Bebelusi de ian-feb 2004 (19)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

La multi ani!

Bianca Iustina

Andrei



nu stiu ce se intimpla de nu mai pot sa pun smilies :((
mor de ciuda

Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Anca, si noi pe fiecare 13 sarbatorim un pic data casatoriei, chiar daca a fost acum 14 ani jumate. Dar n-am ratat nici o luna pina acum.
Noi ieri n-am iesit afara, pina ne-am codit, pina ne-am pregatit, a venit seara si ploaia.
Cum faceti voi cu mincarea solida si iesitul afara? Luati cu voi piureul de fructe sau legume si i-l dati in parc cu lingurita? Ca din cauza acestor mese nu reusesc sa ies dimineata si sa stau macar jumate de zi in parc. Cind ies asa mai mult ii dau in parc bibe cu lapte si cereale la masa de fructe si zau ca nu-mi place sa-i inlocuiesc fructele cu cereale. Dar cind ajung in parc ma simt atit de murdara pe miini, desi nu pun mina pe nimic pina acolo, ca nu-mi vine sa mai pun mina si pe lingurita si/sau pe gurita lui.
Aseara am fost la mama si i-am pregatit de acasa cerealele in bibe, dar cind sa i le dau am descoperit ca i-am pus tetina cu gaura mica si nu trecea nimic prin ea. Asa ca am scos tetina si i-am dat sa bea cerealele direct din biberon. Si sa vezi dragul lui mama cum deschidea gurita ca o vrabiuta sa apuce biberonul si sugea cerealele alea... Si ce daca s-a facut ca un porcusor? A baut baiatul mamei ca dintr-o canita.
Voi nu aveti impresia ca progreseaza din zi in zi cu o viteza exponentiala? Parca pe zi ce trece comunic din ce in ce mai bine cu el? Ieri a zis "aaa...aaa" ca sa-i dau bibele sa-l bage in gurita. Si la fel a zis si la girafa pe care o tot morfoleste. Nu-i un cuvint prea complicat, dar e un inceput :-)

Pupici, ma duc sa dau cu aspiratorul .
N-aveti o menajera de imprumutat?

Diana si Mircea (2.01.2004)

http://community.webshots.com/user/dianab13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Daaaa, Diana cum sa nu ??? Albetrutzu zice toate vocalele si sa-l vezi cand ii dau sa pepe cum faceee, el e tare mancacios si pana apuc eu sa -i incarc din nou lingurita el tot cere disperat, mor de ras, nu are rabdare deloc, el vrea sa vina intr-una mancarea ca laptele, nu stie ca cu lingurita trebuie sa fac pauza de mestecat
El tot nu vrea ceai deloc. O sa-i iau si eu de ala mai special, poate i-o placea.

Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana77 spune:

Incepand din aceasta dimineata ma alatur grupului de mamici ... "lucratoare"

Da, am inceput serviciul.

Va pupam pe toate si pe toti si voi incerca sa fim cat o sa se poata de prezenti.
Oricum, la intalnirea de sambata venim (daca vremea nu ne va juca feste).

Tinet-mi VA ROG pumnii.



Ioana,

YANN
& PHILIP
_28.01.2004_

http://community.webshots.com/user/yannphilip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onix spune:

Salut!
Andrei al meu e bine si creste in continuare, de la 3 la 4 luni a luat constant cate 200 gr pe saptamana asa ca acum la 4 luni a ajuns la 8,8 kg noroc ca are 69 de centrimetii altfel ar fi o "bulinuta". Cum el avea destul de multe scaune pe zi am inceput diversificarea cu banana de vreo 3 zile si o mananca foarte bine cu lingurita. II place atat de tare incat da tot timpul din maini si se agita de trebuie sa-l tin pana ii bag in gura. E o adevarata distractie. Peste vreo doua zile incepem si cu marul, in rest doar san.
Si acum sa va spun ce va asteapta: baietelul meu cel mare Alexandru a plecat in prima lui excursie. Asa ca vineri am stat toata ziua cu sufletul la gura, au fost la Pestera Ursilor si la European Drinks (unde au primit sucuri). I-a placut, a revenit bineinteles tot murdarel si era incantat ca au stat si la iarba verde. Problema e alta au plecat dimineata la 8 si s-au intors la 19 timp in care al meu strengar a mancat doua felii de paine cu sunca si o punga de cipsuri!!!! Cand a revenit a mancat bine, i-am facut un dus si la ora 20 dormea dus. Am fost fericita ca a venit intreg si incantat de excursie!
Va pup acum dar mai scriu,
Ramona si baietii Andrei (14.02.2004) si Alexandru (5.07.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bianca Iustina si Andrei!

Ioana, multa bafta la serviciu.

Monica, eu am examene toata saptamana ca tare as fi mers la Aqua Park. Dar merg si cand nu e intrarea libera cu tot cu Alex. Vorbim saptamana viitoare.

Diana, Alexandra scoate tot felul de sunete, mai nou la orice ora din zi si din noapte. Din cand in cand se aude "achu" si "ga". "ngheo", "Ngi".



Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Offffffffffff, examenele astea!!! Mai am si eu unul tocmai pe 23. Dar, lasa ca scapam noi de ele si atunci o tinem numai intr-o plimbare si o relaxare.... uite-asa


Monica si bebe Albert
( 19.ian.2004)
http://community.webshots.com/user/monica1816

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Diana, eu ii iau piureul intr-o canitza inchisa ermetic, linguritza si papa baiatul afara. ieri in gradina botanica a mincat cu o pofta
pentru noi uitasem sa luam ceva de papa si speram ca o sa mai ramina de la Matei , da' de unde baiatul a ras tot. si suc de portocale indoit cu apa la urma

eu imi iau servetele umede si ma sterg bine pe miini, daca am cum ma si spal un pic. dar de obicei nu am cum

ce va invidiem pentru aqua park ...
da' mai crestem un pic si venim si noi cu totii

Matei scoate si el tot felul de sunete, noi chiar ne imaginam ca spune cuvinte si le "ghicim"
iar cind maninca mormaie intr-una ca un urs satisfacut
e tare comic si cuminte de nu se mai poate. si vesel, ride toata ziua.
acum numai ce am intors capul un pic la el si a inceput sa rida.

iaca am putut sa pun smilies ... da' a trebuit sa ma loghez sub win '98. so va trebui dezintalata partitia cu win xp ... bleah



Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004)

http://community.webshots.com/user/ancutza124

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Diana_b, 14 ani??!! Felicitari, n-as fi zis. Te-ai maritat la 5 ani?
Ioana, succese mari in bransa! Albinarim impreuna!
Roxana, pai asa sunt tatii, foarte responsabili. Ca de nu......le-aratam noi lor...Glumesc. Sigur ca e un dragut acest sotulica al meu, si acasa e tare atent cu Moti.
Pupici

Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_risnov spune:


La Multi Ani sarbatoritilor zilei!!!

Ioana, iti tinem pumnii ca totul sa fie ok! Sa ne spui cum a fost prima zi la servici si cum s-au simtit Arturicii (si tu fara ei).

Roxana si Monica, multa, multa bafta la examene! Dragele de voi cum le puteti face pe toate???

Adina, felicitari pt. un asa "sotulica"! Si Cosmin e tare atent cu Rares si-l iubeste de nu mai poate. Are mai multe poze cu bb decat am eu. Si in toate se vede cat de mult il iubeste. Ce ne-am face fara ei!

Diana, dar aveti vechime nu gluma in "meseria de soti". Felicitari si la mai mare! Si noi va ajungem din urma.

Fetelor, eu n-am plecat niciodata cu Rares sa pape in parc. O sa iau in consideratie si varianta asta. Eu insa il alaptez la fiecare masa si ... mi-e mai greu. O singura data l-am alaptat in masina Andrei si am fost cam stresata.

Cu intalnirea de pe 19 iunie in Parcul Moghioros cum ramane? La ce ora ne vedem?

La adresa de mai jos am pus in albumul "Goblenuri" doua dintre "creatiile" facute de manutele mele. Sper sa va placa.

Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004)
http://community.webshots.com/user/ad_risnov

Mergi la inceput