Fete din Austria(9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

A venit cheful,m-am apucat sa spal.Harnicuta ma fac acum pe ultima suta de metri.
Pupici.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor,
acum sunt un pic cam plictisita si nu prea am chef sa scriu,dar am intrat sa va urez o zi placuta la toate iar tu Alexa stai mai linistita acum pe ultima suta de metri.Va pupic si vorbim mai tarziu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

referitor la cazul lui Paul Ungureanu
( http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27241 )

ma pot organiza pe post de "pusculita" (plic sau virament) si sa le duc banii cand mergem in tara. Din pacate plecam de aici abia pe 10 iulie, dar chiar daca ii ajuta Domnul sa rezolve cu prima transa de bani Paul tot o sa mai aiba nevoie pentru urmatoarele rate. In drum spre casa trecem chiar prin Gura Humorului si ii pot lasa la bunica.
ce ziceti, ne mobilizam putin?


PS: am pus acest mesaj in mai multe subiecte in dorinta de a-l citi cat mai multa lume, imi cer scuze daca am deranjat pe cineva dar eu zic ca merita...

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Fetele , unde sunteti?

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

aici sintem draga nu am plecat,azi a fost frumos si la noi poate putem merge si la baie iara de nu imi pun abonamentul in rama pe perete.Eu azi nu am facut nimic am o lene in oase de nu stiu cum sa o mai scot in rest e totul ok.
De maine trec si eu pe subiecte scurte ca vad ca sint la moda.
O seara placuta va doresc si somn usor.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelke spune:

Aiurea , plimbare cu bicicleta ! Totul musteste de apa .
Dupa cīte am auzit, vara asta va cadea īntr-o joi. O completare de la un partener: “Da, cu conditia sa fii acasa īn joia cu pricina !”
Sīmbata am vizitat (īmpreuna cu un intermediar/Mackler) 2 posibile viitoare “resedinte”. Va spui ceva, fetelor: daca l-as cunoaste personal pe arhitectul care a proiectat nr.1 , l-as lua de gīt , l-as scufunda īn cada sub apa pīna ar da din mīini si din picioare . Si mai bine de atīt: l-as obliga sa traiasca (biet idiot) cel putin 2 luni īn “locuinta” de el īnsusi proiectata ! E pur si simplu o nerusinare sa numesti asa ceva “locuinta” ! Va puteti imagina o bucatarie de cel mult 2x2 m ? Cīnd vii acasa de la cumparaturi nici n-ai unde sa le pui, iar daca te enervezi si vrei sa protestezi deschizīnd larg bratele – deja te lovesti de pereti ! A , era si un balcon pe acolo (“cu o vedere minunata spre Geisberg !”)... E pur si simplu de necrezut cīta nerusinare exista pe lume. Asta nu īnseamna deloc ca o accept , numai ma antrenez .

Also, cu bine. Noroc si-o foaie verde. Nu vreau sa va plictisesc.

N.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Si eu am fost tare vrednica astazi, si ce nu-mi place deloc calcat! A venit sufeltel de la serviciu si cand m-a vazut atat de neindemanatica la calcat a mai tras si el o runda mica, apoi am continuat eu Manca-l-ar mama de baiat bun . Drept rasplata l-am lasat cu baietii la fotbal . Apoi am continuat cu mine , epilat, cremuit, miros ca o zana si am pielea ca si catifeaua
Toria, hai ca te fugaresc cu . Ce m-ai pus in frunte la chiuleala? Sunt destul de constiincioasa . M-am enervat ieri cu internetul...ori a fost de la provider, ori a ramas modemul meu blocat, nu stiu, dar am dus lipsa de internet ieri, asa ca am pus mana pe o carte inceputa de acum hat ani si m-am mai educat nitel
Alexa, ai spalat toate hainutzele lui ?? De 2 ori? Daca nu, musai trebuie! Iti mai dau de lucru, ca vad ca nu ai stare Abia astept sa ne spui ce se decide joi...daca nu ne sorcovesti mai devreme, ca tot vad ca e moda cu nasteri grabite

In sfarsit azi n-a plouaaaat!!! Poate mai facem ceva la casutza noastra, cuibusor de nebunii.

Nelke, deci te-ai hotarat? Nu ramai in vechea locuinta? Poate gasesti ceva frumusel si intr-o zona buna, caci stiu ca zona in care stai acum iti place, macar ceva pe aproape. Esti mortala cu cat umor poti sa zici de unul pe care l-as fi picurat cu ceara M-ai facut sa rad, nu gluma Dar bine ca nu-l cunosti pe arhitect Dupa cum vad ca nu vine vara, iti iei adio de la si alte delectari naturale, o sa ajungi ca mine, fan

V-am pupat pe toate chiulangioaicele si toate constiincioasele , merg sa mai continui la cartea aia, poate oi termina-o pana nasc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna dimineata!
Alina le-am spalat o data ,dar ieri am mai avut altele primite de la prieteni si ce am mai cumparat eu si lenjeria cu ursuleti,ca tot e la moda la noi cu ursuleti juniori,seniori...
Babee pe unde va mai plimbati,mai dati si pe aici,mai spune ce nazdravanii a facut piticul.
Toria mie sincer imi place mai mult sa citesc subiecte de juma de pagina dar eu nu am asa mare inspiratie.
Cat tu ce mai faci,cand o iei din loc spre Pinzgau.
Carolada tu ce mai faci,cum merg afacerile si cand o punem de un gratarel la mosia ta?

Tanja,treci la facut prezenta,daca e dupa chef,intreaba o femeie gravida de "chefuri" ca te vei minuna,dar tu stii asta mai bine.
Pupici dulci.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna dimineata,
o data nu am avut si eu sa scriu si deja lumea ma si pedepsit,dar poate ca merit.Asa ca azi am sa fiu o fata constincioasa si o sa va scriu mai mult.
meu e in stare sa imi mearga de-a buselea cat e ziua de lunga si pe deasupra vrea sa se ridice si in picioare dar fara sa se sprijine ,sau doar cu o mana.Tot timpul este doar un zambet si tipa si face galagie cat il tine gurita lui mica.Acum mi-a inceput sa imi manance mai mult mancare gatita decat brust,dar e mai bine asa mai ales ca vreau sa ma intorc la munca.
Alexa sa ne dai de veste cand soseste timpul de plecare la spital.V-ati gandit la ce nume ii veti pune sau asteptati sa vina intai pe lume?
Alinahse pare ca la partea cu calcatul ne potrivim,pentru ca nici mie nu-mi place sa calc dar trebuie,dar cand nu vreau mai calca si sotul meu.
Nelke sa sti ca nu este singura locuinta de genul asta,eu cand am venit in Austria am locuit intr-o astfel de casa si cred ca si la randul meu daca l-as fi cunoscut pe arhitect ca pedeapsa l-as fi pus sa stea in casa proiectata de el.Eu am stat cam 3 luni in casa aia dar am stat de nevoie ca de eram la inceput,dar acum nu as mai sta nici daca mi s-ar da 100.000 de euro.Dar vrei sa te muti din locuinta in care stai acum? Nu ai rezolvat nimic cu proprietarul? Sper ca pana la urma totul sa fie bine.
Carolada mai ai probleme cu calculatorul? Daca nu mai da-ne si tu un semn de viata.
Se pare ca Babee este suparata pe noi de nu ne mai scrie nimc. tau ce face?
pentru ca vremea este frumoasa si la noi s-ar putea sa plecam si noi la o plimbare .
Cate o pentru fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Tanja numele il avem de ceva timp-Matthias Alexander,dar nu stiu care va fi primul nume,cum il voi striga.Sigur am sa va anunt cand plec la spital sau voi suna pe una dintre voi si va va anunta ea;am asa o presimtire ca nu mai e mult,simt cum apasa sa iasa mai repede si am niste dureri,dar astea se numesc mangaieri ca cele adevarate sunt ....au,au,nici nu ma gandesc
Pupici dulci la toate.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput