Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (28)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Ileana eu de citeva zile o culc doar in body ca este f cald in casa(26-27g)si inspre dimineata o invelesc cu un scutecel.

Dialori bine ai venit!Cum ti-a spus si Ileana mai las-o o sapt-2 si incerci iar cu carnita.Ou si ficatel de pui ai inceput sa-i dai?

Onutza sa nu mai aud de caini ca mie imi vine sa-i omor pe ai mei,am 2 o cockerita si un lup,cind doarme si Julia se gasesc si ei sa latre la lumea de pe strada,la vrabii,la pisici si mereu o trezeste.

Catia ce bine de tine ca te mai distrezi,sa te distrezi si pt mine ca eu nu mai apuc.

Fetelor mi se pare departe Herastraul,haideti sa ne intilnim in parcul Carol sau Cismigiu,ora ramine sa o stabilim dar sa speram ca o sa fie vreme frumoasa ca pe mine m-a innebunit pina acum.

Eu azi am fost si mi-am facut analizele la singe,sapt viitoare imi da rezultatul,sper sa fie bune,oricum am cerut sa vad Ca,Fe si Mg mai mult ca astea ma intereseaza.
Acum citeva zile am gasit un pui de vrabiuta linga usa,m-am cocotat si l-am pus pe casa,iar azi am gasit altul mort tot linga usa si l-am luat si l-am ingropat saracutul.
Maimutica mea e innebunita sa ma traga de par si sa ma muste de nas,azi mi-a bagat degetele in ochi si m-a muscat de nas de imi venea sa ma urc pe pereti de durere iar ea radea.
Ainceput si ea sa stea sg in picioruse dar sta doar citeva secunde dupa care isi pierde echilibrul.
Pupicei

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Laura, vreau eu aparatul pentru muci in plus. Spune-mi cum facem sa iti trimit banii pe el si sa mi-l trimiti tu mie. Daca se poate si nu e prea mare deranjul. Ca ma gandeam ca in eventualitatea ca il dau la cresa pe Matei din toamna, oricum o sa raceasca si e o chestie super macar sa aiba nasul desfundat.


http://community.webshots.com/user/carmen77102

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu spune:

Buna mamicilor si dracusorilor(nu le mai putem spune bebelasi cind deja umbla,vorbesc, se impun).
Si noi ne chinuim cu mincatul, adica in 45 minute in sfirsit reusim sa mincam o canita. Mincam cam 3 mese de solide, iar dimineata, seara si noaptea(se mai trezeste de 2 ori cel putin) mincam laptic de la mamica. Adoarme seara si in timpul noptii numai la piept, iar in timpul zilei in carucior si in leganas.De 2 zile am descoperit ca noaptea adoarme mai repede alaturi de mine asa ca i-am pus pe jos o salteluta si acolo doarme. Asa nu dorm eu cu el, si doarme mult mai bine. De imbracat, doarme intr-un body si o pijama subtirica. Dimineata daca vad cae racoare ii pun o paturica subtire pe el.
Ven, spune-mi te rog cum se manifesta refluxul esofarigean care are Markus? Brian dupa mincare vomeata totdeauna, dar dupa laptele meu nu are nimic. Tu ce cereale ii dai la Markus? La fel, cu ce sampon de corp il speli? Te intreb pentru ca un prieten merge in Romania si vreau sa o pun pe soacra mea sa imi trimita cea cereale si ceva sampon de corp, ea cam fiind habarnista la chestii de astea.
Liliana, sa sti ca si eu am avut probleme cu Melany ca ii curgea ochii. Cind am fost la medic mi-a spus ca iasa mucii pe ochii, Melany nefiind in stare sa isi sufle nasul si ca e bine ca nu ramin in nas si sa incerc sa ii scot mai des mucii din nas cu pompita. Stiu ca e un chin, pentru noi pompita e sperietoare.
Delia, Melany(02.09.2001) si Brian(31.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayumi spune:

Imi permiteti si mie sa intru printre voi cu baietelul meu care e nascut in decembrieCitind pe aici mai invat si eu cate ceva,multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Na, v-a mai gasit si pe voi harnicia!

La noi noapte aproape alba: dureri de burtica (s-a constipat de la cereale) si apoi dureri de masele... Iar... Trezirea din ora in ora.

Ana, mai, dar rar mai apari pe la noi. felicitari pentru progresele piticei, e precoca si ea, zau.

Ce ziceti de intalnire in Parcul Tineretului? Mie mi-ar fi absolut ok, ca tre sa mergem la nasa lui Luca si sta in zona.

Bubu, noi cerale folosim Nestle exlusiv, de toate natiile. Iar cosmetice Sanosan.

Mayumi, daca vrei pe lista tre sa ne dai detalii despre bebeul tau. Oricum, bine ai venit!

Valeu, am uitat sa felicitam sarbatoritii de ieri: Lukas, Alexander Stephan si Codrin! pentru toti!

Si sa nu-l ratam nici pe cel de azi: Aldito bandito! si sa cresti mare si frumos!

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayumi spune:

Uite cate ceva de baietelul meu:noaptea doarme cam 9-10ore dimineata isi infige manutele in parul meu sa ma trezesc,apoi ba se plimba prin camera in patru labe si linge tot ce-i sta in cale.Mancare mananca de 3ori pe zi,lapte de 5ori.Se joaca singur adoarme singur,nu avem probleme. Adora baita si mangaiatul.Nu-i place cand ii sterg nasul si gurita dupa ce mananca.Dar voi cu ce va mai laudati?VA ROG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Fetele amatoare de pompite: Carmen, Ciuf, Allya, Elena- trimiteti adresele (Elena si Allya le am pe ale voastre), si va trimit pachetele saptamana asta, probabil joi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Vikinga, in ca o data iti multumesc (in numele tuturor). Am receptionat instructiunile, nu-i tare complicat, mi-am inchipuit eu ca asa merge, dar vroiam sa fiu sigura, plua ca nu stiam ca tre sa pui apa in recipient.

Ieri am implinit 7 luni, suntem tare vesel, cu doi dintzuci jos, papam de toate si in cantitate mai mare. Suntem smecher deja, dar cumintel, doarme toata noaptea si se scoala vesel. Atata doar ca are dermatita atopica, numai asta nu ne lipsea. Luna viitoare ne ducem cateva zile la ocean, dar nu-l pun la soare, ca am auzit ca nu-i bine sub un an.

Ileana, spune mami tu ce mai dai de mancare lui Luca? Mai da-mi idee de meniu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Mayumi, inca o data te rog, da-ne detalii despre piticul tau, cand s-a nascut, cum il cheama, ca sa te trec pe lista. Asta daca vrei...

Laura, ce meniu sa-ti mai zic cand de 2 saptamani Luca nu papa cum trebuie? Intai a vomat tot, apoi a avut diaree si a mancat orez si morcovi, apoi a facut nazuri, si de 2 zile papa doar lapte... Asa ca... meniuri mai tarziu, sa se apuca de mancat macar. Si Luca are dermatita atopica. Spre norocul meu nu l-a mai suparat de vreo luna.

Si apropo de mancat, azi a papat un borcan de fructe fara sa-l fortez, a deschis gurita si gand s-a saturat, gata, a intors capul. Mai tarziu vreau sa-l incerc cu niste iaurt.

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIALORI spune:

julia mai intrebat daca fetitza mea maninca outz si ficatel,outz papa dar ii dau doar o jumat. de galbenus la 2 sapt. amestecat in legume, iar de ficat nu am incercat sa-i dau, as vrea sa-i dau sapnac, paote ii place; oricum ieri i-am dat mancare la borcanel (mazare cu morcov si dovlecel)asa a manicat dar nu mult, dar ma gindesc ca nu-i tine de foame, oricum am sa-i fac o pauza cu carnitza.

sandrap , ma bucur ca a iun copilas f. bine dezvoltata, ma uit cum explici tu caci copilul tau sta in funduletz, se ridica si tot asa, dar si a mea are tot 7 luni dar mai trebuie putin sustinuta, nu mult, dar ii place sa merga ieri a zis prima oara da-da, ta-ta ma uimit ce dulce a fost si o tine tot asa cu cuvintelele astea dulci, adevarul ca ma topesc cind o vad ca de la luna la luna face progrese.

Eu de culcat pe fetitza mea o culc in body ca e cald noptea si ii pun in picioruse niste sosetetzele;

Mergi la inceput