Bebelusi de mai 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor...uhh...caldura mare! Noroc ca in apartament la noi e racoare...numai bine. Dimineata se scoala Mircea pe la 8,30...papa in fuga mare , eu adun in graba de prin casa...si la 10 cel tarziu am intins-o afara ca sa ne putem intoarce pe la 12,30...caci altfel ni se coc creierii in cap! Mircea e bronzat pe fata cred ca l-a prins soarele cum statea el asa mai mult in leagan...astazi strumful nu a mai apucat sa manance de pranz ca mi-a adormit in carucior in dreum spre casa...e 15.40 si el inca baga la soamne...a ramas de azi dimineata doar cu grisul cu lapte...asa ca e destul de tarziu si nu cred ca o sa mai apuce sa pape 4 mese azi.Mai iesim seara pe la 18,30 pana la 21...si gata cu plimbarica.
Stiti ce mi-a facut prichindelul acu o juma de ora? In timp ce dormea cred ca a vist ceva urat ca s-a apucat sa ofteze in somn...da stiti cum de i se zguduia tot pieptutul...l-am luat in brate, l-am mangaiat...dar tare greu s-a pototlit...mi s-a rupt sufletul cand il vedeam ce sufera el asa in somn...era un fel de planset inabusit...si nu e prima oara cand face asa...oare viseaza urat?

Ollo ce ma mai distrez cum povestesti de papusicile tale...sunt asa dragute...ce sti tu draga poate fetele aveau chef de o baie in piscina la ora aia! Sunt niste scumpe!

Aalina sunt superbe pozele...si lui Dorian se vede ca-i prieste la iarba verde, si la apa...vi se apropie concediul fericitilor! Ce ai patit ce alergie ai facut? In privinta pupatului de acu no sa-l mai poti opri pe Dorian...si sa vezi ce de gagicute o sa-ti aduca pe la usi!Mai da ce are Dorian in ureche cercel...in poza aia unde e murdar pe gurita...e un scump!

Ione sunt frumoase fetele tale...cum te descurci draga cu doua? Cum faci fata...ca pe mine ma termina unul...la faza cu cucuiele suntem si noi...noroc ca ma tin eu ca o umbra de el...si-l prind in picaj

Carrie se pare ca micuta ta devine tot mai cuminte...auzi acolo se joaca singura in patut...adoarme singura...noi mai avem pana la faza asta!

adita...sanatos sa fie bebika...cu zestrea rezolvati voi cumva...vezi ca le-ai facut pofta fetelor de inca un bebe...hihih...
in ce prveste cazutul din pat...noapte puneti grilajul la loc...si ziua lasati-l jos!
Ups s-a trezit Mircea...cred ca e rupt de foame...pa si pusi la toata lumea!

daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Nu Alycia se vede o fanta de lumina prin marginea carutului. Eram tot la padure si ii dadeam sa manance iaurtel. Asta mai lipsea sa ii pun cercel. El a primit la un an de ma nasi o bratara de aur da nu i-am pus-o. In primul rand pentru ca tragea de ea ca disperatul si apoi pentru ca mi se pare prea mic pentru asta.

Eu m-am apucat de facut bagajele si spre bucuria mea nu se aduna atat de multe cate ma asteptam. E adevarat ca nu imi mai iau ca in alti ani "n-spe-mii" de haine pe care oricum nu le imbrac.

Maine dupa masa avem vaccinul ROR. Sper sa scapam cu bine.
Pupici

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Revenim si noi.
Aalina...noi avem vaccinul pe 29 dimineata.Am asa niste emotii!!
Cris..cre ca ai nostrii or sa creasca prurea la fel!Stefu e marait..da poate si pt ca e bolnavior!!
Acum 2 nopti..adica ieri noapte..pe la 1 se maraia.M-am trezit...am luat ceaiul..si cand am pus mana pe el..ardea ca focul.M-am speriat cumplit!Nici nu am avut curajul sa-i iau temperatura..am trecut la treaba..da-i cu otet..am pus novocalmin in fundulet...am dat nurofen..si a mai cedat..avea numai..39,6..sa inebunesc nu alta..pana dimineata ne-am chinuit!
A doua zi la medic...are iarasi..pentru a doua oara infectie pe amigdala stanga.Daca o mai tine asa..i le scot la primavara..ca nu am de gand sa o tin tot asa!
In rest..cred ca de la febra a facut caca de 5 ori/zi..de am crezut ca inebunesc!!
de mancat nici vorba..ba chiar a vomat de 2-3 ori...
Acu....ne refacem!

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Am facut vaccinul si a marait numai cat l-a intepat. Dupa aia radea cu asistenta fara probleme. Vestea rea e ca avem fimoza. Care acum ieri a fost un pic infectata. Acum dupa tamponare cu rivanol e mai bine. Doctorita ne-a recomandat ca dupa concediu sa mergem la chirurgie. Asa ca am tema de gandire

Daca ati trecut prin asta sa imi ziceti si mie. Eu am citit cam tot ce am gasit pe forum da tot nu stiu ce sa fac.

In alta ordine de idei l-am tuns pe Dori scurt, scurt, aproape ras. Spre mirarea mea a marait doar un pic la tuns. Am preferat asa pentru ca oricum avea doar 3 fire lungi ce ii stateau valvoi. Plus ca transpira la ceafa.

Pupici

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Aalina, si eu am trecut cu Antim prin faza cu fimoza, l-am dus la dr si nu pot spune ca l-au operat, dar au tras cu un clestisor pana s-a desprins pielita aia si l-au curatat. Pe urma cateva zile urla saracul ca din gura de sarpe cand facea pipi. Eu una cred ca la noi chiar a fost necesar, fiindca se ingustase foarte mult orificiul ala si facea pipi foarte greu, dar am vazut pe aici multe discutii destul de aprinse, cum ca "operatia" de fimoza nu numai ca nu e de fapt necesara, ci e mai mult un fel de moda daunatoare pt copil, ca e o trauma inutila, ca se rezolva odata cu cresterea, ca glandul e mai bine sa ramana acoperit ca sa fie ferit de infectii, ca ceea ce de obicei e considerata mizerie care se strange acolo e de fapt o substanta foarte necesara, si tot asa.Pe la noi medicii recomanda cu mare usurinta "operatia" de fimoza", dar pana la urma cred ca tu poti observa cel mai usor daca il deranjeaza sau nu, si daca nu-l deranjeaza, mai bine nu-l mai chinui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Raspundem si noi la apel ...)))
Nu prea mai avem timp sa scriem ca stam mai mult pe-afara: ori la plaja ori in parc la jocuri!

Olo de-abia astept sa ne vedem ...!

Aalina poate reusesti sa-mi dai si mie un nr de telefon mobil sa te pot suna cind ajungi la mare!

Korinna insanatosire grabnica!

http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Korinna multa sanatate. Si pupici la Stefu.

Lumy sper sa ne vedem. Tiam trimis un Pm cu programul nostru.

Adita si eu am vazut ca parerile sunt impartite si chiar nu aveam de gand sa ajung la operatie. Problema e ca acum chiar l-a chinuit. Si tare mi-a fost mila de el saracutul.

Am pus cateva poze cu noua freza

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Fetelor m-a terminat Dori in dimineata asta. S-a asezat pe olita imbracat si a stat cumintel iar cand s-a ridicat am constatat ca facuse kaki. Deci copilul mi-a aratat ce vrea da io nu m-am prins. Iar acum i-am dat apa din paharel si cand s-a terminat si-a luat o sticla de plastic cu apa si incerca sa isi mai toarne numa ca sticla avea dop

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Aalina ..sa stii ca si Mihai avea probleme cand era mik cu fimoza..se inrosise acolo rau de tot si era dedesubt,sub pielitza aia o gramada de chestie din aia alba..si era umflata rau...ma intreb cum putea fi sanatos asa!!!
Asa ca l-am dus la chirurgie..si o doctorita cu o pensa a tras de pielita aia..si gata!Ce aiesit de acolo nu-ti mai zic!!Cre ca avea un kilogram de chestie din aia.Am citit si eu ca nu ar fi bine..da naiba mai stie!!
fapt e ca de atunci l-am invatat si se spala singur..nu a avut nici un fel de probleme....si chiar rad ca o are ca un jidan...ca se decaloteaza toata..iiiih!!!
Insa e adevarat ca dupa interventia respectiva de cate ori facea pipi urla ca din gura de sarpe..asta prima zi..apoi gata!
La nastere mi-a zis ca si Stefu are fimoza..insa eu disperata am tot tras de putza baiatului..a mai curs si sange cateodata..fapt e ca la el...acum se decaloteaza ceva mai bine..si medicii care l-au vazut au zis ca e bine..ca nu are fimoza.!!!
Acu ce sa-ti zic..daca e putica rosie si inflamata...nu-l lasa asa..ca nici asa nu e bine..poate face infectie urinara..si e mai rau!!!
Nu stiu cat de traumatizanta poate fi operatiunea..Asta al meu a urlat o zi cand facea pipi da dupa nu a parut traumatizat!!
sau poate de asta o fi cel mare asa diliman????

Asa...in rest...
Stefu nu mai are febra..insa aseara iarasi mi-a vomat..daca nu ma dispera cand vomita asa...A facut pe el..pe covor..offf Doamne...imi trebe rabdare de urangutan!!!
Ce sa facem...o sa se faca bine!!!
Aalina...da Dori nu a facut febra mai??Noaptea zic?
In rest eu va urez o zi placuta si plina de plimbaruri!!

KORINNA mamika x 2


http://community.webshots.com/user/korinnay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alycia spune:

Buna fetelor! Azi am fost la biserica, nu ma pot lauda ca ajungem prea des pe acol si l-am luat si pe Mircea cu mine. Andrei nu a vrut sa vina asa ca a ramas acasa. Cine credeti ca canta in biserica....popa si cu Mircea al meu....popa.."Doamne miluieste...", sau ce mai zicea el pe acolo si Mircea dupa el...uooouuu...si uite asa a tinut-o in duet pana nu a mai cantat popa. Cand a spus predica s-a linistit copilul...ca i se parea normal sa vorbeasca cineva ...nu sa cante. Cand am ajuns in fata preotului sa-l miruiasca...se uita preotul la el il mangaie si-l lauda ca ce frumos a cantat...iar Mircea "hat!" de bratul popii sa-i i-a instrumentul de miruit...m-a facut de toata bafta asta mik.

Aalina daca trebuie nu ai incotro...si eu am fost cu Andrei la doctor si i-a desfacut pielita pe la 2 ani...si tot asa mi-a urlat vreo 2 zile cand facea pipi...da pe urma gata a trecut...a uitat...si acu e totul ok! Pe Mircea l-am decalotat la baie si se desface destul de usor putika...m-am invatat minte de la primul copil!Cum a fost dupa vaccin Dorian? A facut febra?
Bravo pentru olita!

Korinna stai calma fata ca nu e copilul traumatizat...se comporta ca un copil normal...mai fac ei si nazbatii..ca de aia sunt copii. MULTA SANATATE LA STEFU!

Lumy distractie placuta pe acolo...voi sunteti intr-o vacanta continua acolo...

Adita cum ai rezolvat cu cazutul din patut?





daca vreti sa ne vedeti da-ti clik aici:
http://community.webshots.com/user/penciu

Mergi la inceput