Bebelusi iunie-iulie 2003 (22)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

Mihaela - Flaviu pe scara e delicios. Pune-o pe site la evenimente desi sunt convinsa ca urcatul in copac nu mai e demult un eveniment in viata lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bychi spune:

Bibi, felicitari si frumoasa poveste. Nici eu nu stiam ca nu sunteti casatoriti. Sa aveti o petrecere faina tare pe 10 iulie!
Multe feministe aici pe forum! Imi place ca va pastrati numele de dinainte.
Ce fel de tort ati facut/faceti la 1 anisor? Ma gandesc sa fie ceva mai nedulce (daca se poate) sa manance si copilul din el. Si daca se poate sa arate si tentant ca sa se infiga in el, e numai bine. O sa intreb si La bucatarie…
V-am pupat

Bychi si bb Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Si eu care ma laudam ca Maria urca scarile in patru labe. Flaviu cred ca face asta de la 6 luni, s-a plictisit si acum urca in copaci .

Bibi, mie povestea voastra mi se pare chiar romantica. Deci in anul 2002 mosul a fost foarte darnic.

Daca tot mi-ai adus aminte de casatoria civila, mi-am adus aminte ce faza mi-a facut mie sotul meu cand am depus actele: era f. crispat si cand a fost intrebat cu zambetul pe buze ce doreste, a raspuns f. tare: "am venit sa ma insor" si toata lumea s-a intors spre noi, compatimind bietul om . In momentul respectiv nu m-am simtit prea bine, dar acum mi se pare tare comica faza.

Bychi, am pus si eu o intrebare la bucatarie. Uita-te acolo. Mi-a fost recomandat un tort diplomat, dar cum eu sunt delasatoare nici nu am listat reteta. In schimb mi-am dat seama ca seamana cu un tort pe care il face mama cu fructe, frisca, gelatina si piscoturi de sampanie si cred ca o sa-l fac pe asta. Incerc sa fac rost de "frisca adevarata" si sper ca nu o sa bb-ii nici o problema daca mananca o feliuta mititica.

Ana Maria, multa sanatate puiutului!

Va pup
Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amik spune:

bibi,in primul rand vreau sa iti spun ceva ce imi sta pe limba!esti o femeie foarte frumoasa!fara nici o legatura cu nimic.ma bucur mult pt tine si familionul tau!sa va dea dumnezeu tot binele din lume.stiu ca e un cliseu,dar mai bine de atat cum sa o spun?

apropo de nume,toata viata am visat sa ma casatoresc cu un barbat al carui nume de familie sa fie deosebit,caci al meu era...well,cam naspa!si am dat din lac in putz!de la "moraru",acu mi-s "cojocaru"!

alexandra mea merge si ea!dar face trei pasi si se arunca in bratele cui o prinde.am impresia ca e cam comoda.sper sa nu semene cu tati care si-ar parca masina langa fotoliu daca ar putea!nu ca eu as fi mai activa!trebuie sa am rabdare cu ea,sa nu se sperie sau sa se simta frustrata si apoi sa nu mai mearga deloc.placerea ei cea mare este sa impinga la carut.si mai nou sa urce si sa coboare scari/borduri.

bine macar ca mananca acum!imi creste sufletul in mine cand vad ca deschide gura pt un dumicat,apoi altul,apoi altul...si in sintea mea ma intreb de fiecare data "oare e ultimul?".

are 9,500kg si 73cm.nu e grasa dar asta este exact media.a zis doctorul ca alexandra mai bine ma mosteneste pe mine la silueta decat pe razvan sau cei din partea mamei lui,care sunt mai dolofani!si cred ca asa va fi,caci alexandra nu pare deloc genul gurmand.

in rest...asteptam si noi cu inflacarare 10 iulie caci mplinim anul...si apoi am vrea sa plecam vreo saptamana sau mai mult la casa de la tara.astept insa sa ia si parintii mei concediu ca sa mergem impreuna acolo si sa ne impartim treburile!
de asemenea imi doresc enorm sa ajung cat mai repede la mare!nu am mai mers de 2 ani si mi-e un doooor!si scumpul meu sot,desiuraste marea,mi-a promis ca ma duce.macar 3 zile sa stau si eu sa iau tot soarele ca tzaranu'!

ma duc acum sa ma intind si eu in pat ca imi curg ochii si nu mi-e prea bine de la raceala asta tampita cu care m-am procopsit.

romana,oare ce-oi face?:=

Alexandra mare si Alexandra mica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

avem si noi poze noi, de la petrecerea de 1 an!
iata adresa: http://photos.yahoo.com/mirmirion

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Cristi va multumeste pentru urari , pe fetite le pupa iar pe baieti sigur nu-i bate ca e cuminte si e un dulce.

BIBI: Mai fat adar tu nu erai casatorita? Ei in cazul asta iti urez casa de piatra. Referitor la numele de familie il puteti pastra fiecrae sau il poate lua unul de la celalalt sau le reuniti. Oricum e bine. Principalul e sa fiti fericiti si sa va intelegeti in lucrurile esentiale.

In legatura cu bebe3 daca as sti 100% ca iese fetita mai ca as mai suporta o sarcina cu tot ce presupune ea. De fapt mai rau e la inceput cind sint greturile si la sfirsit cind nu mai am rabdare si ma tot intreb oare cind se va produce evenimentul? In ce zi ? La ce ora? O sa fie doctorul apt?

CORNELIA: Cred ca e cam nesimtitor bebe2 ca nu vrea nici cu galerie. Nu fi geloasa pe biata fata ca-l prefera pe tati. In timpul in care sint ei doi impreuna profita si fa altceva. Oricum e o faza trecatoare. Si Cristi m-a preferat numai pe mine cind a inceput sa umble tinut de minuta si iti dai seama ce chin era pentru mine. A trecut si asta.

NICOL 74: De unde vine presimtirea asta a ta ca nasc in termen? Ca eu nu mai stiu ce sa cred. De cite ori am o contractie ma uit la ceas ca sa vad daca devin regulate si sa nu ratez momentul de a-mi chema sotu si de a nu duce repede, repede la spital.


ANAMARIA: Sanatate lui Tudor. Dar cum a reusit sa se imbolnaveasca asa de rau?

BYCHI: noi nu am avut nici tort , nici petrecere. Am avut musafiri pe socrii si ii asteptam si pe cumnati mei . I-am zis sotului sa ia un tort ca-l manic eu, nici o problema, si nu conteaza ca nu l-a avut de ziua lui.

Hai ca s-a trezit Cristi si vrea si el la tastatura.




http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria spune:

Romana, multumim de felicitari si nastere usoara!!! se lasa el asteptat, BB2, insa iti doresc din suflet ca, pe cat de lunga a fost asteptarea, pe atat de lin si usoara sa fie nasterea!!!
de racit asa de rau, a racit pt cva a luat virusul de la Bogdan - vei vedea si tu, asa e cand e un BigBrother prin preajma, e aproape imposibil sa nu fie amandoi baolnaviori unul dupa altul... si cum Bogdan merge la gradi, acolo colcaie racelile, asa ca toata treaba are rezultat garantat!!!
bibi, am citi abia acum restul mesajelor, si iti doresc si eu din suflet sa fie intr-un ceas bun si sa aveti o viata minunata impreuna, cel putin la fel de fericita cum a fost pana la 'marele pas'...

daca dragoste nu e, nimic nu e!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibi spune:

In legatura cu tortul eu va recomand cofetaria Pestisorul de aur din Berceni. Cum ajungi la intersectia cu sens giratoriu faci drepta pe unde merge troleul. E undeva printre case, dar la drumul principal e un indicator care iti arata cand sa faci stanga. fac niste indiene cu frisca NATURALA .

AMIK

quote:
bibi,in primul rand vreau sa iti spun ceva ce imi sta pe limba!esti o femeie foarte frumoasa!fara nici o legatura cu nimic.ma bucur mult pt tine si familionul tau!sa va dea dumnezeu tot binele din lume.stiu ca e un cliseu,dar mai bine de atat cum sa o spun?


Esti dragutza sa-mi faci asemenea compliment, dar adevarul e ca sunt numai fotogenica. Realitatea e mai trista.(ceva in genul episodului de aseara din Sainfeld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kehleyr spune:

Aoleu BIBI ai mila de cele dintre noi care incearca sa-si pastreze silueta si reusesc numai cu greu . Sau sunt de regim indienele?

Noi vrem sa facem pentru aniversare tort de mere cu blat de pandispan si multa frisca. Macar din pandispan si din mere poate si fata sa manance!

ROMANA nu cred ca acum, cand mai ai atat de putin pana sa nasti, e momentul cel mai potrivit sa te gandesti la bb3 . Nu cred ca obiectivitatea ta straluceste in aceste momente. Si apoi, nu e intotdeauna dupa cum vrem noi... bb-ii mai vin si neplanificati

ANAMARIA asa par ondulat mai rar . Sper ca nu i l-ati tuns pe tot!

AMIK si noi am ratat marea anul trecut si abia astept sa o revad. Cum au fost examenele? Sau tu inca nu ai terminat cu ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenutza spune:

quote:
Originally posted by bibi
[br

Acum, tam - nesam, pe nepusa masa, luni dimineatza n-am mai mers pe drumul obisnuit spre serviciu si am trecut pe la sectorul 3. "Ce facem aici?"
"Trebuie sa stabilim o data!"
Asta a fost tot.



Halal romantism....da io ce sa zic ca imi aduc aminte cum a fost la noi...ianuarie 2002, noaptea de Boboteaza, 6 dimineata ...mergeam pe strada, ne intorceam de la o petrecere inghetati bocna...nu gasisem nici un taxi....da' eram tineri si frumosi..ne tineam de mana, alergam, radeam....si cand am ajuns in dreptul statuii din Piata Cervantes...Razvan ma roaga sa ma opresc putin...vine in fata mea...si ma intreaba " vrei sa te casatoresti cu mine??" iar eu...."Hai ma sa mergem ca murim de frig...acum ti-ai gasit??!""

quote:
bibi,in primul rand vreau sa iti spun ceva ce imi sta pe limba!esti o femeie foarte frumoasa!

Am ratat vreo poza???
..bai da' chiar asa....tu niste poze cand mai pui??

quote:
sotul meu cand am depus actele: era f. crispat si cand a fost intrebat cu zambetul pe buze ce doreste, a raspuns f. tare: "am venit sa ma insor" si toata lumea s-a intors spre noi, compatimind bietul om . In momentul respectiv nu m-am simtit prea bine, dar acum mi se pare tare comica faza.

Dementiala faza...am lesinat de ras

Mamaaa..ce intens va pregatiti voi pentru petrecere..noi o vOm face pe 9 iulie.vineri....atunci ne vin nasii in tara....si habar n-am cum sa fac....ma gandeam sa facem vineri cu parintii si nasii..si sambata petrecere cu pitici...da'nu stiu unde??? Aveti vreo idee de locatie ptr.petrecere cu pitici?


Carmen si bb Maya Alexia

Mergi la inceput