Fete din Austria(9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

buna
sa sti ca ati ales un nume frumos,dar pentru ca Alexander este cel mai raspandit nume ii puteti spune Matthias ca prim nume.Acum trebuie sa plec ca ma cheama sotul la masa,dar intru mai incolo sa va scriu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

venim si noi asa incet sa facem prezenta.
Azi am fost harnicuta sa nu ma deochi dar de calcat inca nu am inceput mai astept sa se mai adune,pina la mine la mijloc e de inalt poate ajunge pina la 1,70 si atunci ma apuc si eu sa nu ma intreaca la inaltime.Aici iara a plouat ca de obicei eu deja nu mai suport,acum merg sa-mi beau capucino ca sint deja obosita.
Salutare si o de la noi.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Azi am vorbit cu ANTO si inca are calculatorul stricat si ca sa aiba tot tacamul si-a facut vaccinul anti zecken si mai rau ia facut decat bine,doctorul spunandu-i ca-i din cauza imunitatii prea scazute a corpului;dar sa speram ca totul va fi bine pana la urma.
La noi toata ziua a fost cald si frumos iar acum a inceput o ploaie cu tunete si fulgere care te inspaimanta de spui ca vine sfarsitul lumii.
Pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Salutare si de la noi! Am intrat sa semnam condica...
Dimineata cand m-am trezit era soare si frumos si de abia asteptam sa se trezeasca si mea sa mergem la lac sa ne prajim un pic la soare dar...acum e un cer negru si incepe vijelia asa ca
stam cumintele in casa...avem de ales?
Ieri a avut Daria companie, a fost la noi baietelul unei prietene care a avut ceva probleme de rezolvat si m-a rugat sa-l gazduiesc pe pitic. A fost un pic mai greu pana s-au acomodat dar seara nu ii mai puteam desparti...E mai usor cu doi!
Tanja, ma bucur ca i-a placut supica lui Stefanel, mai caut in cartulie si iti mai scriu cate ceva bun de

Nelke, ai mai fost la vizionari? Ai gasit ceva care sa-ti placa? Da-ne de veste! sa avem motiv de

Alexandra, cum iti mai este? Hai, curaj ca o sa fie totul bine si repede!Te-ai hotarat sa-ti faci anestezie peridurala ?

Tori, si la voi? Eu una m-am saturat de vremea asta...am inteles de la ai mei ca si in ro e tot asa. o zi cu soare, una ploua...Vorba lui Nelke "vara asta cade intr-o joi"....de-a rasu' plansu'...

Restul fetelor pe unde ati disparuuuuuuut? Treceti la apel!

si la toate,

Catrinel si Daria
http://community.webshots.com/user/daria_maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetelor,
slava domnului ca merge forumul(la mine)e chiar curios de ce am probleme numai cu forumul.
am fost si ocupata ,ieri am vizitat si eu toate chestiile istorice din salzburgfetelor nu stiti ce pierdeti!e superb!eu am fost cu niste prieteni din ro,si lor le a placut f.mult!o sa va pun si poze ca sa vedeti!
eu muncesc cu drag si spor cu al meu ursulet,ma duc si la scoala,asa ca ma scuzati daca nu prea scriu

o zi frumoasa va urez,


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cat spune:

Carolada, bitte da si la mine cu un PM si povesteste de obiectivele istorice, ca tragem si noi o fuga la Salzburg...sau mai bine cand ai timp scrie aici poate sunt si fetele interesate.

Si inca o rugaminte la fetele din Salzburg, i-am promis lui Paul (baietelul care a fost ieri la noi si are 6 ani) ca il ducem sa vada dinozauri ( e terminat de )si m-am gandit ca la Salzburg (e cel mai aproape de noi) trebuie sa fie un muzeu gen Antipa. Aveti idee pe unde?


,
Catrinel si Daria
http://community.webshots.com/user/daria_maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:


Stie careva ceva despre ANTO? Daca vorbiti cumva cu ea trimiteti-i salutari din partea mea!!!
Multam fain, Claudia!!


Claudia si Raul(01.04.2004)


http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

Fetelor dragi , precum stiti, pīna nu de mult aveam doar camioane si transporturi internatioanale īn cap (...īnafara de voi, alti prieteni, plimbari pasnice cu bicicleta , etc.) si nesfīrsite seri de vara (care vara ?) īn care ma dezechipam si reechipam grabnic si sportiv si ma duceam la "ratele mele" de la rīu, cu o sticla de apa minerala si o carte... Aceasta liniste (īnafara de faptul ca vara asta va cadea īntr-o joi ) mi-a fost definitiv distrusa.

OK, mīine sau poimīine am sa-i comunmic proprietarului colibei mele actuale ca n-am de gīnd sa cumpar coliba. De ce ? Despre asta discut numai cu prieteni foarte personali, tine de filozofia mea de viata... Teoretic am timp, timp sa caut si gaseasc ceva ca lumea. Īnca nu m-am ocupat destul de serios de asta. Dar vine . La cum ma stiu, mi-am rezolvat īntotdeauna toate problemele N-am cum sa ma dezamagesc pe mine īnsumi.

Asadar: fruntea sus si s-auzim numai de bine


Tot eu, Nelke

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

salutari si de la noi unde tuna si fulgera ca de obicei.Vad ca la voi e totul ok dar nu inteleg de ce aveti asa un chef la scris,acum nu dati cu la mine ca asa e.Am crezut ca ne facem si noi un al nostru unde sa ne mai spunem ofurile dar vad ca nu mai functioneaza pacat.
Nelke draga succes iti doresc pe mai departe si nu fi necajita o sa-ti gasesti tu cuibusorul tau ai un pic de rabdare.
Catrinel vine la noi simbata acum e totul stabilit egal de vreme si eu sper sa tina cu noi.
Claudelu de Anto nici eu nu mai stiu nimic de cand nu mai are calculatorul nici nu mai prea suna,a vorbit Tanja cu ea si iara nu se simte bine.
Pentru tot de austriece care am mai ramas multe salutari si numai bine din ploiosul Salzburg.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Multam fain de vesti, fetelor!!! Pupati-o din partea noastra si noi fetele de Arad ii dorim multa sanatate si revenire cat mai rapida pe , ca ne este tare dor de ea!!!!

Claudia si Raul(01.04.2004)

http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
http://reclamaxxxx/

Mergi la inceput