Fete din Austria(9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Noi suntem bine.

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html
Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

'Neatza!Uite daca vreti sa ascultati muzica romaneasca non stop...un post de radio:http://www.skromanianstation.tk
Baga 90% manele...dar cui ii plac...auditie placuta:)

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Fetelor, ma vedeti, eu sunt constiincioasa si mai scriu si romane
Nu trag chiulul... Tanja: prezent

Ieri am fost iar la cumparaturi, am comandat si mobila de la baia "matrimoniala" si drept bonus am cumparat si biberoane si incalzitor pentru biberoane . Ma apucara grijile, ce sa mai . Am facut inspectie si la mobila de bebei, carucioare...trebuie sa ma familiarizez, nuuu?
Ieri a tras o ploaie zdravana pe aici...iar trebuie sa lasam casa la uscat ...sper ca macar in octombrie sa fie gata de mutat in ea

Alexa, astazi lispesti de la raport, sa aducem lautarii? Cand mai mergi la control? Da-ne de veste, ca doar ne stii, abia asteptam motive de .
Sa stii ca te invidiez ca mai ai asa de putin si , eu deja nu mai am rabdare si sunt abia in saptamana 29! Mai am de

Justasmallkiss, merci de urari, sa de Domnul sa fie totul bine si usor la toate mamicile

Fetelor, care v-ati adus catel din Romania?? Eu vreau sa-mi iau un catel de-al meu, deci nu e pui, are deja 8 ani, de la mama din Ro, si nu stiu cu exactitate ce documente trbuie sa aiba catelul. Asa, in mare stiu, vaccinuri facute la zi, se platesc taxe ca sa il aduci, il considera import, chiar daca se vede ca e al meu? Oricum o sa sunam si la Zoll aici sa intrebam.

Eu plec la , ca mai in fiecare sambata seara, cu gasca lui sufletel, ne vedem probabil maine, dupa ce ne trezim din mahmureala, , sa nu ma spuneti la

Weekend placut si senin la toata gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Alinah....eu dupa cate am inteles...trebuie o gramada de acte...vaccinuri...etc... pt catel...Mai repede aduci un om decat un caine!
Eu am vrut sa-mi cumpar din Ro si sa-l aduc aici...si m-a informat cineva ca se fff aduce greu...
Acum...daca e sa te iei dupa gura lumii...mai bine te interesezi tu singurica...ce e sigur e sigur...poate se trece usor si fara probleme!
O zi buna va doresc...merg sa scot prajiturica de la cuptor!

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Si aici ploua si e frig si eu tot prin bucatarie pe asa o vreme sint si eu harnica,festul nu cred ca se mai tine ca mai vine o tura de ploaie acum.Bebe ce praji ai facu arunca si aici la mine cu o reteta dar sa fie ceva simplu nu batut pe aburi ca nu le am.
Alexandraaaaaaaaaa treci mama la raport iara ne ti in tensiune,hai spune e totul ok?
Anto vad ca nu a facut compiuterul inca ca era ea de mult pe aici,e mai asteptam un pic.
Alina noi nu te spunem la bebita ce faci ca ea-el sigur stie,trage ea cu urechea la ce vorbiti voi acolo.
Tanja la tine e totul bine,ce face bebe?
Babee a intrat si a scris un mesaj tare scurt oare de ce e suparata?
Nelke e sigur cu la plimbare la ea poate nu ploua.
Carolada tu nu ne mai spui nimic ai trecut si tu pe subiecte scurte,hai draga mai spunene ceva.
Cat sper ca data viitoare sa veniti egal ce vreme e ca aici la fiecare sfirsit de saptamina e asa dar ne bagam inauntru.
Laura cam rar da pe la noi e tare ocupata cu bucataria.
Ches nu a mai intrat deloc oare pe unde e?
Andreea la fel,Adriana si Amelia unde sinteti fetelor in concedii?
Mady si pentru tine multe de la noi si toate cele bune.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna fetele!
Spun si eu PREZENT mai tarziu,cu scuzele de rigoare,nu a fost intetionat,dar mi-a venit sotul aseara pe la 23.00 si astazi m-am tinut de codita lui.Acum sunt iarasi singurica,asa ca nu va spun ca astept cu nerabdare venirea juniorului,atunci nu-mi va mai trebui ursuletul senior,voi fi multumita cu juniorul.Am cumparat astazi lenjerie de pat pt. bebe una cu ursuleti si paturica,in mare am totul.Ce sa va mai spun,ca ma dor toate cele,dar asta nu e prea interesant.
Am accesat adresa cu muzica romaneasca si da muzica buna,sunt melodii ce te fac sa te apuce undor de casaaaaaaaaaaaaaaa,au au.....
Urmatorul control am sa-l am joia ce vine daca o apuc,dar oricum ar fi e bine ca acum e la termen.La mamici de iulie-august deja sunt 4 bebei toti sunt grabiti,se iau la intrecere.
Aici ploua si e frig si cred ca vara nu se arata prea curand,dar pt. mine a fost o vreme ideala.
Cam atat am sa va mai anunt daca ma ia cu din alea groaznice,asta daca mai reusesc.
Pupici dulci,dulci la toate .

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

buna fetelor,
in Steiermark este o vreme foarte urata ,ploua si e frig care te face sa stai toata ziua in pat.Asa ca azi plimbarea se amana ,dar se amana oricum ca azi imi este si sotiorul acasa.
Cat iti multumesc pentru retete.Ieri i-am facut supa de legume lui Stefanel si ia placut foarte tare,asa ca astept in continuare retetele tale.
Alexa tu ce stiri ne mai dai? In ce stare te mai afli? sa sti ca noi iti suntem alaturi si iti dorim o nastere usoara.
TORIA meu este neastamparat,tot timpul vrea sa se ridice in picioare si se agata de tot ce prinde.
Babee tu chair asa de suparata esti pe noi de nu ne mai scrii nimic? ce fac3e?
acum va las ca trebuie sa gatesc.La cele nementionate le urez o zi placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetele,

va scriu acuma ca abia azi am putut citi mesajele pe care le ati mai scris ,nu stiu ce are computadorul astacurios e ca numai cu site ul asta am probleme,in rest pot sa intru pe oricare altul!
eu sunt bine,avem o gramada de treaba pe aici,muncim cu drag si spor
alexa nastere usoara vad ca mai ai oleaca si gata
babee ce i cu tine cred ca niciodata n ai scris asa putin("noi suntem bine")e asa buna vremea la viena ca toata ziua esti la plimbare?ca pe aici numai ploua ,cica de maine vedem si noi soarele.
toria draga lasa fotbalistiiinu i frumos sa ravnesti la altull am vazut si eu pe figo intr o revista dar nu mi a placut ori n o fi iesit bine in poza?
alina numa intr o betie o tii saracu bebe cred ca inoata in alcool
va pupacesc pe toate si aveti grija de voi



www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Hai mai Carolada ca acum nu se poate sa va placa la toate cu cat mai putine cu atat mai bine,ce tu nu te-ai uitat la alti?oricum ramane numai uitatul ca in rest nimic fiecare cred ca are pe cineva pe care il simpatizeaza.
Si aici ploua si normal ca de maine e soare eu deja m-am saturat la fiecare sfirsit de saptamana sa fie asa, aici a si nins sus la 1500 de metri.
Asa ca de maine mergem la la mine in baie ca afara sigur e tot frig.
Alexandraaaaaaaaa vezi sa nu uiti sa ne anunti sa ai telefonul cu tine(nu in sala de nastere).
O zi cu soare va doresc la toate si treceti la raport nu chiuliti in frunte cu SRI.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna dimineata!
Vreme urata si chef de facut ceva nici un gand,desi am de spalat,dar poate mai tarziu...Asa rau am dormit in ultimul timp,bebe meu doarme cu un picior la mama in coaste si nu mai stiu pe ce parte sa dorm,dar oricum ar fi toate dor.
Acum merg la cumparaturi.
Pupici dulci.

alexandra DPN-7iulie
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm

Mergi la inceput