Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ileana, ar fi super si ora, ramane sa vedem daca vor toate fetele.
Simona, eu ii dau fier lui David, 5 pic. cu 5 de vit. C dar i-am facut analize si avea fierul la limita inferioara iar Ca la cea superioara asa ca nu ia Ca. Si stiu ca fierul se asimileaza cu vit.C.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Vikinga ahh..ce ma bucur ca mai e cineva ca mine.... Eu abia acum am inceput sa-i bag legumele, ii pun treptat la fiecare 2-3 zile cate o noua leguma si apoi incep usurel si cu fructele..
Sa stii ca si la mine s-a strambat.. cand am inceput cu marul cu biscuite.. Nu-i placea deloc. Asa ca am schimbat-o pe legume..astea le-a acceptat.
Ileana, eu stiu ca ei isi iau mai bine din laptele de mama fierul si calciul, decat daca i-as da vitamine sau ficatel de ex. Eu cred ca stomacelul lor e prea fraged ca sa-i dau acum carnita (asa mi-a spus si doctorul si mi se pare corect).

Ma gandeam cum e mai bine sa-ti hranesti copilul, dar probabil ca e greu de spus pentru ca efectele unei bune/rele alimentari apar tarziu ...
Spor la hranit bebei si nopti linistite.

La multi ani sarbatoritilor



Adriana, Codrin(19 aprilie 2002) si Olguta( 6 decembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleur spune:

OK fetele,Tineretului ora 10.30-11.00 dar spuneti-mi si mie unde in parc ne intalnim caci n-am fost niciodata acolo.Eu de luni nu mai intru pe net,o sa o sun pe Liliana si Iulia cand ajung.

Noi cam avem mucisori si ma cam incerca si pe mine o raceala ,sper sa ma ocoleasca.

Numai bine,
Fleur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Dragi mamici, bine v-am gasit.
Dupa cum am vazut azi nu avem nici un sarbatorit si nici un bolnavior. Exceptand Fleur cu nasucul.
Ieri fiu-meu nu prea mi-a mancat mancarica solida, a fost mai mult biberonar, dar seara nu ne mai intelegeam cu el. I-am dat pui cu smantana. Mai fetelor a mancat un cotoias. O fi prea multa carnita pentru el? Stiti cum, mi-a ras canuta. Cred ca dupa mintea lui ar mai fi mancat. Azi-noapte nu s-a trezit. S-a sculat pe la 6, i-am proptit biberonul pe piept si fuga-fuguta la culcarica, sa nu se raceasca patul.
Sandrap, super pozele. Favorita este cea cu castile in cap. Mai dar tu ai fost la botez la puitul tau? Eu auzisem ca mamicile nu trebuie sa mearga. Nu am inteles eu bine?
Ehe, vad ca si Dialori a fost la botez. Care e traditi, aveti idee?
Dialori, sa-ti traiasca comoara. Bai mi se pare ca seamana cu tine. Mai vad si cazuri din astea, dar taaaaaaaare rare mai sunt. E una la spital in care mi s-a parut asemanarea grozava.
Noi impachetam la genti. Ma apuca groaza. Deja o geanta mare numai cu cadouri. Si am zis ca o sa duc numai fleacuri, dar chiar si asa. Ca sa nu mai pun lucrurile lui Piticot. Ca si alea alta poveste.
Va pupicim si sanatate multa,
Ciuf si Luca
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Uffff!!!! Noi suntem necajiti tare! Am facut febra de la vaccinul de 6 luni si nu prea ne-am simtit bine! Nici nu a vrut sa pape cine stie ce. El care manca de nu-l puteam opri, azi nu a vrut sa pape decat laptic.
Am zis merci ca-l papa si pe ala dar nenorocire mare ce a dat peste mine: am facut nodul la un san la care mai avusesem probleme. Ma doare si mi-e cam teama sa nu dau Doamne fereste de vre-o belea. Ma duc maine dimineata la spital sa-mi fac o ecografie de san sa vedem ce-i acolo. Sper sa nu pateasca nimic lapticul lui fi-miu! Of, of, of!!!!

As vrea tare sa vin si eu la intalnire cu piticul dar s-ar putea ca sambata aceea noi sa... ne botezam! Da! Asta e! Am fost mai puturosi in partea cu botezarea! Inca nu e hotarat daca fericitul eveniment va avea loc pe 26 sau sambata urmatoare (depinde si de d-na nase) dar oricum, deca nu va fi pe 26 si vin, va anunt! Apropos, stie cineva daca are vre-o importanta ca nasa nu e cununata la biserica?

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

Fetelor,

va scriu iara pe fuga...
mai eu am fost la Botez nici nu concepeam sa nu fiu si si parintele a zis ca e o superstitie gresita si rea sa nu mergi.... ba noi am avut si 2 nasite nu un cuplu... (mai bine 2 persoane care il iubesc pe copil si sunt credincioase am considerat noi...) important e actul Botezului, restul sunt secundare si vreau sa zic ca a fost unul din cele mai frumoase momente din viata mea sa asist la botezul copilului meu...

va pup ca merg la treaba,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allya spune:

DANATEO poate ca e un inceput de mastita, nu te speria si vezi ca avem niste stickys la femina intim numite alaptatul help line poate gasesti acolo informatiile necesare.

pupici si muuulta sanatate si la maimici si la bebici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Merci Allya, stiu, vorbesc si pe acolo cu fetele, dar tot sunt moarta de frica si plina de ciuda...

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Salutare!!
N-am disparut, iertare, far cum bine zicea cineva, se tin virusii lantz de calculatorul asta. Dupa ce l-am dus la devirusat, unde i-au gasit 2 intrusi, venim acasa, il instalam, dam o scanare Norton si......surprise: 2 cai troieni!!! Pe cuvant daca mai inteleg ceva??!!
Ma rog, sper ca de data asta sa fie ok, ca e prea de tot!!!

In alta ordine de idei, Vikinga, mii de scuze, socrela a primit pompele vineri, ieri au sosit si la Bistrita, astept pe PM adresele de la fetele din Ro care vor, si, daca nu va suparati, fetelor, numai luni vi le pot trimite, ca maine plecam la Cluj, sa facem dintii la tati si endoscopie la Markus , si numai vineri p.m. ne intoarcem.

Va las ca tre' sa facem baitza, revin cu povesti mai multe poate maine!!

Multi ,



Venera si Markus (10 decembrie 2003)
http://community.webshots.com/user/rothgross

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Ven, bine ai revenit!

Io nu m-am luat dupa superstitia ca mama nu are voie la botez, cum sa lipsesc la asa un eveniment?

Pai e ok daca va convine ora, ma bucur. Am zis sa fie intre 10 jumate si 11 ca nu pot promite ca ajung fix la o ora, cine stie cat e de aglomerat drumul. Si m-am gandit ca e mai bine dimineata, ca poate nu o sa crapam asa de cald ca la 2-3 dupa amiaza.

Fleur, intrarea din Parcul Tineretului pt mine e aia de langa liceu.




Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput