Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

tot io......auzi la ea(la Bibi) ..ca la anul mai vrea o fetita....fugi ma d'aici...

Andra,bestiala ideea cu scrisoricile...cred ca o voi pune si eu in aplicare....

Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ia uite ca nici nu m-am trezit bine si ce citesc. Felicitari Bibi si "colegu"! Pai vazusem postarea ta despre schimbatul numelui si ma gandeam ca sondezi piata . Si daca tot nu m-am incumetat sa-ti raspund la subiectul respectiv, uite iti zic aici. Pai si eu fac parte din minoritatea care nu si-a schimbat numele, doar ca eu sunt mai cu mot (sper sa nu citeasca sotu'), l-am convins pe el sa ia numele meu. Pai daca el nu tinea la numele lui, dar eu la al meu da. E, nu e totul chiar asa, a fost vorba de mai multe motive pe care nu pot sa vi le povestesc, dar cel mai fericit a fost ...tata (nu ca asta ar fi fost intentia noastra). Sotul meu a mai fost luat peste picior, de "prieteni", dar a suportat cu stoicism. Asa ca el este acum dl. X, si nimeni nu mai pune intrebari.

Azi noapte Maria nu a mai facut febra, asa ca am rasuflat usurata, se pare ca a am trecut si peste asta.

Andra, pt. ideea cu scisorica. Nu sunt eu mare scriitoare, dar poate iese ceva. Si asa nu stiu ce sa ii iau, pt. ca ma gandeam si eu sa fie ceva ce sa ramana peste ani.

Crisa, te asteptam in august, Maria abia asteapta sa faca cunostinta cu Tudor.

Romana, facem galerie pt. bb din burtica. Gata a trecut si ziua lui Cristi, poate sa vina oricand! Pupici!!!!

Noutati despre Maria: urca scarile in patru labe (de fapt doar o treapta, ca dupa aia este prea uimita). Asta inseamna ca nu mai poate fi lasata nici un moment nesupravegheata. O sa ii facem o portita de lemn, ca sa nu poata sa o ia pe scari, pt. ca am renuntat la ideea sa cumparam una (mi se par f. scumpe). De cand a facut baie in piscinuta, nu mai vrea la baie!!!!!!!!! De fapt vrea, dar doar sa se joace, sa nu cumva sa indraznesti s ao speli. Si ce fericita eram ca nu am avut niciodata probleme cu ea la baie.

S-a indragostit de tati, e topita. Era si inainte, dar acum nu mai pot sa o dezlipesc de el. Daca o ia in brate, nu mai vine la mine decat in urlete. Pe le il strange cu manutele si se tot ascunde la pieptul lui, nici nu vrea sa vada pe altcineva. Tati, mandru foc, eu , dar nu zic nimic. Si ca sa-i arate cat de mult il iubeste, ii da sa bea bere la cutie. Cumnatul meu spune ca e o fata super, asa da, nu ca altele...

Nici eu nu am de gand sa-i pun pe tava telefon mobil. Sigur l-ar alege, si ce ar insemna asta: o sa fie operator GSM?????????

Va pupam
Cornelia si bb Mariuta

http://community.webshots.com/user/cornelianis
http://community.webshots.com/user/cornelianis2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

BIBI, felicitari si mult noroc... eu nu realizasem ca nu sunteti casatoriti, credeam ca zici "colegu" la misto . Sa fie intr-un ceas bun! O sa fie David de fata la nunta voastra, pacat ca nu e mai mare ca sa isi si aminteasca . Iar cu numele, eu mi l-am schimbat pe al meu, chiar daca nu insista sotzul il schimbam pentru ca numele meu vechi era din ala de il stalceste toata lumea si nu il poate pronunta (mai era si din Caragiale ), asa ca mai bine cu asta nou, care e banal dar macar usor de inteles

ANDRA, excelenta ideea cu scrisoarea. Eu tin deja un fel de jurnal, in care notez momentele importante ale evolutiei fetei, dar nu e scris la persoana a doua, deci nu e asa personal. Poate preiau si eu ideea.

CORNELIA felicitari pentru mersul pe scari

Si eu vroiam sa tund fata, dar nu ma lasa sotzu'. Si am tot auzit ca daca ii tunzi dup-aia nu le mai creste parul ondulat (am exemple concrete, nu e "zvon din batrani"), si are fie-mea niste zulufi de toata frumusetea... Mai vedem...

I-am comandat turta azi, si am reusit sa-l conving pe sotzu' sa serbam la munte . Daca socrii nu vin, asta e, ghinionul lor... dar m-am simtit de parca ar fi vrut sa imi forteze mana sa facem in Bucuresti si nu suport

V-am pupat si va salut din mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pojogam spune:

Poze noi cu Flaviu la categoria 9-12 luni !

Mihaela si Flaviu
http://community.webshots.com/user/pojogao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

buna fetelor,
eu am lipsit din cauza sesiunii.
La multi ani tuturor bebeilor si o viata lunga,fericita si plina de sanatate
acuma is nervoasa ca scrisesem un mesaj si m-i s-a sters


revin mai tarziu

pusi

maria, de Paula si Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Bibi sa fie intr-un ceas bun !Felicitari si casa de termopan!
Cum ati hotarat sa va casatoriti?L-ai cerut tu sau el pe tine?Vrem povestea chiar daca nu e in versuri.
Ama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet spune:

Kehleyr-are vreo semnificatie acest nume?Sa stii ca noi cand am tuns-o pe Mara avea par aproape drept si acum cel nou este cret.Eu cred ca e doar o superstitie ca daca ii tunzi dup-aia nu le mai creste parul ondulat.

Ama si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

AMA probabil ca isi schimba forma - daca e ondulat devine drept si invers . Si eu as fi zis ca e o superstitie daca nu am avea un amic care jura ca avea parul ondulat pana sa il rada maica-sa in cap... Daca te referi la numele meu, e dintr-un film SF

MIHAELA sunt foarte frumoase pozele . Dar nu ti-era frica sa nu pice de pe scara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Pai cum s-a intamplat bate la portile normalului, nimic spectaculos. Doar ca m-a cerut din cauza de .
La data la care ne-am mutat impreuna (20 mai 2002) gandeam ca are termen maxim un an ca sa se hotarasca daca sunt sau nu femeia vietzii lui. Atunci credeam ca o cerere in casatorie e dovada suprema a afectiunii unui barbat.
Intre timp mi-am data seama ca eram tare puerila in gandire si in ultimii doi ani, de fiecare data cand lumea ne intreba cand avem de gand sa ne casatorim raspundeam ca el e ACELA si eu sunt eu sunt ACEEA, e clar ca lumina zilei ca suntem o pereche iar David e oricum legatura noastra cea mai puternica.
Si totusi...la sfarsitul lunii noiembrie 2002 deja eram convinsa ca sunt insarcinata. Pe 1 decembrie am facut testul de sarcina iar in dimineta zilei de 6 decembrie n-am gasit in ghete cadouri ci doar un biletel pe care scria ceva de genul : « Iubita, mosul s-a gandit sa-ti faca un cadou mai special pe care vrea sa ti-l dea deseara ». M-am banghit (ca nu-s tembela), dar l-am lasat in seara aia sa-si inghita si limba si cuvintele caci nu l-am ajutat deloc. Intr-un final a zis ce avea de zis, am raspuns cum era de raspuns si apoi a urmat artileria de intrebari. Da` trebuie sa facem si nunta ? Da, iubita ! Da` trebuie sa-mi schimb numele ? Cum vrei tu, iubita ! Asa ca, a fost remiza.
Pe 25 decembrie Mos Craciun mi-a adus un inel cu perla si uite asa s-au scos Mosii in decembrie 2002.
Initial am stabilit sa facem cununia civila odata cu botezul lui David, dar atunci habar nu aveam ce inseamna primele luni cu un bebelush in casa. Nunta mai incolo...(doar, doar scap)
Acum, tam - nesam, pe nepusa masa, luni dimineatza n-am mai mers pe drumul obisnuit spre serviciu si am trecut pe la sectorul 3. "Ce facem aici?"
"Trebuie sa stabilim o data!"
Asta a fost tot.
Economie maxima de cuvinte ca doar ne intelegem din priviri.

Am ales 10 iulie data (asta daca reusim sa ne inscriem atunci) tot in ideea sa sarbatorim odata si casatoria si primul an de viatza al micutzului.
The end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

LA MULTI ANI!!!! LA TOTI BEBICII SI BEBICELE CARE DE-ACUM AU ININTAT IN GRAD, SUNT JUNORI! - dar si celor care vor implini in curand un anisor!
Tudor e baiat mare de-acum, a implinit anul pe 13 iunie, e tuns ca un soldatel -ce mila ne-a fost de pletele lui buclate, dar acum e mult mai usor de spalat, plus ca nu mai transpira si nu se mai incalceste perisorul. petrecerea a fost la tara, ca am avut cativa copii invitati si acolo a fost usor sa-i culcam in casa, la racoare. de pe tava a ales cheile, apoi pixul si carticica. contrar tuturor insistentelor, banii nu la-u interesat deloc-deloc!
in lumanare a suflat - OF COURSE!- Bogdan, care a si promis ca pana la anul o sa-l invete si pe Praslea sa le stinga singurel... Tudor a fost bucuros de tort, a mancat si el putina frisca... totusi, era cam indispus, pt ca a fost cam cald, si in plus el cam tusea dupa o raceala prelungita...

in rest, ce sa va mai povestesc??? acum suntem bolnaviori, bronho-pneumonie, luam antibiotic. cateva nopti ne-a tinut bagati in priza, ca nu putea respira, tusea, etc, si deci nu putea dormi, si nici noi, normal!!! a luat-o de la Bogdan, si va dati seama ce 'distractie' pe noi sa-i doftoricim pe amandoi... sper sa ne insanatosim in curand, si poate voi reusi sa intru mai des pe forum, desi peste doua saptamani plecam la mare!!! asa ca poate dupa aceea.


daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput