Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram :):)

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonita spune:

quote:
Originally posted by alayna


Am ajuns la o concluzie,sunt dezastru in bucatarie
Am incercat cateva la inceput,vreo 3,s-au desfacut.Cu toate ca nu credeam ca se va intampla asta,nu era asa moale compozitia.
Am pus repede 1-2 lg de gris si mi-au iesit chitanoase nici nu pot sa o sfaram cu lingura,parca sunt caramele

Cred ca ma las de meseria asta de gatit



"Sa nu lasi sa treaca o zi fara sa vezi, fara sa auzi sau fara sa citesti ceva frumos..."(Goethe)




Inainte sa le pui in oala da focul la mic si cand incep sa clocoteasca pune o cana de apa rece.Asta e secretul ca sa iasa pufoase.

nicky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Stiu ca au fost candva dar nu reusesc sa mai gasesc retetele de dulciuri cu lapte condensat. Ma puteti ajuta? Va rog mult!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole25 spune:

buna fetelor

poate ma puteti ajuta si pe mine.Am luat de pe forul o retete de prajitura SNICKERS.La crema e trecuta o budinca de vanilie amestecata cu 6 galbenuse si 3 lg de zahar.Problema mea e daca budinca trebuie facuta cu lapte sau se pune asa praful de budinca.
Nu mai stiu de unde am luat0o si cine a dat-o ca sa pot intreba direct persiana respectiva.
va multumesc oricum.

nicole 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catia spune:

HRISTOS A INVIAT!
am si eu o rugaminte:o prietena vrea sa faca nuci umplute.prin carticelele mele nu apre reteta iar server-ul nu permite cautarea pana la 16.poate am noroc si stiti vreo una cum se fac!merci si mereu doar bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

unde gasesc salate? merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

violetik uite aici cateva pagini numai cu retete de salata:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71541&whichpage=1




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

quote:
Originally posted by catia

HRISTOS A INVIAT!
am si eu o rugaminte:o prietena vrea sa faca nuci umplute.prin carticelele mele nu apre reteta iar server-ul nu permite cautarea pana la 16.poate am noroc si stiti vreo una cum se fac!merci si mereu doar bine!



ADEVARAT A INVIAT!
uite aici reteta ce am gasit-o pe forum:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65193




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

quote:
Originally posted by Cat

Stiu ca au fost candva dar nu reusesc sa mai gasesc retetele de dulciuri cu lapte condensat. Ma puteti ajuta? Va rog mult!



Anna Lia

Pozele noastre



Catrinel, mamica fericita de Anna Lia (16.02.06) si Daria Maria (13.08.01)



uite aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65288




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Stie cineva cat zahar putem "fura" la dulceata de capsuni? Eu am o reteta cu 1 kg de zahar la 1 kg de capsuni. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:


o reteta pentru broccoli
buchetelele de broccoli, spalate si reduse la o dimensiune potrivita, se oparesc timp de trei minute (nu mai mult ca se inmoaie absolut dizgratios)in apa clocotita in care am pus si putina sare. dupa trei minute stingem focul si strecuram. se consuma repejor, nu e la fel de gustos rece, langa o friptura, nu inainte de a stropi buchetelele de broccoli (atentie!) cu un amestec de usturoi pisat, o cescuta de ulei (preferabil de masline, dar merge si cel de floarea-soarelui), sare si zeama de la o jumatate de lamaie. e bine sa avem acest amestec pregatit din timp. nu va zgarciti la usturoi.

Mergi la inceput