Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

danielutza era o reteta de socata din formula as si eu i.am auzit e toti cei care o faceau ca erau multumiti ..
http://www.formula-as.ro/reviste_36488programul-de-varasi-natura-areevenimente:-...-.html

( deci http://www.formula-as.ro/arhiva.php
e numarul 364 , la rubrica "forma maxima" )



Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

quote:
Originally posted by danielutzu
, eu aveam o reteta in care bateam mascarpone si cred ca d'aia s-a lasat in halul ala! Las' ca vine sambata si fac eu tiramisu



Da, Danielutzu, pune mascarponele simplu, fara sa-l batzi, sigur iti iese! Spor la treaba si pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielutzu spune:

Da, merci fetele! OFF TOPIC: ma bucur ca mai exista si oameni care sa te ajute asa cum o facetzi voi........ Credeam ca in viatza de zi cu zi, nu mai poti sa fii dragutz! Ma bucur ca v-am gasit!
Acum sa revenim la bucatarie totusi!Cred ca o sa fac tiramisu in week end, iar socata sapt viitoare cand vine mama de la noi de la tara cu soc.......
Cu drag,
Danielutzu

rasfatzata de Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Caut si o reteta de briose. Am niste capsuni si as face o combinatie. multumesc,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Gabriela uite o reteta ( zic ei de budinca ) dar ies f bine si briose , e din formula As www.formula-as.ro/revista_7217383delicii-de-vara.html" target="_blank">aici ... in loc sa torni tot continutul in forma mare pui in forme mai mici de briose ...

Si mai e o reteta la Dulciurile Nataliei.. vezi pe pagina 1 acolo e lista cu toate bunatatzurile... mai in josul paginii sunt si briose...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Am si io o rugaminte (nu stiu daca s-a mai scris pe undeva...cu toate ca am cautat temeinic)...daca ati auzit de o prjitura cu branza topita!!! Va spun ca am mancat la cineva, era suuuuuper, dar din pacate si persoana respectiva luase reteta nu mai stiu de pe unde si...n-o mai gaseste .
Aveti idee cam despre ce ar fi vorba??
Nu de alta dar s-a adunat la noi o gramada de branza topita si as vrea sa fac ceva din ea...sa nu o arunc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

fetelor, caut si eu retete pentru un bebelus de 7 luni, piureuri de legume, combinatii de fructe, fructe cu iaurt sau branzica, de-astea, ca saracul cred ca s-a cam saturat de cam acelasi meniu zilnic.
multumesc!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

piticul la 6 si la 7 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Ma poate ajuta cineva cu o reteta ?
E vorba de foi de napolitane umplute cu crema de zahar ars+ nuca. Faceam placinta asta cand eram fata la mama si acum mi-e tare pofta dar nu mai stiu cantitatile. Stiu doar ca topeam zahar, adaugam nuci taiate(nu macinate). Separat faceam crema din zahar, unt si un ou cred, si aceasta crema o adaugam la zaharul topit cu nuca. Cam asta ar fii, dar nu stiu cantitatile, si poate mai si lipseste vreun ingredient.
Va multumesc anticipat
Dbunny20+ cu flacau in burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

Dbunny sper ca ai citit reteta. incearc-o si sa-mi spui daca ti-a iesit.

mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaispir spune:

scuze nu a aparut si reteta. uite aici cantitatile 2 cani de zahar se arde pe foc intr-o cratita groasa, dupa ce s-au arse de adauga o cana de nuci tocate marunt si se amesteca bne. cand e aproape gata se adauga 1/2 pachet de unt sau margarina si un galbenus de ou si se continua amestecatul pana cand se omogenizeaza. se intinde cu lingura de lemn peste foi. ai grija sa fie calda compozitia ca altfel se lipeste si nu o mai deslipesti de pe lingura.
si ai grija de tine

mirela

Mergi la inceput