Bebelusi de ian-feb 2004 (19)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

As fi mers eu la balaceala chiar daca nu se intra liber, dar ma gandeam ca era mai interesant sa ne intalnim acolo. Maine si poimaine aud ca este vremea urata, asa ca...Apropos, a mers cineva cu bebelusii pe acolo? Daca da, astept impresii. Intre timp o sa incerc sa fac training intens cu Anita sa vad cum sa fac cu Alexandra la plaja.

Helen, pupici pentru Cosminel, o sa scapati voi in curand si de problemele astea. Ce este acela reflexul ascensorului?

Monica, mai ai examene? Eu am avut 2 si mai am inca 2. Mai aveam unul de la serviciu, dar la ala nu ma mai duc.




Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

La multi ani, Rares Ioan, sa cresti mare, sanatos si frumos!


io nu mai pot sa pun smilies :(


va dorim o noapte linistita. mai intram miine pe forum ca acu' e rindul lui tata.


Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

Astazi cred ca am avut cea mai grea zi (de fapt dupa amiaza) cu Rares: a fost in continuu marait, a plans mult, nu a stat o clipa jos, vroia numai in brate. Ne-a frecat de ne-au mers fulgii.
Nu a avut deloc febra, dar a fost atat de agitat ca nu mi-am imaginat pana acum. Cred ca este deranjat de dinti care am inteles ca ii cresc acum in gingie. Dragutul de el numai in brate se linistea si mai schita cate un zambet cand ma vedea pe mine.
Din fericire dupa baita a papat si a adormit singurel, ca de obicei. Sper sa doarma linistit si sa se odihneasca bine.
Abia acum ne tragem si noi sufletul.

Noapte buna tuturor.


Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Monica - multumim ptr invitatie !!! Andrei era tare fericit cand au venit de acolo :-)

Adriana - imi pare rau ca Rares nu s-a simtit bine . Sper ca maine totul sa reintre in normal. de la Matei !!!

Fug si eu la ca sunt rupta de oboseala...sper saptamana asta sa mai recuperez din orele de somn .

Noapte buna

Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Am intrat sa va spun doar atat:
Fetelor, desi nu sunt fan al emisiunii Big Brother, totusi nu am rezistat ispitei si am tras cu ochiul la marea finala si, stiti ceva (spun asta pentru cele care nu au apucat sa vada !!!) – A MERITAAAAAT !!!

Stiti de ce ?
Nici tata mosu’ nu ar fi luat din casa usturoi ca si Iustin, asa ca nu pot sa spun decat:


, ca fug la
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Na, ca acum m-am gandit ca este un subiect de postat la capitolul cu glume… BUNEEEEEE adica !!!

Gata, fug
DARAEL & Maria-Daria (16.02.2004)

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Buna dimineata !!
In primul rand RARES !!! SA CRESTI MARE , SANATOS SI PUTENIC!!!!!
( ieri am fost pe fuga si nu am apucat sa-i zicem)
BIANCA-IUSTINA
ANDREI
TOT BINELE PENTRU VOI!!!

Noi ieri am fost plecati toata ziua, eu dimneata la examen,apoi am mancat si eu si bebele si am plecat la parc pe la ora 1, era o caldura de mureai, asa ca noi am stat la umbra, adica eu cu Albert.
In apa nu am avut curaj sa-l bag, mi s-a parut cam rece pentru el, nici eu nu am fost pregatita de plaja, nu am avut costumul de baie, pentru ca trebuie sa-mi cumpar, cel de anul trecut nu imi mai e bun sutienul, si-asa era destul de mic, insa acum chiar nu pot sa-l mai iau, dar nu am avut timp de cumparaturi inca.
Si daca timpul asta e asa schimbator, cand frig cand cald, nu stiu cand mai apuca apa aia sa se incalzeasca. Oricum era si cam rosie din cauza fierului din apa care a vennit in contact cu solutiile de dezinfectat apa si de-aia s-a inrosit. Dar in cateva zile va reveni la culoarea normala. Spun asta ca multi s-au speriat cand au vazut-o asa, dar eu stiu sigur ca este este de la tratamentul care s-a bagat in apa. Pana miercuri e intrarea libera, au vrut sa fie gata cu toate, ca nu putea cere bani de la lume si noi sa nu avem totul pregatit. Ieri au avut clienti peste asteptari, asa ca a trebuit sa mai aduca sezlonguri peste cele 1 000 care le aveau,si multe alte chestii ,asa a a fost o adevarata nebunie acolo pentru personalul care a lucrat , dar se obisnuiesc ei Adevarul e ca atunci cand e intrarea libera mai vin si tot felul de oameni mai necivilizati sa le spunem asa care nu prea tin cont de maniere, dar se va rezolva si problema asta , numai vremea sa fie bune, ca eu am de gand sa-i fac baie lui Albert. Am vazut destui copii mici pe acolo.
Vai cat am scris! Asa ...si aseara dupa ce am venit de acolo am fost la Sala Palatului la un concert eu cu Albert si cu niste prieteni, pe Nick l-am lasat acolo ca mai avea treaba , si am venit pe la 10 acasa. Vreu sa va spun ca am un baiat super cuminte, adaca a stat el cuminte toata ziua si in parc si la concert, mititelul, tota lumea s-a mirat de el, a vorbit cu toti a ras la toata lumea, iar aseara cand, in sfarsit, am ajuns acasa nu mai putea de bucurie,a uitata de toata oboseala si de foame, dupa ce pe drum de la Palat pana acasa mi-a plans cum nu mi-a plans niciodata, de oboseala, saracul.
Astazi nu stiu daca vom mai merge, poate daca va iesi un soare frumos....

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:

'Neata!

Rares a dormit f. bine azi noapte si s-a trezit pt. papa la 3 apoi tocmai la 8. Acum e ok, e linistit ca de obicei, se joaca si sta cumintel pe pat. Astept sa adorma din clipa in clipa.

Sper sa fii trecut pasa proasta de ieri. Oricum peste vaccin am trecut cu bine, fara nici o reactie.

DARAEL, noi stam chiar langa Semanatoarea (adica unde se afla Casa Big Brother), dar aseara am fost atat de obosita ca n-am mai avut puterea sa stau sa vad focurile de artificii. Anul trecut au fost SUPERBE! Le-a vazut insa Cosmin si mi-a spus ca n-au fost la fel. Despre castigator eu eram absolut sigura ca va castiga Iustin. Buna faza cu usturoiul.

Ati vazut meciul Franta-Anglia? A fost magnific: Anglia a condus cu 1-0 pana in prelungiri cand Franta a dat doua goluri in 3 minute (de prelungiri). A fost socant de-a dreptul, dar spectacolul de cea mai buna calitate.

Rares a adormit intre timp. Fug la .

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Andra sa stii ca l-am vazut pe Andrei cu eu eram la intrare si l-am vazut cand plecau cu sotul tau si sotul Adrianei. E un scump cu toate ca l-am vazut in fuga.
Poate veniti si voi sa ne intalnim mai multe. Putem sa stam si la umbra daca e soare, la umbra e bine e chiar racoare , e bine pentru bebici, Albert s-a simti tare bine, a dormit desi mi s-a parut muzica putin cam tare pentru ei, dar putem merge in partea cealalta unde nu se aude chiar asa.
Va pup!!!

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

buna dimineata si de la noi

am avut ieri o zi foarte frumoasa ... a fost 13 si noi pe fiecare 13 sarbatorim un pic data cind ne-am mutat impreuna :)
am fost in gradina botanica si am stat la umbra pina pe la 15 cind s-au adunat niste nori de ploaie, am ajuns acasa chiar cind incepea sa tune mai tare si sa ploua. asa ca Mateiutzu si-a facut somnul de prinz acasa - mai bine ca el afara nu doarme mai mult de jumatate de ora.
inspre seara iar am iesit la plimbare, am facut o gramada de poze ... a fost o zi minunata.

dar de azi iar sintem numai noi toata ziua, tati vine tirziu tare - of,of!!
tortul de simbata s-a transformat in prajitura pentru ca am uitat sa separ galbenusele pentru crema, le-am pus cu totul si cu zahar ... so ... am mai cautata ce aveam prin casa si am improvizat o prajitura din capul meu. a iesit un fel de negresa f.f. buna - Ovidiu a zis sa notez reteta :))

Mateiutzu s-a trezit si se joaca singurel, ma duc acsi sa-i dau babana cu brinzica si la plimbare cu noi.

pupici si o zi minunata!!

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput