Bebelusi de Oct-Noi-Dec 2003 (28)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allya spune:

LAURA mii de multumiri. Eu nu vreau sa te cheltui atat cu mine.
VIKINGA si tie iti multumesc ffff mult pt un gest atat de frumos!

da e f frumos la noi si si zona. O sa fac si eu niste poze numai sa tina vremea cu mine in weekend ca in rest is in laborator, acum lucrez de dimineata pana seara (9-10 am pana pe la 8-9 pm), bunicu se descurca f bine cu copilul, eu nu prea am timp sa ma mulg, dar el suge toata noaptea tot la 2-3 ore.

acum am o pauza pana in experiment si am apucat sa scriu si eu cate ceva.
sunt tare multumita de ce am de facut e un proiect interesant si imi place. Imi e tare dor de puiut dar e mult mai usor la munca decat sa stai sa ingrijesti copii, mie asa mi se pare....

va pup si La Multi Ani! tuturor puiutilor!

DAVIDUTZA, Alex se joaca cu p--ulica de la 4 luni... si are si erectii cand il schimb...dar e ceva normal nu te speria! la fel se joaca si cu buricul si chestiile astea le fac si uneori nici nu stii de ele, nici nu stii de cand le fac... io l-am prins de pe la 4 luni, pt ca il lasam in funduletul gol sa se usuce.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandrap spune:

Buna fetelor!
Am pus si noi poze,nu multe dar o sa mai punem .

http://community.webshots.com/user/sandrapintea

ana si bb sandra(23.10.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Fetelor multumim de urari Sunteti niste dulci!Adriana nu esti singura cu bb numai cu o masa diversificata, mai e si fitzosul de Aldito. Si eu am fost pe ideea ca mai tirzior sa incepem, dar al meu e un sclifosit si jumate! De la prima lingurita incercata si pina acum, asa imi face niste mutre cind simte pe limba altceva decit lapte....! Si eu il iau usurel, il las mai in ritmul lui ca si asa nu am alta sansa! Nu vreau sa-l fortez(prea mult)De putzulica se trage si Aldito de s-a si zgiriat la ea! Are o fixatie pt cea putza Cum ii dau scutecul jos cum o cauta! Si daca il las sa si-o gidile are si el erectii! Chiar ma gindeam ca nici nu mai e nevoie sa-i fac eu decalotarea ca si gur o sa o faca el intr-un mod foarte violent Si eu am zis sa-l las, dar nu se prea mai poate trebuie sa-i indepartez miinile ca mi-e teama ca o sa-l vad cu putza bucatiPlinge cu lacrimi de citeva luni, nu mai retin si cind e nervos chiar curg asa de zici ca vai de mine ce suferinta are. E un manipulator, mica-l-ar mama de banditutzZice si el ma-ma, pa-pa, da-da, ba-ba, e vorbaret mare oare cui i-o semanaA inceput si el sa dea de gustul statului pe burtica, in sfirsit ca pina acum se lasa cu plinsete sfisietoare.De stirb tot stirb e, dintisorii dau sa iasa de ceva timp dar nu reusesc!Nu am reusit sa vad ultimele poze, miine la cafea ma delectez cu ele. Allya, ma bucur pt tine, ca ti-ai inceput munca, ca ai cu cine sa-l lasi pe Alex, felicitari pt casa noua si chiar vroiam sa te intreb cum rezisti cu asa program incarcat!! Esti fata puternica, pe bune!Fetele cu mare placere pompitele, sper sa nu aveti nevoie de ele. oare ce e cu Ven? Tot am intrebat daca a ajuns pachetul si la soacra ei, dar vad ca nu a mai intrat pe forum de ceva timp.Bun venit fetelor noi!Va pup si noapte linistita!Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109PS: Carmen,la pompita pt tine deja vorbisem cu Sympa sa-ti aduca ea din cele pt Romania. Am pus 10 pompite pt Ro cu toata ca la momentul ala erau doar 7 fete care vroiau. Asa ca Sympa le poate lua pe celelalte 3 pt fetele din Canada. Dar daca nu mai e nimeni din USA sa vrea, atunci e ok si de la Laura, ma gindeam adica sa nu fie prea scumpa posta asa. Acum vedeti si voi cum e mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia23 spune:

Ileana mi se pare buna ideea cu parcul Tineretului,sa vedem ce zic si celelalte fete.

Mayumi bine ai venit!

Noi azi am fost in parc si ne-am intilnit cu Alinkav si inca 2 mamici de ian-feb(Aramona si Dianab),a fost foarte frumos,s-au jucat piticii intre ei si am facut poze noi pe care le-am pus in album.

La multi ani pt sarbatoritii de ieri si azi!

Julia23
http://community.webshots.com/user/julia062003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIALORI spune:

Buna fetelor,

Ma uimiti cum povestiti despre copii vostri cum mananca; azi la mine iar a fost un chin, i-am pregatit piure de cartofi cu putzina carnitza de pui si oleaca de bz.de vaci, cind a vazut ca vin cu castronelul ei a inceput s rida d bucurie ca-i era foame, iar cind i-a mpus linguritza in guritza a facut o moaca de a inceput sase si scuture si plus ca se mai si strimba si isi facea si greatza; am inceput iar cu maimutzarelile. Efectiv nu mai stiu ce sa-i mai dau ma ia durerea de cap cu masa de prinz;cind ma gindesc ca sapt. viitoare plec in tzara si nu stiu ce o sa ma fac cu ea, deja i-am cumparat niste borcanele de la heinz. Sper s nu am probleme cu ia ca nici dintisorii nu i-au iesit, oricum poate imi va tihni si mie in tara vreo plimbare; hai ca v-am inebunit de cap.

Ciuf ce baietel mare ai care papa si bors cu perisoare, oare a mea cind va manca???
Adamesca, vdca si copilasul tau nu prea maninca, oare ce o fi cu copilasii astia a nostri?

Eu conopida nu i-am dat voi cum le pregatiti, sa incerc si eu cu ceva nou pt.Diana mea.
am mai pus si eu ceva poze in album


Diana & Lori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Buna,
Ok. si Tineretului, unde vreti, acum ora, vad ca greu ne punem de acord.
Mai da ce de-a lucruri fac bebelusii vostri, vorbesc, se ridica singuri.David zice si el, da' pe limba lui diverse silabe, nici vorba de tata sau mama si nici nu se ridica inca singur in patut, a reusit insa sa se ridice singur in sezut.Nu se taraste dar alearga cainii prin toata casa si cand il pui in premergator prima data se opreste la usa si strange-relaxeaza pumnuletul, nu stiu daca chiar face pa-pa dar asa-mi place sa cred. Eu ieri i-am dat peste, merluciu cu orez de la Hero si culmea, i-a placut.
Ciuf, hai mai streseaza-te un pic si David are lacrimi de la doua luni.Probabil ca e in ordine puiu' daca n-are nimic de genul secretii si alte alea la ochisori.Asa e el, mai insensibil, barbatii nu plang.
Vikinga, cred ca Ven se pregateste de zor ca vine soacra-sa, parca zicea ca pe 15 sau 16 si de aia nu mai vine pe-aici, ori i-a decedat din nou computeru'.

http://community.webshots.com/user/lilianacsaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayumi spune:

Imi cer scuze,nu am inteles la ce te-ai referit cand ai scris"mai multe"despre bebelusi nostriiBaietelul meu se numeste Yamato nascut pe 13 decembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayumi spune:

Multumesc tuturor pentru urari si mai vorbim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

Buna dimineata
Fetelor, voi le dai copiilor B complex ? Dar fier ?
Cam cit pe zi in ce combinatii de alimente ? Am inteles ca fierul de exemplu nu se da alaturi de calciu, ca nu se mai asimileaza
mersi


Simona & BB Eugen
http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Adriana, eu cred ca dupa 6 luni mai are nevoie si de fier, si de calciu, nu cred ca ii mai e suficient ce primeste din laptele tau. Cel putin asa am citit peste tot. Dau stii tu mai bine ce faci. La noi voma si refuzul linguritei a avut ci totul alte cauze, nu diversificarea timpurie.

Allya, bine ca te-ai acomodat la job.

Vikinga, Ven e la parintii ei, parca, la Intorsura Buzaului. Dar zicea ca vine luni...

Dialori, Luca al meu nu papa ca afost bolanav si a ramas cu traume de la lingurita cu medicamente, si a facut si candida de la antibiotice, avea gurita plina de afte. dar suntem pe drumul cel bun. Adica si azi a papat masa de fructe, dar nu a mai vrut la el in camera in scaunel, si in balcon si in carucior. dar daca-i ordin, cu placere. Si fa o pauza cu carnea, asa cum ti-as mai zis.

Liliana, las' ca are David timp sa se ia de treaba, si o sa fii cu ochii pe el ca pe butelie. :))

SimonaBB, eu nu ii dau fier, decat ce-si ia din alimentatie. De 3 ori pe sapt carne, de 2 ori galbenus si de 2 ri ficatel de pui. Padiatra zice ca e ok asa.

Intalnire: 26 iunie, Parcul Tineretului, ora ??? (daca nu va e prea dimineata as zice 10 jumate, 11 - ce ziceti? nu e nici prea cald, si cam pe la ora aia ajungem noi de la Buzau, daca plecam in jur de 8, 8 jumate.)

Ileana si Luca (2 octombrie 2003)
http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput