Bebelusi de august-septembrie 2003 (25)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Cristina, ai primit banii??? Nu de alta, dar sa ma linistesc si eu!!!

La multi ani si sa creasca mari sarbatoritii de azi: Sara si Alexandru!!

Mihaela, Diana si Silvia
http://community.webshots.com/user/mihaela_s20
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_noemi spune:

ma bucur ca s-a rezolvat draga cristina cu actele si tot! pupa-l pe mancaciosu' de andrei din partea mea ca in aglomeratia din carrefour, n-am reusit!
pe 26 mare intalnire mare, iar, eu de abia astept ca tare imi mai plac!

carmen noi de atata pupat, o sa tocim copchilu' si ia zi ce bunatati faci?

mih nu intrebi bona cum a dresat la Mateias dragalas de adoarme singur fara meci? sau e secret profesional? ca noi tare mai suntem defictari la capitolu' asta!

Oana si bb Erik
http://community.webshots.com/user/oana_noemi
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Zicem si noi la spartul targului LA MULTI ANI pentru sarbatoritii zilei: Sara si Alexandru, sa fie sanatosi si norocosi!

Copilasii vostri transpira rau (la ultimele zile ma refer, asa din week-end incoace)? Ca Raducu e aproape ud la par mereu, ca se si agita, nu sta locului deloc, nene, astia nu au detector de caldura, ca omu' cand simte ca-i e cald se mai domoleste, ei, ti-ai gasit! Azi dupa-amiaza am zis sa ma harjonesc cu el in patul din dormitor, ziceai ca-i titirez, cum ma lungeam si eu cu el linga mine, tzup, o lua din loc spre picioarele patului, se uita in oglinzi si se hlizea tot . Azi am schimbat vreo 3 randuri de body-uri, ca numai in body l-am tinut si tot era umed-lipicios ca omu' venit cu rata
In scaunul de mincat, la fel, fiind din musama, in 10 minute e fleasca pe spate si ceafa....mi-e teama de racit aiurea asa....la aparatul de aer conditionat mi-e teama sa-i dau drumul cu el in camera, asa ca sta mai mult nefolosit.
Voi cum faceti, cum ii imbracat acum? Lichide nu vrea sa bea mai multe...habar nu mai am ce sa fac>....

danat si bb Radu Stefan

http://community.webshots.com/user/danateu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

Elena si fimea merge pe varfuri in premergator... pana la 1 an nu ai de ce sa te ingrijorezi. Daca vrei sa stai linistita intreaba si pediatrul.

Danat , io o tin in body si sosetzele in casa... dae avantajul meu este ca ea sta in camera de pe colt ...n asa ca e racoare mereu acolo. Transpirata a fost si ea aseara dar tot am culcat-o cu o bluzitza subtire deasupra la body si un pantalon.. ca in patura nu vrea sa mai stea.. vieria o pauzaste pana iese de sub ea.

Cred ca ies si restul dintilor pt ca ieri a plans toata ziua, abia a mancat cate ceva, lapte nu vrea sa mai vada. Tot ce ii mai place inca sunt legumele de la Nestle in borcanel si iaurtul cu fructe.. a si cascaval cu rosie. Imi pare rau ca numai am supa in casa deloc.. dar ma apuc azi de facut supa ca nu are nimic copilu asta in stomac. Iar ceai bea la greu cate 5 biberoane.. imi aduc aminte de perioada cand avea 4 luni si tot atat ceai bea.

In concluzie sunt cheauna de somn.

Mai stiti ceva de Iuliana si Emma?

pupam,
Freia si bebe Alexa

http://community.webshots.com/user/freia_ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mih spune:

Oana_noemi stiu ca bona il punea in pat si statea langa el pana adormea. Acum eu stiu, poate mai si plangea. Nu am de unde sa stiu... Cert e ca acum adoarme singur.
Si sa stii ca l-a dresat destul de repede. Eu nu am avut inima sa-l las sa planga si il adormeam numai in bratze.

Danat si Matei transpira mult! Inca bogux era tare ingrijorat ca are baiatu ceva de transpira asa mult si sa mergem cu el la doctor. Nu au nimic, sunt ei mai rai de caldura. Ieri lui Matei ii aparusera si niste bubitze pentru ca bona l-a scos afara, pe seara, cu o bluzita cu maneca lunga si era plin de bibitze la gat. Ea mi-a zis ca era vant si i-a fost frica sa nu raceasca copilu. Asta e!
La noi in casa e racoare! E OK!

Fetelor, tineti-ne pumnii! Maine ma duc cu Matei la doctor pentru putzica! Mi-e tare mila de el! Am vorbit acum cu doctorul si ne-a zis sa ne ducem maine dupa-amiaza. De-ar sti el, saracu, ce-l asteapta.... Asta e! trebuie sa o face si pe asta!
Curaj gaina ca te tai!

Mih si bb Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

MIH incearca sa speli copilu cu sapun Protex. Chiar saptamina trecuta mama unui prieten de joaca a lui Stefan mi-a spus ca avea aceeasi problema cu baietelul ei si ca doctora i-a recomandat acelasi tratament pe care l-a primit si baiatul tau, iar eu i-am spus si ei sa il spele cu sapun Protex.
Ideea e ca dupa doua zile mi-a spus ca nu mai are nimic.
Eu il spal pe Stefan numai cu Protex de cind s-a nascut pentru ca nu suporta sapunul pentru copii si e foarte bine.

Rodica si Stefan-Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bogux spune:

deci..nu este curaj gaina..in cazul acesta.. :O))
este..curaj..cocosh... :O))

bogux...care deja e mort de frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Revenim si noi dupa o luuuuuuuunga perioada...
Ne si motivam de altfel: concediu 7 zile si curatenie de 3 saptamani (var, gresie, faianta...ca la casa omului)
Hai sa va spun ce nazbatii mai face Andra:
- a descoperit sertarul ei cu hainutze si face...ordine. Scoate una cate una din sertar si pe cele mici le pune in dreapta, pe cele mai mari in stanga. Nu-mi dau seama pe ce principi...
Si urla cand nu mai are ce scoate asa ca eu trebuie sa le bag la loc.
- in sfarsit a spus si ea ma-ma (de vreo 2 ori numai). In rest doar ta-ta...
- avem 5 dintzisori (3 jos si 2 sus). Nu prea inteleg de ce a crescut nr 5 jos. Vi s-a intamplat si voua?
- mergem de-a busilea de nu avem treaba (toata casa este a noastra)
- trecem pragurile (spre disperarea mea )
- ne ridicam la fiecare obstacol si vrea sa ajunga de jos pana la masa de bucatarie. Ce efort pe capu' ei!!!
- ne ducem "pusca" la fiecare priza ( ca am fost nevoiti sa obturam tot si mai si uitam cateodata)-> iar disperare
...si ultimile realizari (unele proaste de altfel) sunt datorate bunicilor ca lor "le este mila de saracu' copil. Cum sa-l las sa planga???"
Am avut dirigentie cu ei dar sa vedem, ca inca nu am terminat curatenia si mai am nevoie de ei ca noi nu avem nici unde sa gatim asa ca o masa calda gasim la ei si nu putem intra prea tare ...
Aveti grija cu bunicii ca este jale!!!



Liliana& Andra-Maria

http://community.webshots.com/user/liliac1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simanoro spune:

Cristina, imi fac datoria si pun pozici pentru 10 luni...

Pupam toti bebeii, ca tare-s frumusei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mihaela, ti-am dat si un msg offline pe yahoo-m, dar nu stiu daca il folosesti. da, au ajuns banii. adica am primit fluturasul, ca aseara cand am ajuns eu acasa era tarziu, iar acum astept sa se lase seara ca sa ies afara.

oana, noi ne miram inca cum de ne-ati zarit ieri in carrefour, cu toata nebunia care era acolo!

danat, andrei transpira de parca trage la jug. nici una nici doua el are brobonite in par. eu azi l-am lasat dezbracat, ca stam in casa amnadoi in pielea goala. i-am pus o pereche de chilotei si gata. am tot pus mana pe el sa vad daca e rece, sa nu inghete transpiratia pe el, dar copilul meu e cald si lipicios. acum doarme si ne pregatim sa facem un dus scurt cand se trezeste. ma uitam la el, parca ar fi luptator de sumo! in chiloti, cu suncile alea in colacei pe picioare si pe burtica, si cu mot in varful capului!

ma... eu nu stiu ce sa fac, are parul cam lung si transpira bietul de el... l-as tunde... adica sa-l tund cu masina de tuns, periuta, dar cand ma uit la el ce frumusel e... daca nu-mi place cum arata copilu' apoi??? si daca vine nasa in vara, de unde ne mai taie motz?!?
oricum, trebuie sa-mi fac curaj sa-i mai tai din breton. aici e musai!

Intalnire 26 iunie: mihaela_s, cristinamh, Mih, Anny, oana_noemi


Cristina si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusipoze.home.ro/

Mergi la inceput