Bebelusi de mai 2003 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Korina, felicitari pt kg. Si eu sunt incantata ca de cand cu sarcina si cu greturile (care sunt foarte suportabile) am mai putina pofta de mancare, si culmea, mananc mult mai sanatos decat inainte nu fiindca stiu ca trebuie pt bebe ci fiindca chiar asa am pofta. Asa ca mananc multe fructe, nu mai suport prajelile si nici dulciurile nu ma mai atrag prea tare, iar efectul e ca in doua luni n-am pus nici un kg, chiar mi se pare ca am slabit putin. Sper sa reusesc ca la sarcina asta sa nu ma mai fac cat un elefant



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

buna fetelor

noi am fost ieri dupa-masa in parc 2 ore, asta mica la terminat pe tati atata a alergat.
a ramas dupa vaccin cu o usoara diaree care s-a accentuat we asta si nu mai stiu ce sa-i dau sa pape , probabil ca am cam bagat fructe.am trecut pe Humana Hn antidiaree si Smecta sa vedem azi cum e , a facut si eritem la fundic.in rest a papat mai bine si a dormit f bine.azi s-a sculat la 7 jumate, am luat0o din pat si a plans.am pus-o inapoi cu niste laptic, s-a jucat SINGURA jumate de ora si s-a culcat la loc, si pina la 9 jumate tot nani.eu ar cam trebui sa invat dar...
nu stiu ce am dar pe la amiaza ma loveste si pe mine un somn si dorm cu ea, in loc sa invat in timpul ala...dar e asa coplesitor, poate din cauza vremii...

la voi cum se mai desfasoara mesele?ca la noi unele sunt k dar altele e dezastru, o leg cu hamurile si ea se zbate urland sa se ridice in scaun si io ma enervez si uite asa

Lumy, ma bucur pentru voi ca sunteti iar toti 3!!si sotul meu e de ieri la noul job, si asta implica cel putin in prima perioada muult mai putine deplasari ca inainte, ceea ce ne face fericiti pe toti 3.

adita, de ce nu incercati cu un tarc din care e mai greu sa se dea jos, desi probabil ar fi cam greu acu s-o obisnuiesti cu el.probabil e o etapa prin care vom trece toate la un moment dar, doar ca Elena se grabeste. sotul tau cum se simte in calitate de viitor tatic din nou?dar Antim ce parere are?

kori, gand la gand cu dintucii, si noi ne pregatim de nr 8 si ma gandesc ca de acolo poate si diareea...

ione scumpe foc fetitele tale!sa-ti traiasca si sa te bucuri de ele!

va pupam

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(1 anisor)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Of ionela, cat te invidiez ca ai gemenutze!!! O sa mai incerc si eu, poate-mi ies ;)

Korina: bravo tzie ca ai vointza. Eu nu am! adica ma gandesc ca -i bine si grasa si frumoasa :)) si mai pap o potzie de tiramisu

Adita: mai, mai, incep sa ma gandesc serios la un BB, sa nu raman mai prejos ;)

carrie: la noi mesele sunt super OK. capcauna ar manca si castronul daca ar putea. in schimb, ca recompensa, dupa Emma alergam prin toata casa sa-i dam o lingura de mancare. Legumele le uraste! daca ar fi dupa ea, ar manca numai carne, masline, lapte si castraveti murati. Ca altceva nu-i place. Ma resemnes la gandul ca macar KiKi papa frumos, fara mofturi.

Don'soara KiKi si-a gasit o noua distractie: se urca pe fotoliu. De pe fotoliu sare pe canapea. De pe canapea se arunca pe podea. Si o ia de la capat. Si bunica o urmareste impietrita: sa nu patzeasca ceva. Ca daca-i intrerupe joaca, e jale! Ca nu mai are liniste toata ziua de urletele lui KiKi.

Ieri a plouat de dimineata. Si eu uitasem piscina fetelor in curte, si s-a umplut de apa. Si la amiaza, cand au iesit fetele afara, imbracate (ca era frig) s-au dus glontz la piscina... Evident ca a trebuit sa la schimb integral. Pana si scutecul le era plin de apa!

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

quote:
Originally posted by carrie



adita, de ce nu incercati cu un tarc din care e mai greu sa se dea jos, desi probabil ar fi cam greu acu s-o obisnuiesti cu el.probabil e o etapa prin care vom trece toate la un moment dar, doar ca Elena se grabeste. sotul tau cum se simte in calitate de viitor tatic din nou?dar Antim ce parere are?




As incerca cu tarcul, dar nu-i place sa fie inchisa, sunt sigura ca n-ar vrea sa stea. Sotul se gandeste cata zestre trebuie sa stranga daca facem tot o fata IAr Antim e incantat, isi doreste si un fratior.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Fetelor! am loc la cresa pt KiKi incepand din septembrie!!! daca ati stii ce penurie de crese e pe aici, v-ati da seama ca e o adevarata minune! numai 9% din cererile de loc la cresa pot fi satisfacute !!!
Mie inca nu-mi vine a crede!

Pupici,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Buna fetelor.
Olo multumim pentru reteta. Si felicitari pentru locul la cresa. De cate ori ma uit la pozele fetelor tale am senzatia ca este Emma si papusica ei :)))Aia in care fac ele baita este super.

Adita dar daca ziua lasi patul fara grilaj si il pui doar noaptea?

Dana_d multumim pentru listuta. Cred ca e cazul sa ma apuc si eu de facut bagajul.

Carrie la noi mesele sunt ok. Dori e un mancacios asa ca sta cuminte si baga. Cum mai sunteti voi? E mai bine puiul?

Lumy distractie placuta daca a venit taticul. Super pozele.

Ione multumim de poze. Cred ca nu prea ai timp sa te plictisesti cu frumoasele tale. Eu obosesc sa alerg dupa unul, da sa fie doi si eventual sa plece in directii opuse...

Korinna spor la slabit. E dupa ce am ajuns la 72-73 iar sunt la un prag. Plus ca am fost la padure zilele astea si am facut o alergie la ceva de am zis ca dau in primire. Asa ca acum trebuie sa fiu tare atenta ce mananc.

Ieri Dori a fost tare marait si pe la 5 a avut o repriza de plansete. Cred ca il chinuie un dinte ceva da nu se vede nimic. Am observat ca e tare incantat cand e multa lume in jur. La inceput se alinta dar apoi se joaca foarte bine. Insa e jale cand toti pleaca. Ma gandesc cat de greu o sa ne fie cand venim din concediu dupa ce o sa se invete cu atatia langa el.
Pupici



http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Noi am inceput cu cazaturile.
Ambele au cite un cucui.
Voi cum stati?
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

KiKi e extrem de prudenta! Pana acum n-a cazut niciodata din vina ei. 'Norok' ca-i mai pune piedica Emma si mai cade si KiKi sa vada cum e. Ca Emma e experta la cucuie, capete sparte, cazaturi de tot felul.
Sa vedeti cum a experimentat KiKi coboratul scarilor. Ca de urcat le urca de n-are treaba... La inceput a incercat sa coboare normal, in picioare. Pe urma si-a zis sa le coboare asa cum urca, cu fata la scari si in 4 labe. Pana la urma s-a hotarat sa le coboare in fund. E mortala!!!
Si in jocul ei cu Fotoliul si Canapeaua n-a cazut niciodata. Numai cand a impins-o Emma s-a dezechilibrat.
Deh, sunt copii si copii.

Bisous,
Mihaela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Fetelor Dorian a pupat prima fetita. Pana acum venea la pupaturi da el nu dadea oricat am facut antrenamente cu un catel de plus. Si azi am avut in vizita o fetita cu o jumatate de an mai mare pe care a pupat-o de a zapacit-o. Dupa aia m-a pupacit si pe mine. Asa ca de acum o sa devenim niste pupacosi.

De cazut noi nu prea cadem. Am avut si noi perioada noastra de cucuie mai demult. Insa acum se mai loveste din neatentie pe la marginile mobilei. Daca e singurel nu plage deloc insa daca vede ca se uita la el cineva e jale mare :)))
Pupici

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Am pus si eu ceva poze.

http://community.webshots.com/user/aalinador

Mergi la inceput