sa va pot ajuta.

pentru Luca ! Sa cresti mare si sanatos si sa o lasi pe mami sa doarma (sau whatever) noaptea si de acum inainte

Codrin doarme inca, desi i-a trecut ora mesei de vreo ora, iar eu astept cu castronul de fructe pregatit de indopat.

Ioana, Codrin maninca de 4 ori pe zi :
- 8 - 250 ml lapte
- 12 - 250 g brinza dulce cu fructe (banana, mar, cirese, piersici sau ce o mai fi de sezon)
- 16 - 250 g legume (cartof, morcov, patrunjel, telina, pastirnac, mazare, conopida, spanac, gulie) cu piept de pui sau fica, apoi un iaurt Danonino
- 20 - 250 ml lapte cu cereale

Am fost miercuri la vaccin si a fost OK. Are 8.800 kg, 76 cm si mi-a zis dr sa continui cu Vigantol fiindca are bazele putin evazate (banuiesc ca se referea la coaste), dar sa nu ii dau mai mult decit 2 pic/zi. Fontanela s-a mai inchis, intr-adevar, dar e normala pt. virsta lui. Oricum ma mai duc eu si la dr noastra cind vine din concediu, ca ea il cunoaste mai bine pe Codrin si stie cum a evoluat pina acum, desi si dr cealalta a fost f amabila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaR spune:

Dana, ce anume lucrezi tu ? Web design cumva ? Daca tin eu bine minte parca ziceai ceva de Java, nu ? Te intreb, nu de alta, dar vreau si eu sa fac, la un moment dat (vad eu cind am timp ) o pagina web si ma intrebam daca pot veni sa-ti cer vreun sfat la nevoie, ca de vreo 10 ani n-am mai facut asa ceva si iti dai seama ca am cam uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

pentru Luca !

Dragelor, noi am fost f ocupati zilele astea cu facutul bagajelor si aranjatul ultimelor detalii, iar asta seara ne urcam in avion si gata, suntem si noi acasa pana la inceputul lui sept.

Mi-ar placea sa ne intalnim si sa va cunosc si eu.

Eu locuiesc in Dr Taberei pe la Valea Ialomitei si il plimb pe bb in Moghiros.

Dat fiind ca din Buc imi e cam greu sa accesez internetul, ca nu am cum de acasa, va scriu nr meu de mobil si daca aranjati de o intalnire dati-mi si mie va rog un tel 0722 489 589.



Andreea si Sebastian - 07.10.2003

http://community.webshots.com/user/andreeacc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpintilie spune:

Simona, eu nu fac pagini web, doar aplicatii java, combinate cu jsp. Aplicatii bancare. Habar nu am cum sa fac pagini web ca lumea. Imi lipseste si simtul estetic pe deasupra Da poti sa intrebi, poate te pot ajuta, mai intreb si eu in dreapta si in stanga.
Am uitat sa va spun(sau v-am spus?) ca am fost si noi la vaccin. A urlat asta mic de numa, mi-a facut si febra putin, vreo jumatate de zi. Are cam 8.500 si 67.5 cm. Noi suntem mai scundutzi.... Oare cu cine seamana?


,Dana si Andrei(12 dec 2003)

http://community.webshots.com/user/dpintilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mnicol spune:

Buna fetelor!
N-am mai scris de foaaaaarte mult timp nimic. Dar motivele au fost intemeiate. Ne-am mutat si la noua locuinta n-am avut telefon. Si deci, nici internet. Dar revenim in forta.
Asadar, ne-am mutat la casa. E super. Curticica, poate bebita sa stea linistita la aer, iar noi seara la o berica pt. ca tare mai e cald.
Bebita mea e bine. N-am avut probleme cu ea. Doar vreo 2-3 zile a fost un picut infundata, dar s-a rezolvat cu niste Ambroxol. Creste si e atre frumusica. Facem progrese. Ne ridicam in picioruse doar daca ne oferi o mana. In patut ne ridicam singurele. Facem si cativa pasi, dar mai usor asa. Inca nu ne-a dat nici un dintisor. Papam bine, 4 mese pe zi. pe la 8.30-9 210 ml lapte. poi pe la 13.30 legume cu carnita, la 17.30 fructe cu iaurt si cereale, iar seara dupa baita (22.00) 210 ml lapte si apoi somnic pana dimineata. De o saptamana doarme in camera ei si s-a obisnuit tare repede si bine. N-a facut figuri deloc. E cuminte foc.
Si sa stiti ca noi am fost cu pitica la mare... O saptamana a fost super.Letitia s-a adaptat extraordinar. Era numai ochi la tot ce se intampla in jurul ei. Nu dormea decat atunci cand pica pur si simplu de somn. Am facut si baita in minipiscina cumparata de mami. Nu am prea tinut-o la soare, decat dimineata putin si seara dupa 17.30. A fost excelent. Vrem sa mergem si la munte. Tot cu pitica, bineinteles.
Am pus si noi cateva poze, mai vechi, ce-i drept, dar erau singurele pe care le aveam in calculator, fiind facute cu camera unor prieteni. Promit ca in cel mai scurt timp le scanez si pe celelalte pe care le mai am (inclusiv cele de la mare) si le pun pe net.
Si la noi fontanela e un picut mai maricica, fata de alti copii de varsat ei pe care i-am vazut. Dar asta se inchide pana la 18 luni, cu plu si minus cateva luni, ca orice medie biologica. Nu cred ca e cazul sa ne ingrijoram. Mie dr. mi-a zis ca daca vreau ii putem face o doza de D3 injectabila. Inca ma mai gandesc. Eu acum ii dau Vigantoletten. Simple, fara fluor.
Va pupic si promit sa scriu mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandrap spune:

Luca!
Ne ies si dintisorii de sus. Patru.Unul deja a spart gingia.


http://community.webshots.com/user/sandrapintea

ana si bb sandra(23.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Luca!!!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput