Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (28)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DIALORI spune:

Buna mamicilor,

Am citit mesajele voastre si ma bucur caci copii vostri sunt ok, unii dintre ei,binenteles;

Adamesca mi-ai zis ca, copilasul tau a facut afte in guritza ca a luat medicamente; dar ce spui ca si a mea afacut acum oluna in urma afte(adica candida),dar ia nu a luat medicamente, ia aprut asa din senin si doar eu ii sterilizez si acum biberoanele si suzeta si efectiv nu stiu nici pina la ora actuala de la ce a facut saracutza de ea, dar oricum acum ia trecut ca ia dat doctorul o solutie cu nistatin si o ungeam de fiecare data dupa ce manca;

Danateo s ie uam avut probeleme cu sinul cind avea Diana mea 2 luni, pe atunci oalaptam si doctoritza mea de familie, mi-a dat sa iau antibiotic si nu mi-a zis ca nu am voie sa alaptez; eu ii dadusem deja 2 mese lui Diana si noroc ca la a doua masa cind statea ea cu tzitzica in gura luasem prospectul si il citisem, ca nu aveti voie sa alaptati daca luati acest antibiotic; dupa aceea am trecut-o pe formula si eu imi aruncam laptele; a fost groaznic pt. mine cind imi aruncam laptele si nu il dadeam lui dienutza mea; asa ca ai grija cu tzitzica ta, du-te la doctor si rezolva problema nu te lasa; sper sa mai suga dupa aia, ca fiica mea a refuzat dupa aia tzitzica, nu a mai vrut a ales calea cea mai usoara, ai grijaaa....

Mai Ciuf, tu ai un copilas de milioane, ce nu as da si eu sa manince si Diana mea asa de bine ca, copilasul tau; oare va manca vreodata asa bine?
In privinta fotografiilor, multa lume spune ca seaman cu sotzul meu, oricum parerile sunt impartite, dar sincera s fiu acum parca mi se pare ca nu seamana cu nici unul dintre noi.
Iar cu botezul , eu stiu ca si parintii vin la biserica, nu stiu cum se practica pe la voi si depinde si din ce parte a tzarii esti, stii cum se spune: "atitea bordee atitea obicee", dar de cind ma stiu eu parintii se duc la botez.
Dupa cite am citit pleci si tu in tzara, pe ce data?
si eu sunt cu cadourile si pregatirile, imi fac probleme cu Diana pe avion, ca nu stiu cum o sa reactioneze si ma mai gindesc si cu manicarea; am sa avd cum o fi si am sa va povestesc cind ma voi intoarce; eu stau 3 sapt. si ma intorc pe 18 iulie.

Apropo pe mine cine ma trece in lista aniversatzilor, ca ma uit in lista si nu ma vad, Diana mea e nascuta pe 9 noiembrie;

Hai ca va pup caci trebuie sa plec la ceva cumparaturi pt. cei din tzara.
Diana & mami Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Am gasit niste retete pt copii (pe varste) in wreclamailegalala alt site = avertizare. Unele sunt cam deplasate, dar puteti alege dintre ele. Azi am cumparat dovlecel si praz sa-i fac eu o mancare. Pana acuma i-am dat legume cam tot din borcane, inafara de cele din supa de pui. ieri i-am dat prima data ficatel de pui si l-a mancat cu placere, era amestecat cu legume, bineinteles.

Ce-as veni si eu la intalnire! Va invidiez.

Avem poze noi.

http://share-photocenter.bestbuy.com/osi.jsp?i=EeBOWzhu2aNWH8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

M-am invrednicit sa pun niste poze in albumele de 5 luni si de 6 luni. Acuma pic de somn, asa ca revin maine cu povestile.....

Somn usor!
Ileana, am notat, ramane pe luni!

Fetele care doresc pompe, astept adresele pe PM!!

Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Fetelor ce repede scrieti voi ...io cu circoteca de-acasa n-am timp ....da' de citit citesc tot :-)

Deci sa iesim la raport : Duminica dragutzul de fi-miu asta mare - Bryan - a scris cu creionul si cu pixul toti peretii pe care i-a gasit prin casa in timp ce ii dadeam sa suga lui bebetul ...deci nu aveam cum sa il vad ...i-a bagat lui ta-su niscaiva biscuiti in
cd-writer de s-a crizat taticul intr-un mare fel cind a vazut ....dupa care s-a plictisit si-a luat cateii la fugarit ...astia saracii nu mai stiu unde sa se ascunda cind il apuca pandaliile

Bebe micu' papa cu drag si spor , i-am dat deja si smintinica si unt i-am pus in piureul de cartofi ...vad ca nu a facut nici o alergie si nici nu i-a fost rau ...iar smintina ii place mama mama ...voi ce ziceti daca nu ii e rau are ceva daca ii dau? Ca piureul de cartofi il scuipa cu indirjire daca nu are untic si smintinica in el ...azi ii fac orez cu morcovi si ardei rosu si ceapa calite toate legumele , sa vedem si miine ma bate gindul sa-i fac o mamaligutza cu unt, brinzica si smintina.

Fetelor iaurt pot sa ii dau oare daca deja i-am dat smintina , unt si brinzica?

La intilnire vin si eu ...sufleteste doar, noi pe 4 iulie venim in Romania...ma duc ca s-a crizat gindacelul ...sper sa mai revin mai tirziu

Va pupa pe toate cu mult drag onutza

Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

VEN pune Linux pe calculator, acolo nu sunt virusi! nu prea merg jocurile obisnuite facute pt windows, da in rest gasesti si office pt linux.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Deci ramine la ora 11 la intrarea de la Sincai(acolo e liceul),dar totul depinde de vreme,am citit si la mamici de aug-sep ca se intilnesc tot pe 26 in Tineretului.

Ciuf si eu am fost la botez,eu stiu ca ai voie doar daca ai molifta de 40 zile facuta,iar acum mai nou preotii dau bb mamei,nu-l mai dau nasei.

Danateo nu are importanta daca nasa nu e casatorita,eu am botezat 2 bbi cind eram fara remorca.
Cel mai bine sa mergi la dc sa vezi ce ai la san, poate nu e nimic grav.

Onutza daca deja i-ai dat smintina si unt poti sa-i dai fara prob iaurt.

Azi a cazut si maimuta mea din pat,m-am dus in camera cealalta 1 minut sa-mi iau o pereche de pantaloni si cind am venit nu am mai vazut-o in pat,era linga pat,se uita la mine si radea,nu a patit nimic ca a cazut pe moale dar eu am tras o sperietura groaznica.
Eu nu mai stiu ce sa-i mai fac sa pape,chiar daca ii dau diferit zilnic,acum papam si bucatele mai mari putin ca a invatat sa mestece,oricum sunt f fericita ca papa tot ce-i dau si nu face nazuri la nimic.
Azi i-am dat compot de corcoduse cu visine,la inceput s-a strimbat putin dar dupa a baut 130 ml.
Noi inca papam 5 mese de san si 3 diversificate.

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ven, super pozele ... mama ce a mai crescut Markus ... si ce frumos s-a facut in Bistrita, cu copacii verzi ... cand am fost noi era inca iarna. Iar tu si Cristi aratati super bine, si Markus e tot al tau .. leit mami .
Onutza, succes cu bbeii si cateii ... si sper sa ne vedem duminica.

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Elena, am vizionat si pozele voastre: mai, dar e precoce rau Alvaro al vostru ... sa stea in picioare la 6 luni!! si e un scump si un dulce, smecheras ... si fetita care e cu el in poze e tare scumpica ... unde ai gasit-o?
Sa iti traiasca si sa creasca mare si sanatos.

http://community.webshots.com/user/carmen77102

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Dialori, o sa va trec si pe voi pe listuta imediat. Cu candida nu stiu ce sa-ti zic, la noi a fost de la antibiotice. Dar deva e pe trecute, adica funduletzul s-a curata, doar pe limba se mai observa cate ceva...

Julia, e prima cazatura??? Ca io le-am pierdut sirul...

Ven, Markus seamana cu tine. E frumusel rau de tot. Am uitat sa va zic ca avem si noi paturica si tenisi ca ai vostri. Ma rog, tenisi am avut, ca s-au rupt demult.

Onutza, dfaca i-ai dat unt si smantana, da-i si aurt fara probleme... Am inteles eu bine, vrei sa-i faci lui legume calite??? e cam devreme... Sau poate am inteles eu gresit...

Hai sa va mai povestesc de Luca: de cand a descoperit ca se poate ridica in picioare, cand se trezeste noaptea (de multe ori, din nefericire) e deja in picioare cand ajung eu la el. E mortal cum sta in picioare, cu ochiii inchisi si scanceste. Parca-i somnambul.
A descoperit ce interesante sunt usile care se misca inainte si inapoi. cand o ia prin casa tarash e la usa si o hatzana incoace si incolo pana isi da cu ea in cap sau peste maini. Se uita urat la usa si gata, nici nu plange. Si mai are o pasiune: taraste pe parchet o jucarie de lemn care face un zgomot infernal. Or sa ne reclame vecii in curand.

gata, ca s-a trezit si plecam la plimbare. A, a inceput sa pape aproape normal. Nu mananca in aceleasi cantotati ca inainte, dar papa. Si, evident, daca papa, nu mai doarme bine. Ca doar nu poate sa le faca pe amandoua bine.

pentru david si fabian!!! Sa va faceti mari!

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Julia, molifta se poate face doar la 40 de zile??? Ca eu asa cum v-am zis urmeaza acum sa-mi botez neastamparatul si cum nu sunt o fire f bisericoasa nu le am pe-astea cu oranduielile in domeniu! Asa ca molifta nu mi-am facut! Dar la botez trebuie musai sa merg! De fapt cred ca o sa o iau pe prietena mea (care va fi doamna nasa) si ne ducem amandoua, ca doua nepricepute ce ne aflam direct la biserica sa intrebam ce trebuie facut!

Ileana, mortal fi-tu! Auzi semi somnambul! Dulce foc!

Ven, pt fetele din Bucuresti, nu mai bine ne trimiti pompitele la una singura si pe urma ne impartim noi? E mai simplu si mai ieftin pt tine. Ce ziceti fetelor? Suntem multe din Bucuresti?

Multumesc frumos pentru toate fetele care m-au incurajat si m-au sfatuit de bine in problema sanului dar, exact ca-n zona crepusculara nodulul meu uite-l nu-i! Azi trebuia sa ma duc la doctor sa-mi fac ecografie dar numai ca mi l-a “rezolvat fi-mi care s-a trezit azi noapte cu o foame mare in gat si l-a facut sa dispara! Mare magician gaza mea!


Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput